Redakce | 21.04.2022 09:20

Chodíte na tzv. prales v místě vašeho bydliště? Jak vypadá takový příjemně strávený den s amatérským fotbalem se vám čas od času pokusíme předložit přímo na zlatém podnose. V rámci fotbalové horečky SF pomalu rozjedeme občasný mini projekt „Prales tour SF“, aneb podporujme amatérský fotbal, bavme se.

Samozřejmě víme, že např. na FB existují výborné Groundhoppingové skupiny, kde je spousta skvělých věcí z nižších soutěží nejen v ČR, a nechceme a nebudeme jim do toho fušovat, ale chceme si to udělat trošku po svém a nebude to tak v masivním měřítku, jen občas někam zajdeme, kde je třeba i nějaké sparťanská komunita apod. a navíc, hodně lidí FB nemá a tak proč nevyužít v tomto i náš web. Ale jak píšeme, bude to jen občasná nárazovka, jen takové zpestření, odreagování :) Když už někam zajedeme na klobásku a pivko s fotbalem, proč z toho neudělat i nějakou malou reportáž :)

Jeden strašně příjemný den jsme si užili na velikonoční pátek. Nejdříve jsme vyrazili na zápas FC Háje Jižní Město – SK Čechie Uhříněves. A byla to velmi příjemná snídaně. Útulná kantýna s výdejovým okénkem přímo na terasu s bezprostředním výhledem na hřiště, tzv. klandr metr od židle, no paráda. S výbornou snídaňovou klobáskou jsme Vás již seznámili na sociálních sítích, pivo studené, chleba čerstvý, co bychom chtěli více.

Na skvěle připravený trávník nastupují mužstva, jejichž areály od sebe dělí jen pár kilometrů a tempo tomu odpovídá. Hosté jdou poměrně rychle do vedení, pak ale hostující brankář hrubě chybuje a domácí srovnají. To vše za hlasitého skandování zaplněné terasy. Diváků se nakonec sešlo několik desítek a atmosféra byla typická „vesnická“, byť jsme na jednom z největších sídlišť v Praze.

Ještě do konce poločasu se Uhříněves znovu dostává do vedení a my se jdeme lehce zahřát přímo do kantýny. Útulná, spousta pohárů a historických artefaktů. Srdce fotbalového fanouška se raduje.

Druhý poločas je již bojovnější a emoce třískají na všechny strany. Na hřišti, k rozhodčímu, z tribun, ale tohle k tomu patří samozřejmě. Pípa jede naplno, gril taky, ráno jako malované. I ten déšť se nám vyhne. Přes závěrečný tlak Hájů se již skóre nemění a my můžeme s dobrým pocitem vyrazit na oběd a přesunout se na další páteční stanoviště.

A jedeme ještě dál na východ, na úplný okraj Prahy – do Klánovic, které přivítají hráče Chodova. A opět se jedná o skvěle vybraný zápas. Klobása pikantní, výborné pivo z Postřižína, párky v rohlíku, točená žlutá limča. Na své si přijdou děti i dospělí, přestože se zápas odehrává v „polních“ podmínkách. Domácí totiž zásadně rekonstruují zázemí a tak se již brzy mohou těšit na nové kabiny a dle velikosti to snad vypadá i na skyboxy, sauny a kdo ví co ještě .. no třeba ještě někdy přijedeme, určitě bude zázemí na takovéto úrovni famózní.

Na malém hřišti a malé UMT řádí mladý potěr, pivo teče proudem, klandr u pípy narván, přijelo i dost hostů. Samotný fotbal na hřišti nabízí vše, góly, karty – i červenou, penaltu, emoce, boj do poslední minuty. Domácí jdou rychle do dvoubrankového vedení a mají navrch, ale hosté se nevzdávají. Pár minut před koncem snižují na 3:2 a jsou v tlaku. Klánovičtí i za cenu „redky“ odolají, emoce se hvizdem sudího uklidňují a místní nasedají na své bicykly, kterých bylo v areálu zaparkováno skutečně značné množství.

A my se taky pomalu rozcházíme. Příjemný pátek, zábava, přátele, podpora kantýnských :)

Fotogalerie z utkání FC HÁJE JM - ČECHIE UHŘÍNĚVES

Fotogalerie z utkání FK KLÁNOVICE - JIŽNÍ MĚSTO CHODOV

Tímto prologem startujeme nepravidelný projekt, který jsme si interně nazvali „prales tour SF“ v jehož rámci chceme podporovat amatérský fotbal a zejména kantýnské na hřištích :)

Již brzy vás zapojíme více a můžeme vyrazit společně.

O jaký projekt jde?

Prales tour SF

Co má být součástí?

Zábava na amatérském fotbale, příjemně strávené chvíle s přáteli.

O jaké zápasy jde?

Dopředu vyhlásíme termín a od vás budeme chtít návrhy, kde bude stát fotbal za to

Jaké informace budeme chtít?

O jaký jde zápas (derby, sousední vesnice apod)., zda je dobrá klobása a pivo, zda si děti mají kde hrát, apod.