HB | 29.09.2020 12:25

Složitá doba nejen pro výjezdového fanouška přivála výjezd do Příbrami. Na základě zvláštního rozhodnutí mohou všude na fotbal jen 2 tisíce lidí. Člověk se dokáže smířit např. s rouškou na hubě, ale za chvíli budeme zase všichni sedět na prdeli doma a čumět z okna, jak chčije. Nezlehčuju to, ale pokud má někdo trochu obavu, tak stejně nikam nepůjde, a v tom zbytku (po splnění nějakých pravidel), problém nevidím.

V době, kdy plukovník Prym(o)ula vymýšlí jednu hovadinu za druhou, v době, kdy soudruh Bureš každý den mektá něco jiného, v době, kdy nic není jisté, vyrážíme na výjezd do Příbrami. Vzhledem k okolnostem se ani nikomu moc nechme, ale kdo ví … třeba je to poslední letošní výjezd, a jedu. Tohle téma rezonuje každou hospodskou debatou, ale .. jsme tu na fotbale.

Cestou míjím odpočívku na Cukráku, vzpomínám na řadu povedených společných výjezdů, organizovaných XII. Hráčem, předjíždění autobusu, velké počty v hledišti … krásné časy to byly. S krátkou zastávkou na Dobříši (kde jsme taky párkrát výjezd na Příbram úspěšně zahájili) dorážíme chvilku po 4 na místo, lístků je dostatek, takže menší fronta a můžeme jít pokecat na „jedno“. Plzeň za 37 lahodná, hospoda prázdná, na stadionu to asi lepší nebude. Ale nakonec byla kulisa příjemná, překvapila dobrá klobása, dostatek pečiva a křenu, navíc se rozjasnilo a bylo celkem teplo. Tak 20 minut, než punťa zalezl za obzor, to už začala klasická podzimní kláda.

Na hřišti působíme ospale, ale co si vybavuji, v Příbrami jsme nikdy nějakou krásu nepředváděli. Ono to asi moc nejde, hra je často rozkouskovaná. Přesto se sem tam nějaká akce povede, vedeme jedna nula, Příbram srovná, ale stejně ještě o půlce znova vedeme. Aspoň góly padají. I médii prezentovaný klub, jako nejlepší klub ve vesmíru, tu na jaře upoceně vyhrál jen 1:0, navíc sporně a golem v závěru.

Musím teda říct, že Julda válec překvapuje. Nečekal jsem nic, v áčku to žádná sláva nikdy nebyla, ale sám v nějakém rozhovoru říkal, že nastaly u něj změny, a zatím je často na správném místě a góly dává. Na rozdíl od fanouška na tribuně, co ho nevybíravě počastoval, doufám, že mu gól na zápas vydrží. Střelce potřebujeme jako sůl.

Ve druhém poločase si hru kontrolujeme, Láďa Krejčí (dvojka dožene jedničku) taky skóruje, kotel trochu přisvítí rudým pyrem (díky alespoň za 100 lístků), Zelinka naposledy foukne, poděkujem, zaskáčem, a rychle do auta/autobusu, do tepla, pusťte topení.

Jak jsem nevěřil Juldovi, tak jsem ani nečekal takovýhle start. Těžší zápasy určitě přijdou, ale některý pasáže se mi obecně po dlouhé době líbí. Snad tuhle sérii natáhneme co nejvíc, další krok přijde s Jabloncem. Zda budeme fandit na stadionu či u TV, to se asi nejprve dozvíme. Važme si ale každé chvilky, kdy se Spartou můžeme být.

Ať je tahle divná doba pryč a máme na Letné plno.

HB

1. FK Příbram – AC Sparta Praha 1:3 (1:2)

Branky: 28. Vávra – 24. Juliš, 45. Laco Krejčí, 69. LK37 Krejčí. ŽK: Pinc. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek.

Příbram: Kočí – Nový, Tregler, Kleščík, Cmiljanović – Pilík (73. Boakye), Soldát (85. Budínský), Folprecht, Rezek, Vávra (73. Belej) – Pinc (66. Hájek).

Sparta: Heča – Sáček, Plechatý, Čelůstka, Hanousek – Karlsson (62. Polidar), Dočkal, LK37 Krejčí, Laco Krejčí – Juliš (81. Kozák), Hložek (50. Trávník).


HB | 29.09.2020 12:25 Vstoupit do diskuze
0