Bombito | 03.05.2011 10:12

Ani letos jsme nedokázali nepříznivou bilanci Sparty v Teplicích zlomit. Vůbec už se nechce věřit, že poslední výhru na Stínadlech pokryl již desetiletý prach. Bohužel, na zlomení této nedobré tradice si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Po sobotním zaváhání Viktorie Plzeň v Brně je téměř každému vše jasné. Máme Plzeň na dohled. Nestačím krotit euforii svých kamarádů. Upozorňuji na naší bídnou bilanci na severu Čech. Kdepak, ti mají jasno. Po výhře v Teplicích ztrácíme jen dva body! Netěší mě, že na má slova došlo, ale nezměnilo se na naší ztrátě na lídra soutěže nic. Naopak, máme o šanci na smazání náskoku Viktorky méně.

Na cestu vyrážíme s dostatečným náskokem. Ucpané silnice v Praze a nepříjemný déšť způsobily, že do Teplic dorazíme tak akorát. Studené počasí, studené klobásy, studené obecenstvo, to jsou první dojmy pár minut před utkáním. Další jobovkou je zachmuřený výraz ve tváři Jardy Blažka při odchodu z před zápasové rozcvičky. A při nástupu hráčů je jasno, Bláža je opět zraněný, naší svatyni bude bránit Dan Zítka.

Obě jedenáctky na ploše, na trávník přichází fotbalová legenda, letos osmdesátiletý Josef Masopust. Držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy roku 1962 a střelec naší jediné branky ve finále Mistrovství světa v Chile. Od teplických dostává dres s 80, krásnou kytici a gratulace od kapitánů Verbíře a Řepky. Škoda, že takového borce dnes na našich trávnících běhat nevidíme. Pan fotbalista!

V naší sestavě se poprvé objevuje David Pavelka. Neoslnil, ale ani nezklamal. Je dobře, že šanci ukázat se, dostávají naši mladíci. Jen v podobných zápasech se nejlépe otrkají. Zápas začíná žlutým faulem Kalivody na Pamiho. Hraje se většinou mezi oběma šestnáctkami, první skutečnou šanci má po chybě O. Kušníra domácí Mahmutovič, který naštěstí míč jen lízne a ten se odkutálí mimo tři tyče bezmocného D. Zítky. První varování! Více než hra zaujme „souboj“ obou kotlů v dýmovnicích. Ten oblečený v rudém má jasně navrch. Dvě žluté pro Pamiho a D. Pavelku za fauly, po půlhodině přichází první důležitý moment utkání. Verbíř s Kalivodou si udělají z K. Vacka a z Pamiho kuželky a Kalivoda nachází ve vápně volného Čajiče. Nepříliš povedená střela končí v naší síti. Dílem nepříliš povedeného zákroku Dana Zítky, dílem nerovného terénu ve vápně. Každopádně naše titulové akcie prudce klesají.

Až do obdrženého gólu je náš výkon hodně podobný, jaký jsme podali v prvním poločase zápasu s Olomoucí. Teprve za nepříznivého stavu začínáme hrát fotbal. Do kabin mohli jít hráči za nerozhodného stavu, Libor Sionko však svou šanci spálil. V úniku mezi dvěma obránci šel až do Grigara a levačka není jeho silnější nohou. Škoda!

Druhá půle je z naší strany o poznání lepší. Máme převahu, domácí beci jen s vypětím všech sil chrání nulu na svém kontě. Našim problémem je, že Léo Kweuke přebírá přihrávky zády k brance a s tím si vysoký Smejkal většinou dokáže poradit. Domácí mačkáme na jejich polovině, chybí však lepší souhra v naší záloze a především přesné centry do vápna. Ty ze standardek T. Grigar s přehledem vyráží daleko do pole. Kolem 15. minuty odcházejí ze hřiště L.Sionko a novic D. Pavelka a s příchodem T. Pekharta a A. Keriče sázíme vše na útok. Jenže přichází obrovská minela Tomáše Řepky a roh domácích. Čtyři naši hráči se nedokáží dohodnout, kdo míč po rohu odkopne, čímž nabídnou šanci Mahmutovičovi. Ten ji neodmítne a domácí diváci oslavují druhý gól v naší síti. Černé mraky se stahují nejen nad Stínadly, především nad naším týmem. Za pár minut se lehce vyjasňuje. Vondráček ve vápně fauluje Kubu Podaného a Tomáš Pekhart penaltu s přehledem proměňuje. Hráči Teplic zdržují jak můžou, válejí se v bolestech, aby za pár okamžiků sprintovali ke své brance, vrchol zdržovacího umění však ve spolupráci předvádějí T. Grigar s místním podavačem míčů. Ti své umění přivedli k dokonalosti. Do konce utkání chybí jen pár minut, po závaru před domácí brankou nachází T. Řepka nabíhajícího Andreje Keriče a ten se štěstím krásným angličanem vyrovnává na 2:2. Opět žijeme!

Další útoky se valí na domácí branku, třetí gól visí ve vzduchu. Z čista jasna přichází šance domácích. Do otevřené obrany proniká rychlík Mahmutovič a jen skvělý zákrok Dana Zítky nás ochránil před pohromou. Prakticky z protiútoku proniká J. Podaný do vápna, kde je podražen domácím hráčem. Jasná penalta! Píšťalka pana Drábka je němá, nemá odvahu odpískat druhou penaltu pro Spartu. Tím končí naše naděje na zlomení nepříznivé bilance na zdejším stadiónu.

Stejně jako Plzeň pouze remizujeme a rozdíl mezi oběma týmy je stále čtyřbodový. A k obhajobě titulu máme o jednu možnost méně. Znovu naší vinou. Špatným vstupem do utkání jsme dali domácím dárek v podobě zisku bodu.

Již tento pátek nás čeká další soupeř. Na Letné přivítáme Slovan Liberec. Přijďte naše kluky podpořit v boji o ligový primát. Snad už tentokrát odehrají celý zápas v podobném stylu, v jakém odehráli druhou půli v Teplicích. Naděje na titul není velká, ale stále žijeme!

FK TEPLICE – AC SPARTA PRAHA 2:2 (1:0)

Branky: 33. Čajič, 63. Mahmutovič – 67. Pekhart, 87. Kerić.

ŽK: Kalivoda, Mahmutovič, Vondrášek, Ljevakovič – Pamič, Pavelka, Matějovský, Kweuke.

Rozhodčí: Drábek – Dobrovolný, Marek. Diváci: 6024.

Teplice: Grigar – Smejkal, Ljevakovič, Verbíř (90. Hošek), Kalivoda, Čajič (95. Lácha), Vondrášek, Mareš, Matula, Rosa, Mahmutovič.

Sparta: Zítka - Pamič, Řepka, Brabec, Pamič – Sionko (57. Pekhart), Matějovský, Vacek, Pavelka (57. Podaný), Kadlec (81. Kerič) - Kweuke.

Bombito | 03.05.2011 10:12 Vstoupit do diskuze