Ivoš | 06.07.2024 12:05

Kdyby záleželo jenom na mně, tak bych snad tu přestávku mezi sezónami úplně zrušil. Fotbalisté by hezky hráli každý týden a my bychom mohli každý týden sledovat koncert Spartičky a poslouchat nářky těch od nádraží. Ta pauza mezi posledním zápasem ročníku minulého a prvním toho následujícího, ta je doslova k nepřečkání. A tak mám docela regulérní absťák. Ano, mohli byste namítnout, že nám tu okurku letos vyplňuje Euro v Německu, ale znáte to. Stejně jako kupříkladu nějaké europivo sice žízeň uhasit může, ale opravdu nikterak nenadchne, tak ani eurofotbal nemůže plnohodnotně nahradit zápasy v podání šampiónů z Letné. Aspoň já to tak mám. K tomu, abych si sedl k bedně, případně navštívil stadión, potřebuji být nějak zainteresován, někomu fandit, nebo aspoň sledovat výkon nějakého konkrétního hráče a přát , aby se mu dařilo. Zkrátka, něco takového, jako bylo třeba včera večer vystoupení souborů, které reprezentovaly Francii a Portugalsko, něco takového mě opravdu uspokojit nemůže a čas, který zbývá do startu našich borců, taková taškařice vyplňuje opravdu jen velice ztěžka.

Co mi tedy zbývá jiného, ostatně stejně tak jako vám, než vyplnit tu proklatou mezeru tím, že hltám různé zprávy na internetu a diskutuji s dalšími, stejně postiženými jedinci, ať už v reálu, či v různých virtuálních hospodách, kupříkladu zde, na fóru SF. A řeknu Vám, ta doba fotbalového nicnedělání, ta když se spojí s pálícím slunkem, ta tedy dělá divy. Co všechno dokážeme semlít, jaké teorie vytvořit a čím vším se vážně zabývat, někdy jenom zírám. Ale okurkový čas se nějak zabít musí. A pak, když už se mi zdá, že je úplně nejhůř, tak přijdou přípravné zápasy. Ještě že je máme.

Když Sparta vydala jízdní řád přípravy, měl jsem naprosto jasno. Na soustředění do Německa se sice nedostanu, ale ty dva první zápasy přípravy, ty vidět chci. A hned také konám a obtelefonovávám kumpány, kdo že by se mnou na Spartu vyrazil. Jenže ouha. Je doba dovolených, takže nakonec se k cestě na utkání s AIK uvolil z naší party akorát Roman. A aby to nebylo úplně jednoduché, jeden den jsme se domluvili a druhý den bylo vše jinak. Rodinné povinnosti mě donutily akci odpískat a tak se zápas musel obejít bez nás. O to víc bylo jasné, že na Trnavu už musím, i kdyby hrom bil. Sice jsem návštěvu Letné musel spojit ještě s dalšími nutnými akcemi, ale skloubit se mi to podařilo, takže jediná piha na kráse byla to, že jsem musel cestovat sám a nemohl cestu nabídnou svým budějckým spolusparťanům. Ale sám jsem nakonec nezůstal. Konečně s mi podařilo dotáhnou do konce předzápasové setkání s jednou význačnou personou zdejší komunity. Před zápasem jsme si na Letenské pláni dali dvě piva a příjemně pokecali o ledasčems, pochopitelně nejvíc o Spartě. A pak už jsme vyrazili do Epet arény, abychom se na vlastní oči přesvědčili, jak na tom ti naši kluci na začátku přípravy vlastně jsou.

Je to příprava, hodně hráčů má ještě po splnění reprezentačních povinností zasloužené volno, takže se nám na hřišti měl možnost ukázat mix širšího kádru áčka s některými hráči rezervy. Nový trenér z toho vytvořil dvě jedenáctky a každá z nich dostala pětačtyřicetiminutovku, aby se předvedla. V první půli jsme tak měli například možnost vidět ve středu zálohy Pavelku s Vydrou a trojzubec ve složení Hranoš, Tuci, Daněk. Po přestávce pak třeba stoperskou trojici Zelený, Kukučka, Uhrinčat a útok Schánělec, Olatunji a Krasniqi. Na naší novou posilu jsem byl opravdu zvědavý a můžu říct, že to, co jsem viděl, mě nezklamalo.

