Pan Vajíčko | 23.08.2019 05:53

Fotbalové víkendy jedou na plný koule. Nabídka zápasů široká, možností mnoho. Zavítal jsem tak do pražských Jinonic na Motorlet. Klub s více než stoletou tradicí.

Důvodů bylo hned několik. Zdejší klub zažíval po deseti letech obnovenou domácí premiéru v ČFL. Tedy v soutěží kde hraje i sparťanské béčko. Navíc Motorlet narazil na tým s hodně ošklivými dresy a stejně nesmyslným názvem. Posledním lákadlem byla forma domácích. Ti si v týdnu připsali pohodou výhru 4:0 nad Chomutovem a urvali tak historický postup do 2. kola MOL Cupu.

Areál jinonického klubu je v docházkové vzdálenosti od metra. Lístek za šedesát a k tomu slosovatelný program. Pohodová dopolední atmosféra a příjemné počasí mi dávaly dostatek příležitostí přemítat, jak Motorlet herně zvládne svůj posun o patro výše. Hned první minuty mi daly jasnou odpověď. Motorlet hrál od počátku organizovaný, důrazný, kombinační a svižný fotbal. A po celou první polovinu si vytvářel šance. Zvláště hráč Rossmann trhal Vary v obraně svou rychlostí. Z několika šancí se ujala nakonec jediná. Právě Rossmann prosvištěl středem obrany mezi dvěma hráči, ustál s nimi souboj a překonal brankáře- 1:0. Nádherný moment!

O přestávce byl čas na trochu toho drobného hazardu a adrenalinu při zdejší losovačce programů. No nakonec budu mít štěstí v lásce. Ještě využít stánek s tradičními pochutinami a druhá polovina klepala na dveře. V té se Vary zvedly a přeci jen se už hrálo na obou polovinách hřiště. Motorletu však nadmíru dobře fungovala stoperská dvojice. Téměř k ničemu soupeře nepustila, a když, tak to bylo z uctivé vzdálenosti. Ve druhá části se též zvedly kosy a vytáhly sáňky. K vidění bylo hned několik žlutých zákroků a stejné napomenutí si vysloužil i trenér hostí. Rozhodčí však držel utkání pevně v rukou. Skvělý výkon! S blížícím se koncem zápasu se Motorletu nabízelo čím dál tím více příležitostí k rychlým brejkům. A jeden takový využil po nahrávce Sodomy (fotbalista české reprezentace ze zlatého Mistrovství Evropy 2018 v malém fotbalu) hráč Fotr – 2:0. Paráda! Hráči soupeře v tradičních sešívaně cirkusových dresech na kolenou.

Přibližně dvě stovky diváků viděly skvělý výkon domácích a hezký třetiligový zápas. Motorlet si připsal již druhé vítězství 2:0 a po dvou odehraných kolech jsou v nejvyšších patrech své skupiny třetí ligy. Zároveň svým výkonem připravili tu nejlepší pozvánku pro své fanoušky i ostatní příznivce fotbalu. Pokud byste někdy přemýšleli, kam vyrazit v Praze o víkendu za fotbalem. Motorlet je jistě zajímavou adresou. Zápas se Spartou B je pak v jinonickém areálu na programu v sobotu 21. září, a to od 10:15.

Support your local club!

Pan Vajíčko¨


Motorlet Praha - FC Slavia Karlovy Vary
2:0 (1:0)


Branky: 18. Rossmann, 82. Fotr.
Rozhodčí: Vychodil - Tesař, Hrkal.
Žluté karty: 53. Rossmann, 64. Fotr, 90.+1 Sodoma - 55. Deme, 68. Nimrichter, 72. Skala, 88. Procházka.

Motorlet: Hrubeš - Suk, Rajnoch, Dvorský, Čepelák - Soběslav - Fotr (90.+1 Kutina), Mařík (68. Jonáš), Žaloudek, Rossmann (79. Sodoma) - Radosta (89. Janda). Trenér: Martin Poustka.

Karlovy Vary: Bláha - Holík, Pěkný, Skala (76. Frána) Hudec (68. Stöckner) - Vokáč, Dubnička, Procházja, Schettl, Nimrichter - Deme (63. Paterna). Trenér: Robert Žák.

Divaci 200

Pan Vajíčko | 23.08.2019 05:53 Vstoupit do diskuze
3