HB | 30.07.2020 04:53

Hele, co ty Kochánky .. vypadá to dobře ne? Jo, sobota, to bychom mohli... Hele, jsem línej, ale tyhle akce jsou zárukou zábavy, piva a dobrých klobás. Jel bych, ale napíšeme si. Ok. … Hele, co teda zítra? Jsme pojízdný? Jsme pojízdný! Tak nějak probíhala v týdnu před akcí naše domluva.

Navíc do všeho zasahuje ten čínskej hnus, ale nakonec jsme vyrazili. Původní místo nástupu do naší limuzíny sice bylo těsně před odjezdem změněno, protože se nakonec přidali další dva výletníci a to by přece nebyl výjezd, aby se nezačínalo alespoň nad jedním oroseným.

Z Klánovic si to suneme tu okreskama, tu po dálnici, abychom málem zůstali na pouti v Benátkách nad Jizerou, ale protože máme žízeň, tak odoláme a během dalších pár minut dorážíme na místo určení do Kochánek. Ty jsou usazeny v údolí, v krásné přírodě, nadohled řeky Jizery. I samotné okolí hřiště je upravené, letité stromořadí, pěkné dětské hřiště, prostě výletníků ráj :)

Na místě chytáme hodinu a něco před začátkem jedno z nejlepších parkovacích míst a tak pár kroků od základní občerstvovací stanice rychle kupujeme „vlezné“ na symbolickou „padinu“, přidáme místním něco málo od cesty za lístky do tomboly a jdeme dál do chrámu. Teda, někteří naši turisti zapadli ihned do zmíněné občerstvovací stanice, ale my, natěšení na fotbal, vcházíme na útulné hřiště .. napravo udírna (klobásy, maso), jeden stánek s pivem, druhý … lavic na sezení taky spousta, každý si může vybrat. My volíme vskutku zastávku na občerstvení a začínáme obratem doplňovat ty nejdůležitější vitamíny. Pan fotograt se ale začne vyžívat ve focení místních krás, musíme se tedy přesunout kolem celého hřiště a hele … jeden stánek, lavičky, druhý stánek na limo, klobásy (mimochodem fakt výborné), pivo … vesnická oáza klidu, navíc za velmi příjemného počasí.

Místní celek se mezitím již pilně rozcvičuje. Kochánky hrají klasický okresní přebor, třetí třída, a systémově spadají pod místní Sokol. Spolu s místním týmem stolního tenisu má Sokol 94 členů, což není vůbec špatné číslo na nějakých 450 obyvatel. Dále v obci naleznete 2 hospody, myslivecké sdružení či dobrovolné hasiče. Zmínku o malebné vesničce zakončeme v roce 1002, kdy měla být založena.

Ten čas ale běží co? Pomalu ani nestihneme dopít další a další pitivo, poklábosit se starými známými z Týnce či Bezna a je tu slavnostní nástup. Místní poděkují bývalým hráčům, představí všechny aktéry a může se začít. Za naší starou gardu nastupují např. Jirka Novotný, Dan Zítka, Tomáš Hübschman, Jan Flachbart, Radim Holub, Miloslav Denk, Štěpán Kučera či Jiří Jeslínek …. Je pravda, že se v tomhle případě často opakujeme, ale vzpomínat na hráče, jejich výkony. Taky si chrochtáte blahem? Tohle jsou přesně ty ideální příležitosti, kdy začít předávat sparťanské fanouškovské základy tomu nejmenšímu potěru. Navíc, když těmto legendám mohou mít na dosah, vyfotit se, získat podpis.

Samotný zápas se nesl v tradičním exhibičním duchu, řada gólů, pěkných kliček a akcí, penalty … dorazivší se nenudili a občas slušně zabouřili. O výsledek sice nejde, ale je třeba splnit i tuto oznamovací povinnost - Sparta vyhrála 8:6 a drží neporazitelnost :) Zkrátka velká zábava na hřišti i v hledišti. Po skončení utkání se hráči i fanoušci fotí, posedávají u pitiva a klobás, klábosí a vzpomínají třeba na řadu titulů Jirky Novotného. Tak snad brzy přidáme další.

Hodinu a půl po zápase zazvonil zvonec, spustil se příjemný letní deštík, a našemu povedenému výletu byl konec. Sláva Spartě, díky pořadatelům.

Tak zase příště. Sledujte naše sociální sítě a třeba se potkáme na další povedené akci. Sparta!

HB

HB | 30.07.2020 04:53 Vstoupit do diskuze
0