Pan Vajíčko | 21.08.2018 10:41

Kromě ligy běží na plné pecky i ostatní fotbalové soutěže. O zajímavé šlágry není nouze. Jeden takový se o víkendu odehrál v jinonickém areálu Motorletu. Tam zavítaly ex-ligisty nabušené Zbuzany.

Ve druhém kole divize skupiny B se tak střetly dva týmy s ambicemi postoupit do třetí ligy. Ve vycházkovém tempu jsem se vydal do areálu Motorletu. U autobusové zastávky jsem minul reklamní ceduli, která říkala „zhubněte v pase 5-30 cm za 90 minut“. To mi zaměstnalo hlavu po zbytek cesty. Naštěstí jen krátkou. Nestačil jsem tedy udělat nějakou neuváženost. Z přemýšlení mě vytrhne typicky chrchlavě-huhlavý zvuk amplionu, který se line od fotbalového hřiště po okolí. Připadám si jako na ušním, kde se testuje zda dokážu rozluštit, co tajemný hlas říká. Hlasatel četl sestavy. Asi. U vchodu byla překvapivě menší fronta. Nakonec se v hledišti sešlo přibližně 250 diváků. Větší podporu měli hosté, jež dorazilo podpořit opravdu hodně zbuzanských.

Za úmorného vedra nastoupilo na straně hostů několik bývalých ligových hráčů v čele s Mariem Ličkou, Kalodem, či D*soudilem. Na lavičce byl jako asistent trenéra Marek Kincl. Na straně domácích bojoval Jan Rajnoch. Od začátku utkání se hrál důrazný a rychlý fotbal. Více nabuzené však byly Zbuzany, což v utkání nakonec asi rozhodlo. Navíc fanoušci i lavička reagovali od první minuty na každé rozhodnutí sudích až nezdravě podrážděně a ubrečeně. Nakonec to odnesli červenou kartou pro jednoho z náhradníků a vykázaním trenéra. To je trochu uklidnilo a začal se hrát i fotbal. Pěkný. V něm záloha zbuzanských přehrávala tu domácí. Po jednom nakopnutí za obranu Motorletu došlo k faulu a penaltě. Tu proměnil Lička – 0:1.

Během přestávky proběhla losovačka programů. Drobný hazard a mořnost vyhrát CD, DVD či lahev vína mi trochu zvedl tep i tlak, ale štěstí se na mě nakonec neusmálo. Byl čas i na tradiční osvěžení v podobě pivínka a klobásky ze stánku u hřiště. Prostě pohoda nižších fotbalových soutěží, jak se sluší a patří. Do druhého poločasu nastoupil Motorlet přeci jen ativněji a odvážněji. Hosty zatlačil, ale bohužel několik svých šancí nevyužil. Tým ze Zbuzan tak dal po rohu a odraženém míči na 0:2 a poté již doslova opanoval zbytek utkání. Motorlet ještě mohl po několika nadějných akcích zdramatizovat utkání, ale gól nevstřelil. Nakonec tak musel zkousnout porážku 0:3, což učinil s grácií.

Bylo to příjemně prožité sobotní dopoledne. Rozhodně stojí za to chodit na fotbal i mimo prvoligové stadiony.