Redakce | 21.08.2005 14:12

Fotbalový sparťanský víkend dovršen. Dnes dopoledne změřily síly druholigové rezervy prvoligové Spartičky a Brna. Utkání sledovalo 276 diváků. Sestava docela zajímavá vzhledem k tomu, že drtivá většina základní sestavy hráčů Sparty B již měla s první ligou něco do činění.

Začátek zápasu byl ve znamení nepřesností,ale nakonec se vše přehouplo do průměru a narodili se i nějaké šance. V prvním poločase zaujaly dvě hlavičky Martina Petráše,ale ani jedna se nevešla mezi tyče. Brno zahrozilo dalekonosnou střelou, kterou velmi dobře vytěsnil Bičík. Neujal se ani nacvičený roh, kdy zakončoval v pozici ležícího střelce těsně vedle Pergl.

Druhý poločas nakonec nabídl i dvě branky a několik velmi zajímavých momentů navrch. Nejdříve si po prvním nevydařeném poločase napravuje reputaci Došek. Dvakrát ve velmi podobné situaci vyškolí stahovačkou obránce,ale stejně tak dvakrát vždy jen vypráší rukavice velmi dobře chytajícího hostujícího brankáře.Brno se dostává do vedení po rozehraném rohu, kdy byl přeskočen Martin Petráše a „koníček“ zapadá k tyči.

To pochopitelně vyburcovalo k větší aktivitě domácí tým a Brno začalo ještě více spoléhat na brejky. Jeden vyšel dokonale a vyústil ve skluz opět Petráše. Bohužel se jednalo o faul a bohužel v pokutovém území, což se dohromady rovná (většinou) penaltě. Běžela 85. minuta. Následuje tvrdá polovysoká rána,ale naprosto skvělý zákrok Bičíka, který vyráží na roh. Martin Petráš mu následně míří poděkovat. Nakonec se ale stihne odvděčit i jinak.

Těsně před koncem, kdy na hřišti už nějaký čas operuje nový „hroťák“ Homola, se i on trefuje hlavou. A to taktéž po rohu. Opět se ukázalo, jak je osud a štěstěna vrtkavá.Konečný výsledek tedy remízových 1:1.Na adresu několikrát zmíněného Petráše se dá ještě říci, že mezi tím vším stačil ještě vzorně podávat za občas absentující pořadatele míče a během hry zašlapávat vykoplé drny. Co se týká výkonů jednotlivých hráčů. Nerad bych hodnotil,ale dá se říci, že všichni střídali lepší chvilky s těmi horšími. Balón zkrátka uskočí, přihrávka se nepovede, minela se vloudí.. A to bohužel neminulo ani papírově lepší prvoligové hráče, kteří dnes nastoupili. Spartě B se tak ani v třetím zápase této sezóny nepodařilo vyhrát.