Bonyos | 27.10.2014 03:49

Ve 12. kole Synot ligy přijel na Letnou tým z města automobilů – FK Mladá Boleslav. Jako vždy měli sparťanští fotbalisté povinnost zvítězit a ztrátu na vedoucí Plzeň tak snížit na jediný bod.

Byť duel těchto dvou týmů patřil do kategorie „klasické ligové utkání“, tak jsem se na něj nesmírně těšil z důvodu své pětitýdenní absence na zápase Sparty. S dostatečným předstihem přicházím k našemu svatostánku, když najednou zjistím, že nemám permici. Představa, že kvůli své blbosti musím absolvovat cestu zpět domů byla celkem frustrující. Hecl jsem se, permanentku doma našel a do závěrečného sprintu z Hradčanské na Letnou jsem dal všechny zbývající síly, letěl jsem jako blesk :), přesto jsem na své místo na tribunách dorazil deset minut po úvodním hvizdu rozhodčího :(.

Jak jsem se následně dozvěděl, tak v 5. minutě Costa prostřelil hostujícího brankáře. Problém byl v tom, že nahrávající Láďa Krejčí stál v jasném ofsajdu, a gól tak nemohl platit. Obrana mladoboleslavského týmu se spoléhala na neprostupnou obranu, která byla zatažena poměrně hluboko na své půlce. Sparťané se snažili kombinovat, tlačili hostující tým, ovšem ke gólu to nevedlo. Po čtvrt hodině hry vychytal nebezpečnou střelu Krejčího brankář Hruška. O deset minut později zahrozila z brejku Boleslav, ovšem s touto akcí si Bičík poradil. V závěru první půle pěkně vypálil Konaté, ale i jeho ránu vyrazil hostující brankář na rohový kop, kterých sice měla Sparta požehnaně (11!), ale nebezpečná z nich moc nebyla.

Krátce po začátku druhého poločasu mohl ze slibné pozice skórovat Costa, ale mezi tři tyče se netrefil. Po hodině hry se domácí fanoušci konečně gólu dočkali. Míč, který šel do zámezí, hostující Kysela nesmyslně vrátil do hry, nabíhající Dočkal z hranice vápna prudce vypálil a jeho lehce tečovaná střela skončila v boleslavské bráně, 1-0. O pět minut později to mohlo být už o dvě branky, Dočkal poslal povedený centr na Davida Lafatu, jehož hlavička jen těsně minula břevno. Po zbytek zápasu sparťanští hráči dále kontrolovali hru, další gól do mladoboleslavské sítě nepřidali a vyhráli tak nejtěsnějším možným rozdílem.

Sparta vyhrála dnešní utkání především díky kvalitnímu týmovému výkonu a neustálé aktivitě směrem dopředu. Sparťané nedovolili Mladé Boleslavi hrozit z nebezpečných brejků a prolomili jejich obrannou hráz rozhodujícím gólem Bořka Dočkala. Povedený výkon podal Mario Holek, Marek Matějovský a Tiémoko Konaté, který jde zápas od zápasu nahoru. Žádný ze sparťanů nepodal dnes podprůměrný výkon, což je jistě také dobře. Únava ze čtvrtečního duelu se Slovanem Bratislava se na hráčích v rudém dresu naštěstí moc neprojevila.

Na Letnou si našlo cestu 7731 diváků, což není špatné číslo, ale pořád je to málo. Návštěva byla navíc podpořena akcí „Z hokeje na fotbal“. Minulou sezónu přišlo na letenský stadion na obě poslední domácí podzimní utkání přes 15 000 diváků, takže nebyl důvod to letos nezopakovat. Čas výkopu byl dobrý především pro mimopražské fanoušky, počasí bylo také solidní, sparťanskému týmu se daří... Ale to už je ohraná písnička, kdo chce, výmluvu si vždycky najde. V kotli se sešel slušný počet lidí (odhaduji na 500), kteří dělali utkání důstojnou atmosféru. Dle mého názoru šlo při takovém počtu vytvářet ještě hlasitější podporu, ale každý den není posvícení. Kromě podporování Sparty několikrát zazněl i pozdrav našemu slovenskému soupeři v Evropské lize a díky jeho bojovném výkonu v Bratislavě se vyvolával i Michal Breznaník :).

Díky týmové hře sparťanů byla Mladá Boleslav poražena a manko na Plzeň je jen jeden bod. Vše se může změnit již příští týden. Šampioni z Letné dorazí do Plzně a budou bojovat o první místo. Ve Štruncových sadech se hraje v sobotu 1.11 od 20:15, podpoř tam Spartu i ty!