Hopicek495 | 07.10.2011 19:43

Jakmile jsem se dozvěděl, že mě má dovolená zavede do Francie, konkrétně do krásného města Narbonne-Plage, ihned jsem sedl k internetu a začal hledat, kam že to zamířím na fotbal. Nejlépe mi z toho vycházelo město Montpellier, vzdálené od místa pobytu asi 106 km.

Město Montpellier má něco kolem 240 tis. obyvatel a je osmé největší ve Francii. O historii skoro nic nevím, tak to sem psát ani nebudu, ale co jsem měl možnost vypozorovat, tak okraj tohoto města neoplývá zrovna čistotou. Koše, pokud neměli to štěstí a nebyly vysypané po chodnících a silnicích, tak byly vypálené. Ovšem centrum města s Place de la Comédie bylo krásné.

Od stadionu do centra jsme se dostali za 40 minut místní tramvají. Tramvaj byla super, nýbrž koupit jízdenku byl nadlidský úkol. Francouzské automaty na jízdenky nebudou naši nejlepší kámoši. V centru jsme strávili cca 30 min a už jsme museli zpět ke stadionu.

Doma jsem zjistil, že ceny lístků se pohybují od 20 do 40 euro. Cestou k podladnám jsme slečnu se šálami za pouhých 5 eur! No nekupte to. Na Spartě by se v tomto ohledu mohli učit. Po příchodu na pokladny nás potkalo příjemné překvapení - žádné fronty. Nicméně ještě lepší zpráva přišla, když nás zastavil místní překupník a dal nám lístky za pouhých 15 euro.

Před vstupen na stadion jsme prošli pořádným prošacováním. Když pánové zjistili, že u sebe nic závažného nemáme, pustili nás s klidem dál. Jen pár metrů za vstupní branou se mačkalo cca 250 fanoušků hostí (mimochodem dost hlučných), které na stadion místní organizátoři pouštěli zhruba po 15 členných skupinkách. A světe div se, všechno proběhlo zřejmě tak jak mělo a žádné problémy se evidentně nevyskytly.

Na stadionu Stade de la Mosson mířila má první cesta ke stánku s občerstvením a opět žádné fronty. Ovšem poté už jsme vstoupili na tribunu a naskytl se nám krásný výhled z protilehlé tribuny. Kapacita tohoto stadionu, který přivítal v roce 1998 MS, je 32 900 diváků. Toto číslo však rozhodně nebylo naplněno a návštěva tak pro mě byla jediným zklamáním. Na stadionu mohlo být něco kolem 17 tis lidí. Mimochodem, není šance se dostat na hrací plochu. Bariéry pod tribunou jsou nepřekonatelné a několik desítek členů místní security by vás snad ani k nim nepustili.

Na co jsem se soustředil byl domácí kotel. Fungoval náramně po celý zápas. Pomohl k tomu i buben. Všiml jsem si také jedné věci a to té, že ani v jednom kotli se neobjevilo pyro.

Teď k samotnému zápasu. Nečekal jsem žádný zázrak. Francouzský fotbal jsem nikdy v lásce neměl, ale tento zápas mě mile překvapil. Jasný favoritem bylo domácí mužstvo, které po 4. kole vedlo tabulku, zatímco hosté z Nice se nacházeli na 17. místě, tedy na prvním nesestupovém. Od začátku zápasu to byl fotbal nahoru dolů. Bohužel díky neohrabanosti hráčů byl stav stálé 0:0. Ve 30. minutě jako by se hráčům přestalo chtít běhat a z fotbalu se rázem stala kopaná. Proto jsem byl rád za poločasovou přestávku. Udělali jsme pár fotek a šlo se na druhou půli.

Ta začala v podobném duchu jako ta první, ovšem ještě o úroveň výš. Z kopané se opět stal fotbal a byla radost na něj pohledět. Spousta šancí na obou stranách. Nejprve tyčka na domácí straně trefená Giroudem a poté už gól v sítí hostujícího Nice ze 75. minuty. Trefil se Souleymane Camara, tedy střídající hráč. A trefil se velice pěkně. Z prava, levačkou na zadní tyč. Nicméně po gólu se Nice začlo víc cpát dopředu a důsledkem toho bylo trefené břevno. A to hned dvakrát během pár vteřin. Domácí celek už si vítězství vzít nenechal a tak se mohl radovat alespoň s těmi diváky, kteří na stadionu zůstali, jelikož od 85. minuty lidé začali odcházet.

Ještě malá poznámka. Nevím jak se francouzsky řeknou záda, ale hráči evidentně taky ne, jelikož o nikom za sebou nikdy nevěděli. A pořadatel musel přefouknout snad všechny balony, protože si hráči snad až na dvě výjimky, nebyli schopni poslat centr.

Z celého výletu jsem byl ale spokojený. Zápas nenudil, padl alespoň ten jeden gól a já jsem mohl jet zpět a přemýšlet, kam vyrazím příště na fotbal.

ACS!!

Hopicek495


Statistika zápasu:

Montpellier HSC - OGC Nice 1:0

Montpellier HSC: Geoffrey Jourdren, Garry Bocaly, Mapou Yanga M'Biwa, Hilton, Henri Bedimo, Joris Marveaux (58. Souleymane Camara), Geoffrey Dernis (58. Rémy Cabella), Marco Estrada, Jamel Saïhi, John Utaka, Olivier Giroud

OGC Nice: David Ospina, Nemanja Pejčinović, Luciano Monzón, Larrys Mabiala, François Clerc, Didier Digard, Fabrice Abriel, Camel Meriem, Anthony Mounier (84. Lloyd Palun), Xavier Pentecôte (64. Éric Mouloungui), Franck Dja Djedjé (77. Abraham Guie Gneki)

Rozhodčí: Lionel Jaffredo

Gól: 75. Souleymane Camara

ŽK: Geoffrey Dernis, Marco Estrada - Anthony Mounier, Nemanja Pejčinović

Hopicek495 | 07.10.2011 19:43 Vstoupit do diskuze
10