Machy | 05.08.2020 14:16

Definitivní rozhodnutí, že se pojede v sobotu na vesnický fotbal za Legendami Sparty padlo v pátek na taneční zábavě pod širým nebem, jak jinak, než u piva. Protože piveček bylo větší množství než malé a navíc jsme si neuváženě zařídili tzv. " Subotnik" pozn. autora ( dobrovolná pracovní sobota ), nebylo vůbec jisté, jestli se naše fotbalová mise uskuteční.

Ale protože jsme úderníci, tak se vše stihlo a ve 13 hod. vyrážíme, sice už postarším, ale stále, nebo možná zatím ještě, pojízdným a spolehlivým vozem, který nás už dovezl za Spartou tisíce kilometrů. Ivan Mládek sice zpívá v jedné své hitovce, že do Českého Ráje cesta příjemná je ... ale dlouhá a náročná předešlá noc + teplota přes 30 stupňů žádnou velkou kratochvíli neslibovala. Přesto jde vše podle plánu a tak máme čas zastavit v Tatobitech u Turnova na menší pauzu. V místním kiosku kupujeme pár lahví Čurdovi jedenáctky, která se vaří na počest nejznámějšího traktoristy a řidiče fekálního vozu, osmipromilového Milana Čurdy. Podle místních taky občas ke stánku na pivko zavítá. Než znovu vyrážíme, tak nás míjí dodávka našich soukmenovců, která také míří za Spartou.
Po dvou hodinách dorážíme na místo. Přes můstek, kde nás cedulka informuje, že pod ním teče Popelka, parkujeme na místní louce. Je to jen takový menší potůček, který bych snad i já ve svém věku a se zbytky atletických dovedností přeskočil suchou nohou :) Míjíme vlakovou zastávku a vedle stojící hotel, který se stal během soustředění domovem juniorek Sparty. Už z dálky jsou slyšet známé chorály, které nám dávají jistotu, že tu ani dnes nebudeme určitě sami.

Vstupujeme do pěkného areálu, k našemu údivu se neplatí žádné vstupné, možná škoda pro místní kopálisty, protože nějaká pětka třeba na dokopnou se vždycky hodí. Hned u stánku potkáváme známé tváře starých výjezdáků a kluky z Jičína a Kutnohorska. Všichni se dobře baví už dlouho před výkopem. Užíváme si svobody se normálně sejít na fotbale a bez omezení si užít tento sváteční den. Průběžně probíhá nespočet velkých rund míchaného nápoje zvaný Čert, zásoby ve stánku jsou nevyčerpatelné.

Na hřišti, s nadstandardně udržovaným trávníkem, se od rána představilo spousty fotbalistů. Vyvrcholením oslav je zápas místního týmu se Starou gardou Sparty. Opět za nás nastupuje množství v minulosti výborných hráčů, kteří dokázali rozdávat radost a získávat tituly v naší Spartě. Diváků se sešlo asi kolem 500 - 600 a bylo o ně dobře postaráno, na místě bylo několik stánků s nápoji, klobásy, udírny, maso na grilu a vše co k fotbalu patří.
Hned v úvodu zápasu si hráči Sparty vypracovali množství šancí a nutno podotknout, že i domácí brankář se párkrát vyznamenal. Pak začaly padat i první branky, většinou po přesných pasech a centrech K vidění bylo i nespočet pěkných akcí. Zápas skončil výhrou Sparty v poměru 9:6 a na závěr dne se ještě sehrál zápas mezi juniorkami Sparty, který udělal tečku za vydařeným dnem.

Poděkování patří všem aktérům, organizátorům oslav a pochopitelně všem divákům, co se přijeli podívat, a s těmi co tentokrát nebyli se potkáme holt snad někdy příště.

S přáním, ať fotbal porazí virus a karanténu a ať žije Sparta!

Machy

Fotogalerie a videa z akce zde: Fotbal Nová Ves 1.8.2020

Machy | 05.08.2020 14:16 Vstoupit do diskuze
2