Maty - DIVIZE ZÁPAD | 27.04.2016 10:56

Vzhledem k (na letošní poměry) dlouhé pauze mezi zápasy na Dukle a s Plzní jsme přemýšleli zda vydržíme celou sobotu bez fotbalu. A samozřejmě se ukázalo, že ne.

Sechzig bohužel hrajou až v neděli a tak vybíráme jiný neméně zajímavý zápas druhé německé Bundesligy a to 1.FC Norimberk, který hostí nejpopulárnější tým v Berlíně a to 1.FC Union. Sestavu dáváme dohromady rychle, nakonec někdo odpadává a tak vyrážíme v sestavě 3xACS + opět 1x fanoušek úspěchu.

V sobotu ráno skáčeme do auta a vyrážíme po naprosto prázdné dálnici směr Norimberk. Vzdálenost z Plzně je lehounce přes 200km a tak dorážíme do místa zápasu s pohodlným předstihem. Parkujeme auto a jdeme hledat pohodlnou hospodu. Procházíme mezi klasickými předměstskými zahrádkami a narážíme na solidně se plnící pivnici cca půl kilometru od stadionu. Kolem hospody se už tři hodiny před výkopem motá pár fanoušků domácích, ale především už poměrně solidní počet hostů z Berlína. Vybíráme místa pod slunečníkem, který v dnešním počasí slouží spíše jako deštník a objednáváme čtyři kousky. Kluci by mi asi neodpustili, kdybych zapomněl říct, že díky mojí "famózní" němčině nechávám za 4 piva asi 12 Euro diškréci :-). S kamennou tváří to přecházím a v klídku vychutnáváme výborný točený ležák.

Po delší chvilce, když prohlížíme retro džísky východoněmeckých fanoušků Unionu se přesouváme před stadion. Místní Grundig stadion už má svoje nejlepší roky za sebou nicméně místní klub o něj pečuje a tak vcházíme do zrekonstruovaných prostor fanshopu a zákaznického centra. Nabídka fanshopu celkem srovnatelná z naší Spatičkou, kupujeme nějakou šálu, programy a vyrážíme na další pivínko. Co se týká nabídky občerstvení, je to klasická německo bavorsko fotbalová nabídka, currywurst, hranolky, preclíky až do úplné otravy choleserolem. Nicméně jsme v říši a tak to do sebe celkem statečně perem. Zbývá už jen půl hodiny do výkopu a tak se přesouváme k našemu sektoru. Vybíráme sektor naproti kotli domácích a lehce nad sektorem hostů, aby nám náhodou něco důležitého neuteklo. Po cestě k sektoru nás namátkově kontroluje policie a to vzhledem východoevropského wrestlera jsem obdařen asi skutečně jen já ... kluci jsou mladí a krásní a do hladka oholeni.

Na stadionu hosté (cca 500ks) od samého začátku spouští hooodně slušný support. Chorál střídá chorál a ženou svoje koně kupředu. Ti na to ku překvapení zbytku stadionu reagují a ve 22.minutě už vedou 0:2. Domácí českoněmecký brankář Rakovsky, který zanechal stopu i v naší Spartičce nemá úplně čistě svědomí. Do konce první půle domácí sice drží balon, ale produktivní jsou hosté. Tři střely na bránu, tři gólovky a do poločasu se jde za stavu 0:2. Domácí fanoušci jsou celkem deprimovaní, vždyť předchozí domácí zápas podlehli poslednímu Duisburgu. Poločas přečkáváme s preclíky a pivem v rukách a pomalu se přesouváme zpět na tribunu.

Kotel domácích se probouzí, v očekávání čehosi velkého. Na fotbal jezdím už pár let, ale to co přinesl druhý poločas se v profesionálních soutěžích jen tak nevidí. Domácí hnáni bouřícím sektorem na své východoněmecké soupeře vletěli jako nakrmení syrovým masem a už po čtyřech minutách rozvlňují síť hostujícího gólmana Buska. Hosté reagují už druhým střídáním, ale domácí jsou k nezastavení šedesátá minuta, penalta a hvězda domácích Fullkrug načíná své střelecké odpoledne proměněnou penaltou, vyrovnáno 2:2. Grundig aréna vře, sektor hostí přeci jen polevuje a domácí zasypávají hosty jedním útokem za druhým (za zápas vystřelili celkem 26x). 67. minuta a domácí jdou do vedení. Prakticky ihned po vedoucím gólu přichází na hřiště jediný český zástupce, sešívka Ondřej Petrák. Hosté zahazují svou poslední šanci v zápase a domácí v zápětí zvyšují na 4:2. Do konce zápasu pak přidají ještě dva kousky a deklasují svého soupeře výsledkem 6:2. Uff tohle strhlo skoro i nás.

Po zápase se vydáváme zpátky k parkovišti, a jak je naším dobrým zvykem vylepujem samolepky kde se dá. Když lepíme na dopravní značku cca 200m od stadionu ozve se několik metrů za námi Šparta Práááág. Nakonec se dáme do řeči se skupinou hostí "Eberswalder Jungs", měníme pár kousků samolepek a v sílícím dešti vyrážíme domů.

Další parádní výlet za hranice tentokrát i s osmi góly. Paráda. Brzy vyrazíme zas.

Maty - DIVIZE ZÁPAD

1.FC NÜRNBERG - 1.FC UNION BERLIN 6:2 (0:2)

49´ Liebold, 60´(pen) Fullkrug, 67´Fullkrug, 74´Burgstaller, 90´Fullkrug, 90´+2 Hovland - 3´Nikci, 22´Kreilach

1.FCN: Rakovsky - Brečko, Margreitter, Hovland, Sepsi - Kerk (Mohwald), Behrens, Leibold, Gislason (Petrák) - Burgstaller (Teuchert), Fullkrug

UNION: Busk - Paresen, Pogatetz, Puncec, Kessel - Furstner (Redondo) - Zejnullahu (Trimmel), Kreilach, Kroos - Nikci, Wood

Maty - DIVIZE ZÁPAD | 27.04.2016 10:56 Vstoupit do diskuze