sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Fotbalová horečka

Divize téměř prvoligová (FK Motorlet Praha – FK Zbuzany 1953, 2. kolo Divize B 2018/2019)

Pan Vajíčko 21.08.2018 10:41

Kromě ligy běží na plné pecky i ostatní fotbalové soutěže. O zajímavé šlágry není nouze. Jeden takový se o víkendu odehrál v jinonickém areálu Motorletu. Tam zavítaly ex-ligisty nabušené Zbuzany.

Ve druhém kole divize skupiny B se tak střetly dva týmy s ambicemi postoupit do třetí ligy. Ve vycházkovém tempu jsem se vydal do areálu Motorletu. U autobusové zastávky jsem minul reklamní ceduli, která říkala „zhubněte v pase 5-30 cm za 90 minut“. To mi zaměstnalo hlavu po zbytek cesty. Naštěstí jen krátkou. Nestačil jsem tedy udělat nějakou neuváženost. Z přemýšlení mě vytrhne typicky chrchlavě-huhlavý zvuk amplionu, který se line od fotbalového hřiště po okolí. Připadám si jako na ušním, kde se testuje zda dokážu rozluštit, co tajemný hlas říká. Hlasatel četl sestavy. Asi. U vchodu byla překvapivě menší fronta. Nakonec se v hledišti sešlo přibližně 250 diváků. Větší podporu měli hosté, jež dorazilo podpořit opravdu hodně zbuzanských.

Za úmorného vedra nastoupilo na straně hostů několik bývalých ligových hráčů v čele s Mariem Ličkou, Kalodem, či D*soudilem. Na lavičce byl jako asistent trenéra Marek Kincl. Na straně domácích bojoval Jan Rajnoch. Od začátku utkání se hrál důrazný a rychlý fotbal. Více nabuzené však byly Zbuzany, což v utkání nakonec asi rozhodlo. Navíc fanoušci i lavička reagovali od první minuty na každé rozhodnutí sudích až nezdravě podrážděně a ubrečeně. Nakonec to odnesli červenou kartou pro jednoho z náhradníků a vykázaním trenéra. To je trochu uklidnilo a začal se hrát i fotbal. Pěkný. V něm záloha zbuzanských přehrávala tu domácí. Po jednom nakopnutí za obranu Motorletu došlo k faulu a penaltě. Tu proměnil Lička – 0:1.

Během přestávky proběhla losovačka programů. Drobný hazard a mořnost vyhrát CD, DVD či lahev vína mi trochu zvedl tep i tlak, ale štěstí se na mě nakonec neusmálo. Byl čas i na tradiční osvěžení v podobě pivínka a klobásky ze stánku u hřiště. Prostě pohoda nižších fotbalových soutěží, jak se sluší a patří. Do druhého poločasu nastoupil Motorlet přeci jen ativněji a odvážněji. Hosty zatlačil, ale bohužel několik svých šancí nevyužil. Tým ze Zbuzan tak dal po rohu a odraženém míči na 0:2 a poté již doslova opanoval zbytek utkání. Motorlet ještě mohl po několika nadějných akcích zdramatizovat utkání, ale gól nevstřelil. Nakonec tak musel zkousnout porážku 0:3, což učinil s grácií.

Bylo to příjemně prožité sobotní dopoledne. Rozhodně stojí za to chodit na fotbal i mimo prvoligové stadiony.

Support your local club!

Pan Vajíčko


Motorlet Praha - FK Zbuzany 1953
0:3 (0:1)


Branky 24. Lička z penalty, 65. Přeučil, 75. Kalod.

Žluté karty: 32. D. Scharf - 54. Dosoudil, 55. Kalod, 88. Kordiak.

Červené karty: 17. Hubáček (Zbuzany) z lavičky.

Motorlet: Foferka - D. Scharf (81. Duch), Penc, Kučera (85. Tylšar) - Salašovič, J. Rajnoch - Janda (46. Měska), Dvorský, Karbulka (68. Podzemský) - Pyšek (84. Šahini). Trenér: Martin Poustka.

Zbuzany: Víšek - Maleček, Matějka, Dosoudil (87. Ksandr), Klesa - Ježdík, Lička (85. Kordiak), Kejha, Říha (64. Radosta) - Kalod (77. Čtvrtníček), Přeučil. Trenér: Jaromír Jindráček.
Divaci 300

Diskuze k článku

Komentáře (0)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 1

zápasy: 16
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

5 9

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nhamoinesu Costa

známka:

5 8

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 8

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  bbs  bbs  427

2.  shvexa  shvexa  413

3.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  411

4.  Fotr  Fotr  407

5.  Vencano  Vencano  387

6.  Skříň  Skříň  385

7.  milhaus9  milhaus9  382

8.  Klerenc  Klerenc  379

9.  soty66  soty66  372

10.  FVL  FVL  361

11.  Průcha  Průcha  353

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama