roboACS | 22.07.2024 03:26

Ty páteční zápasy mají něco do sebe. Člověk se může zdržet na po zápasovém soustředění a nemusí se bát, že nestihne béčko na Žižkově.

První kolo Chance národní ligy 2024/2025 a máme tu souboj b týmů. V neděli 21.7.2024 přijelo na Žižkov béčko Baníku. Nováček druhé ligy. Tým který postoupil z MSFL. Naše béčko, jak už to tak bývá, zase výrazně obměnilo kádr. To je prostě úděl b týmů. Trenér Luboš Loučka postavil do branky Jakuba Surovčíka. S kapitánskou páskou nastoupil Dalibor Večerka. V sestavě je i pár kluků, co si v přípravě, při nedostatku reprezentantů a před příchodem posil, zahrálo za áčko. Například Ondřej Kukučka, Daniel Rus nebo Jakub Uhrinčať. Na hrotu zahájil svojí druhou sezónu v rezervě Radek Šiler.

Výkop utkání byl tradičně v 10:30, ale už v té době bylo přes 25 stupňů ve stínu a v poledne už muselo být určitě přes třicet. S kamarádem jsme zabrali místo na přístupné části protilehlé tribuny ve stínu a těšíme se na dobrý fotbal.
Začátek utkání a vlastně i celý první poločas byl v režii Sparty. Prvních deset minut to byla jen taková oťukávaná, byť v naší režii. V 11. minutě jsme si pomohli standardní situací. Signál z rohového kopu Kuby Tošnara a volej Vojty Hranoše do odkrytého rohu branky - 1:0. O deset minut později vykopl jeden z chacharů míč z branky po střele Radka Šilera a kopal se zase roh. K odraženému míči se dostal Daniel Rus, pěkně si ho zpracoval a nechytatelně poslal k levé tyčce - 2:0. Do půle mohlo být ještě veseleji, ale brejk Radka Šilera na poslední chvíli zastavil jeden z hostů. Po půli tedy 2:0.

Šel jsem se trochu projít, mrknout se ke stánku na klobásu a pivko a pokecat s kamarády. Už na tribuně jsem začal rozvíjet teorii o přece jen velkém rozdílu mezi druhou a třetí ligou. Tuto teorii jsem pokračoval i v rozhovoru s kolegou Novákem, kterého jsem potkal u stánku. A že ta třetí liga (MSFL), že tam jsou i jiná bezpečnostní opatření a že dneska prostě pohodová a důležitá výhra na úvod soutěže.

Druhý poločas mě vyvedl z omylu. Jak řekl v po zápasovém rozhovoru trenér Luboš Loučka, naši hráči zůstali prvních dvacet minut druhé půle v kabině a na hřišti převzali iniciativu hosté. Nejdříve tam bylo pár náznaků po rohových kopech. Udeřilo až po hodině hry. Já na bráchu aneb Marek Jaroň našel za vápnem bráchu Petra a ten vyslal pumelici, které zatleskali i mnozí domácí fandové - 2:1. Ještě hůře bylo o dvě minuty později. Kuba Surovčík vyrazil střelu chachara přímo na Kubu Uhrinčaťa a byl z toho vlastenec - 2:2. V tu chvíli jsem místo o porovnávání kvalit druhé a třetí ligy začal uvažovat o tom, jestli není hřiště na Viktorce z kopce, protože se celý zápas hrálo jen na jednu branku. Na tu směrem k domu odborů, kterému se teď říká radost. Nám už žádnou další radost nikdo neudělal a tak utkání skončilo 2:2. Asi ten rozdíl mezi těmi ligami zase nebude až tak velký...

Do hlediště si našlo cestu 721 diváků, což je na béčko nadprůměrná návštěva. Já byl hodně zvědavý kolik chacharů zůstane přes noc v Praze a zajde na béčko. Nakonec jich v jejich sektoru bylo asi 30. Atmosféra na béčku tak byla přece jen trochu lepší než obvykle, protože těch 30 trochu aktivních chacharů občas přece jen vyprovokovalo k fandění i obvykle mlčící Sparťanskou většinu. Zejména ve druhém poločase to mělo celkem grády.

Příští týden hraje naše béčko derby se sešívanejma. Aplikace Livesport hlásí, že se hraje v neděli 28.7.2024 od 10:30 na hřišti v Radotíně. Nevím proč kašpárci nehrajou zase v Horních Počernicích?

AC Sparta Praha B – FC Baník Ostrava B 2:2 (2:0)

Branky: 11. Hranoš, 22. Rus – 63. Jaroň, 65. Uhrinčať (vl.). ŽK: 41. Okeke, 90+2. Tošnar – 35. Krupička, 53. Komljenovic, 58. Reteno Elekana. Rozhodčí: A. Bohata – J. Hádek, P. Kotalík. Návštěva: 721.

Sestava Sparty: Surovčík – Uhrinčať, Kukučka (65. Říha), Večerka – Penxa, Okeke (76. Okeke), Tošnar, Novák (83. Hodouš) – Rus (83. Vitarigov), Šiler (76. Michl), Hranoš.

Sestava Baníku: Kubný – Šehić, Měkota, Říha, Krupička – Holaň – Jaroň M., Jaroň P., Šudák (16. Komljenovic), Málek (28. Retano Elekana) – Kašpárek.