Ludva | 18.03.2004 10:45

Ideální čas 15:00 v pracovní den dával tušit nezáživnému odpoledni. Ale když už se udělalo tak pěkné počasí, proč nezajít na Spartu. Vyrazil jsem vybaven čepičkou proti slunci a trpělivostí, protože i předpokládaná sestava napovídala, že zvláště Sparta po derby nedá do zápasu rozhodně 100%. Naštěstí se to samé ukázalo na druhé straně, kdy i zachraňující se Opava nevyslala do boje o pohár rozhodně svojí stabilní sestavu.
Nejhorší očekávání se neplnilo s příchodem na stadion kde nebyla ani tisícovka diváků. To že má být zápas Sparty?, soupeře AC Milán v Lize Mistrů?, museli asi hodně nevěřícně kroutit hlavou dva přítomní Skotové zvyklí na naplněné tribuny na jakýkoli zápas.
Utkání začalo náporem Sparty, kdy zejména dnešní kapitán Baranek dával vzpomenout „svým“ časům, bohužel mu to díky chabé fyzické kondici vydrželo tak 10 minut a po vstřelení krásného gólu se ze hřiště vytratil a ani proti na českou ligu podprůměrným fotbalistům v dresu Opavy se neprosadil. Jak potom chce hrát proti AC Milán či české špičce nevím?
Další průběh prvního poločasu byl jedním velkým slovem nuda občas opepřená nějakým tvrdším zákrokem Opavy. Nejhůře to odnesl Vlado Labant, který dostal nejprve lokýtek a pak si sám udělal o pronikajícího opavského hráče zranění a musel být vystřídán. Snad bude co nejdříve fit, byla by to škoda sedět delší čas, protože zrovna teď začínal chytávat formu, což potvrdil i gólem v derby.
V druhé půli už Opava pro změnu neútočila vůbec, ale Sparta se na jejich půlce nedokázala individuelně ani nakopáváním prosadit až do příchodu Tomáše Juna, který rozvlnil síť opavských po střele z vápna, asi 2 minuty po příchodu na hřiště. Závěrem popisu hry bych se chtěl smutně pozastavit nad tím, že o Jiřím Štajnerovi a exteplických hvězdách Rezkovi a Voříškovi se dá směle prohlásit to samé co zde bylo napsáno o Barankovi. Nedokázali se až na velmi ojedinělé situace prosadit ani proti na půl plynu hrající Opavě, nesehranost čišela z každého doteku s míčem a jestliže Rezek přišel jako útočník/zabiják tak když jde sám na branku musí vystřelit a ne čekat na „rychlíka“ Štajnera, celou akci zbrzdit a následně pokazit i přihrávku. Jelikož o přestupové politice Sparty víme své, co takhle že by třeba všichni tři v létě odešli a z Jablonce a já nevím odkud ještě by Sparta mohla zase koupit v zimě prodané hráče, ne?
Aby nezůstalo jen u mírně negativního hodnocení, pozitivní body by se také našly, tím nejviditelnějším je opět Sivokův velmi dobrý výkon, dále snad fakt, že kromě Labanta už opavští "řezníci" nezranili nikoho jiného a všichni jsou snad fit na Liberec. Na obranu průměrnosti zápasu ale musím znovu opakovat, od 15:00 (tedy před 800 diváky) nemá snad ani cenu hrát a chtějme pak po hráčích, aby vydali to samé co o pár dnů předtím v derby před 16000 diváky.