martinS19 | 07.05.2012 12:30

Po středečním Spartadni v Plzni, zde byl další Spartaden, tentokrát nedělní a doma v Praze. Fanoušci Tomáše Řepky mohli ještě dopoledne zavítat na Žižkov, kam přijely České Budějovice, s naším bývalým kapitánem v sestavě, což mohl být ideální předkrm, před hlavním menu. Ten začal v 15:00 v tréninkovém centru na Strahově, kde naše sparťanky sehrály šlágr nadstavbové části první ligy žen, derby se Slavií, od 19:15 pak naše mužské "áčko" hrálo důležitý zápas s Bohemians 1905. Naprosto ideální čas, abych i já konečně zavítal na Strahov, podpořit naše fotbalistky v boji o titul, když se zápasy hrály takhle hezky za sebou, v jeden den. Obětujíc nedělní oběd jsem vyrazil do Prahy. Ale co bych pro Spartičku neobětoval?:)

V deštivém počasí, i když určitou dobu bylo celkem pěkně, si na Strahov našla cestu velice slušná návštěva. Hrubým odhadem 150 lidí? Nejvěrnější fanoušci holek, lidé zde, ze SF vytvořili výbornou atmosféru, byla i dvě chorea. Za tuto aktivitu je na místě velká pochvala.

Zápas pro naše holky nezačal dobře, hned na začátku faulovala brankářka Gazdíková ve vápně Divišovou a pískala se penalta, kterou Voňková proměnila. To bylo ze strany slávistek na dlouho všechno, otěže zápasu přebraly sparťanky. Šance střídala šanci, poprvé ještě radost z vyrovnání překazil ofsajd, ve kterém byla nachytána Tereza Kožárová. Lucka Martínková trefila tyč, poté z velkého úhlu trefila boční síť. O vyrovnání se po rohu postarala Lucia Ondrušová, kterou okamžitě začal vyvolávat kotel.:)
Dalšího gólu jsme se v první půli nedočkali ani na jedné straně a tak poločasový stav byl 1:1.

Druhá půle se hrála jen na jednu branku, na tu slávistickou. Sparťanky měly drtivý tlak, ale ten kýžený gól ne a ne přijít. Nakonec to tam padlo v 81. minutě, po centru z levé strany se balon dostal opět k hrdince odpoledne Lucii Ondrušové, která neměla slitování a vstřelila vítězný gól. A opět se dočkala vyvolávání svého jména. V 90. minutě výhru ještě pojistila Lucka Martínková, asi trochu sporným gólem, kdy balon vykopla z náruče slávistické golmanky, ta však na druhou stranu zřejmě neměla na mokrém terénu balon pevně ve své moci. Buď jak buď, výhra to byla naprosto zasloužená a holky udělaly důležitý krok k titulu. Následovala povedená děkovačka, holky si plácly s fanoušky, všichni si to užívali. No, chlapi by se měli učit... Spokojení jsme se mohli přesunout z větrné hůrky na Letnou a doufat, že nám muži nepokazí náladu dobře rozjetého dne. V pohodě stíhám i autogramiádu Lumíra Mistra a Václava Vrány, i dvě rychlý osvěžující desítky v hospodě s přáteli a je čas se přesunout do ochozů Generali arény.

V pátek Liberec doma ztratil body za remízu se Slováckem, a nabídnul šanci nám i Plzni stáhnout ztrátu. Což se povedlo jak Spartě, i Plzni. Na Letnou si nachází cestu tentokrát 8934 diváků, s čímž rozhodně spokojenost panovat nemůže. Do sestavy se po zranění vrací Vlastimil Vidlička, Tomáš Přikryl se konečně po měsíci opět postavil na kraj zálohy, místo vykartovaného Libora Sionka, a opět ukázal že jeho místo je vepředu. Rychlost, dravost, nebojí se soubojů jeden na jednoho, chtěl bych ho vidět i v útoku vedle Lea, jak by si vedl.

Od včerejšího zápasu jsem očekával, že na klokany, kteří zabředávají do sestupových vod, pořádně vlítneme a vyhrajeme přesvědčivým výsledkem. Jak jsem se spletl. Výkon v první půli byl opravdu bídnej, nedokázali jsme si vytvořit jedinou pořádnou příležitost. Střelu z dálky od Hušbauera nepovažuji za velkou šanci. Za zmínku stojí snad jen průnik Přikryla, a jeho střela, po které jsme kopali roh. Na přestávku jsem odcházel hodně rozladěn a rozhodnul jsem se, že jestli nedokážeme porazit tragickou Bohemku, tak Duklu vzdávám a pojedu až na České Budějovice. Včerejšek byl opravdu zkouška nervů a ty moje už docházely.

V druhé půli se výkon přeci jen o něco zlepšil, ale rozhodně to nebylo nic, z čeho by jsme měli jásat! Alespon že ty šance konečně přišly a nebylo jich málo. Přikryla v úniku vychytal Sňozík, Leo Kweuke pálil do břevna... Obrana Bohemky odolávala, dopředu se na nic nezmohla, akorát mi zatrnulo při standartce, kdy centr letěl do brány a Vaclík s námahou vyrazil na roh. O vysvobození se postaral Josef Hušbauer, v 71. minutě po pěkné přihrávce od Holka, konečně se mu taky povedla nějaká přihrávka, prostřelil Sňozíka a na tribunách propukla velká radost a zároveň i úleva. K Josefu Hušbauerovi bych se chtěl vyjádřit. Mám dojem že tady na těchto stránkách, když přicházel jsem napsal, že od něj moc neočekávám a že bude jenom do počtu. Omlouvám se Josefe! Z hráče, od kterého jsem nejméně čekal, se vyklubala nejlepší posila této sezony! Ty góly které jsi vstřelil, to je nádhera. Bez Hušbyho by jsme už byli zřejmě ze hry o titul venku.

Čekal jsem že po vedoucím gólu ještě jeden přidáme a uklidníme se, ale byly to nervy až do konce, kdy jsme bránili náskok, a Bohemka zahrozila po rohu v závěrečných minutách, na který vyběhnul i Sňozík. Koukal jsem se na záznam v televizi, a docela jsem zíral jakou jsme měli drtivou převahu v číslech. Střely, držení míče... Ale pravda je taková, že herně to nebyla žádná sláva, nicméně momentálně jsou nejdůležitější tři body a ztráta na Liberec dvě kola před koncem jsou dva body. Třetí Plzeň ztrácí body tři. Všichni víme jaký mají tyto tři týmy los, a stát se může všechno. Na Dukle to nebude jednoduché, ale pokud chceme titul, musíme tam vyhrát. Já pojedu "trpět", ale mám z toho radost...