Ludva | 19.07.2005 16:19

První zápas na českém území nové sezóny jsme si nemohli nechat ujít a tak jsme plným autem vyjeli kolem 15:00 z Prahy vstříc blízkému městečku Benátky nad Jizerou. Tam se totiž hrálo přátelské utkání mezi Spartou a Mladou Boleslaví, tedy něco na půli cesty mezi zmíněnými kluby. Stadionek v Benátkách je přijemný a návštěva něco přes 1000 diváků mu slušela. Přítomny byly i televizní kamery a nádherné slunečné počasí a tak se mohlo začít s měřením sil.

Do prvního dějství naskočila Sparta v sestavě s Perglem a Čechem, jinak prakticky hráči předpokládané základní sestavy. Kromě tedy gólmana Grigara, kterého bych označil za jednoho z nej hráčů utkání. Za prvé působil velmi sebejistě a dirigoval si nejen obranu, zlikvidoval několik centrů, ale hlavně se předvedl perfektním zákrokem, kdy zneškodnil střelu po rohu. Standartni situace se v 1.poločase ukázaly jako slabina Sparty. Respektive hráče s číslem 10 Slepičky, který se bez přehánění nechal 4x přehlavičkovat v totožné situaci, tedy při rohu a ještě k tomu na stejném místě. To by se nemělo stávat! Ale jinak mu nelze upřít, že projevil vlastnost proč si ho Hřebík přivedl do mužstva, tedy rvavost na hrotu útoku. Nic proti Tomáši Junovi, ale ačkoli bylo pro oba stejné horko, kilometrů v útoku naběhal o dost více právě Slepička. Ovšem jak víme, běhání je potřeba, ale není zdaleka všechno (viz třeba chyby Slepičky při standartkach). První gól padl velmi záhy ve 4. minutě a vstřelil ho Poborský přízemní střelou k tyči poté co si zpracoval pas Matušoviče. Jinak se hrálo prakticky bez šancí a těmi největšími byl asi nepovedený lob Zelenky skoro z půlky hřiště a na druhé straně 2 tvrdé, ale nepřesné střely Boleslavi.

O poločase se hráči osvěžili ve stínu místní tribunky, my jsme se osvěžili pivem, sodovkou a slabými, ale dobrými klobáskami a mohlo se pokračovat v zápase. Vyběhla obměněná sestava, tedy tak jak to v přípravě má být, v poločase vystřídat a nechat zahrát (připravit se) i ostatní hráče. Zapojil se Kadlec, Pospěch, Kisel, Hašek a později i Honka a kopudivu podle mě papírově slabší sestava předváděla myslím lepší fotbal. Nebo to bylo možná už únavou Boleslavi, která až na to když si útočník soupeře (myslím že právě Bednář, který je v hledáčku Sparty) 2x vyškolil Petráše nepředvedla herně skoro nic. Sparta pár šancí měla, zejména 2 ex-osstravských Pospěcha a Matušoviče byly 100%, ale bohužel se asi zase projevila únava v přípravě (jak s oblibou argumentuje trenér Hřebík, ale podle mého skromného názoru je to 50ti procentní nesmysl..ano hráč je unaven třeba po sprintu..největší v tom horku předvedl Zelí ještě v prvním půli, kdy táhnul míč od vápna k vápnu..ale omlouvat to že zavře oči a napálí to do gólmana únavou, to si myslím není na místě). Zkrátka a dobře, šance zůstaly nevyužity, což je to nejdůležitější. Gól na 2:0 zaznamenal ještě 10 minut před svým odchodem ze hřiště Sivok a to střelou za vápnem.

Po závěrečném hvizdu si mohli lovci autogramů a fotografií ukořistit tu svoji sparťanskou hvězdu a dostali tak alespoň odpovídající záplatu za jinak na přátelák (ještě v Benátkách nad Jizerou) docela vysokou cenu vstupného, tedy 50 korun. Zápas to byl z celkového hlediska pohodový, to je podle mě to správné slovo vystihující jeho atmosféru, a my co jsme tam byli osobně jsme byli rádi za to, že Sparta alespoň na třetí pokus dokázala porazit Mladou Boleslav.

ACS!!
Ludva

PS: Ultra produkce Boleslavi byla nulová, ani Ultras Benátky nad Jizerou se neukázali, za to řádili hooligans Benátky nad Jizerou (bitka mez řidiči o to kdo má přednost v jednosměrce;-) a také sparťanští příznivci, kteří v hledišti odpálili jednu signální „římskou svíci“, která hořela snad 15 minut.