Pokud bych chtěl zápas nějak hodnotit, tak musím vzít v úvahu to, že ani jedna jedenáctka, kterou jsem měl možnost vidět pohromadě, spolu nejspíš již nikdy hrát nebude. Také nevím, v jakém stavu přijel soupeř z Trnavy, ale popravdě řečeno, naše hráče příliš neprověřil. V prvním poločase toho opravdu příliš k vidění nebylo. Jak už jsem se zmínil, Trnava moc nezlobila a úvodní sestava toho také příliš nepředvedla. Ono nejspíš očekávat nějakou výstavbu hry od centrhalvů, kteří tam byli, není to pravé ořechové. Osobně jsem čekal mnohem víc i od Daňka. A možná by nebylo od věci, aby se hráči o trochu víc snažili tlačit do koncovky. Co si budeme namlouvat, bez střely se gólu těžko můžeme dočkat.

Po přestávce a obměně sestavy to najednou bylo něco úplně jiného, a to téměř okamžitě. Najednou to po třičtvrtihodinovce nudy byla zábava. A přišli i branky v trnavské síti. První padla po hlavičce Wiesnera, druhou vstřelil, také hlavou, Olatunji, no a třetí v samém závěru Schánělec. U toho třetího gólu se musím přiznat, že vlastně ani netuším, jak se ten míč do brány dostal. A nejspíš to úplně přesně neví ani trnavský brankář. Kdybych se měl konkrétně zmínit o některých hráčích, tak mě velice mile překvapil Wiesner. Nikdo mě nemůže podezírat, že bych snad byl v jeho fanklubu, ale proti Trnavě hrál opravdu dobře. Konec konců čísla hovoří a jeho poločasová bilance byla 1+1. Jenom škoda, že si opět neodpustil prasárničku, za kterou po právu obdržel žlutou kartu. Další, kdo mě potěšil, byl Sadílek. Jednoduše, bylo ho plné hřiště. No a o Krasoňovi jsem už psal. Na něho se hodně těším.

A co napsat na závěr? Nakonec to bylo docela příjemné odpoledne. Návštěva téměř 6 tisíc diváků je, vezmeme li v úvahu že je začátek prázdnin, také slušným počinem, i když na prořídlé tribuny jsme si už všichni odvykli. A když už jsme u těch diváků, s hosty přijela i velká skupina trnavských fanoušků, kteří své hráče neúnavně povzbuzovali. A to o tom povzbuzování se dá napsat i o našem kotli. Neměl to snadné. To fandění bylo převážně na něm, ale své úlohy se zhostil se ctí. A to je ode mne vše. Už se těším za dva týdny na ligu s Pardubicemi. Doufám, že bude narváno a perníkáře přejedeme, jako vítr pastoušku.

Ave Sparta

Ivoš


AC Sparta Praha – FC Spartak Trnava 3:0 (0:0)

Góly: 62. Wiesner, 80. Olatunji, 89. Schánělec. ŽK: 21. Vindahl, 83. Wiesner – 32. Mikovič 40. Štětina. Rozhodčí: Berka – Hádek, Zoufalý Diváci: 5 938.

Sestava Sparty v 1. poločase: Vindahl – Sørensen, Panák, Večerka – Daněk, Pavelka, Vydra, Ryneš – Pešek, Tuci, Hranoš.

Sestava Sparty v 2. poločase: Vorel – Uhrinčať, Kukučka, Zelený – Wiesner, Sadílek, Solbakken, Suchomel – Krasniqi, Olatunji, Schánělec.

Sestava Spartaku: Frelih – Holík, Šulek, Štetina, Twardzik (46. Karhan) – Kubista (24. Kratochvíl), Procházka, Mikovič (63. Bainović) – Corryn (63. Breznik), Ďuriš (70. Ahl), Azango (70. Paur).Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále

O prohrané bitvě s Turkem - report ze zápasu Česko - Turecko na letošním Euru v Hamburku

LETNÍ SOUTĚŽ SE SPARŤANSKÝM PIVEM

Trénink pro hráče i fanoušky

Vítězný ležák

Díky Láďo!

„Pro mě je důležitý, když si lidi dobře zafandí.“ - rozhovor s Danem Peterkou, SLO Sparty - II.část

„Musíš chápat úplně všechny strany a jedině díky tomu jsi dobrý SLO“ - rozhovor s Danem Peterkou, SLO Sparty - I.část

Tak og held og lykke, Brian! - poděkování Brianu Priskemu

My máme double, alééé! - shrnutí sezóny

Ivoš | 06.07.2024 12:05 Vstoupit do diskuze
2