roboACS | 06.06.2022 03:20

Už v loni v září, když jsem byl v Českých Budějovicích na repre u21 s Albánií a koukal na rozpis dalších zápasů, zaujal mě souboj s Anglií začátkem června. Říkal jsem si, že na tohle utkání bych asi jel zase. Postupem času jsem zjistil, že bych nemusel být sám. Tak nějak jsem si naznačovali s pár lidmi, že asi jako pojedeme.

Intenzivně jsme to začali řešit až z kraje tohoto týdne. Slovo dalo slovo a nakonec jsme se na nádraží, ve městě, kde by chtěl žít každý, sešli ve čtyřech lidech. Rovnoměrně dva z Prahy a dva z Plzně. Vlaky se nám podařilo zkoordinovat na 14 hodinu. To je ještě dostatek času se dojít ubytovat a pak skočit na jedno někam do města. Ubytovna Karolína je kousek od nádraží. Pokoje vypadají slušně, cena také přiměřená a jednu noc to na ubytovně plné Ukrajinců přežijeme. Do města jsme se přesunuli taxíkem. Navrhl jsem restauraci Gerbera kousek od hokejové haly a na stadion to také není daleko. Nečekal jsem ale, že restaurace bude v pátek odpoledne uzavřena. V sobotu se měl ve městě běžet půl maraton. Podle výzdoby před vchodem jsme pochopili, že uzavření podniku s tím asi nějak souvisí. Naštěstí nám holky rozdávající letáky poradili, že hned za křižovatkou je hospoda Šnyt a ta otevřeno měla. Za popíjení Platana 11, Lobkowicz 12, nějakého jarního speciálu z mini pivovaru a s dobrým jídlem čas poskočil k času 17:15 kdy jsme usoudili, že už je nejvyšší čas vyrazit ke stadionu nejen proto, že Plzeňáci chtěli slyšet písničky.

Na druhý pokus jsme našli ten správný vchod. Hned jsem poznal, že tu bude asi více fanoušků než 1700 na Albánii v září. A skutečně. Pořadatelé jich nakonec napočítali přes 5600.Měli jsme vstupenky na protilehlou do sektoru D dolů. V hledišti zase byla hromada dětí a v sektoru hostů ani deset Anglických fandů. Potěšilo že na stadionu zůstal Budvar a že stánkař v sektoru hostů se natolik nudil, že prodával pivko přes plot i domácím. Co nepotěšilo byli opět jen tři otevřené stánky a také chybějící stánek s merchandisingem repre. Ale mohli jste si koupit merch propagující domácí Dynamo. To bych pro příště asi trochu dořešil. Co na to svaz?

Naši nastoupili v rozestavení 4-4-2. I když dva útočníci asi není tak úplně přesné. Na hrotu operujícího Tomáše Čvančaru doplňoval na pod hrotu Lukáš Červ. Z hráčů Sparty nastoupil ještě stoper Martin Vitík. Kapitánem byl Filip Kaloč. Za favorizovanou Anglii hráli mimo jiné i někteří hráči, kteří už patří do základních sestav týmů Premier league. Například Jacob Ramsey nebo Emile Smith Rowe. Brankář Josef Bursík má České kořeny. Jeho děda byl hrdinou druhé světové války. Za což mu poté komouši poděkovali deseti léty vězení a tak on při první příležitosti prchl za kopečky a nakonec se usadil v Anglii. Jeho vnuk jezdil do Čech ještě jako malý na prázdniny, ale Česky už prý umí jen sprostá slova a jeho vlastí je Anglie.Ale na dědečka je prý hrdý.

Utkání začalo opatrně, ale přece jen bylo vidět, že kvalita a zkušenosti jsou na straně hostů. Prvních třicet minut nám míč půjčili jen občas. Měli ovšem jen jednu větší šanci, ale tu hned využili. Střelu Jonese ještě brankář Matěj Kovář vyrazil, ale míč se odrazil do míst kde se nacházel Rowe a ten ho neomylně poslal do branky - 0:1.Teprve poté se hra trochu vyrovnala. Angličani mohli dát i druhý gól. Tentokrát do své branky a Garner si asi hodně oddychl, že míč ztečoval těsně vedle pravé tyčky vlastní branky. Hru jsme sice v poli vyrovnali, ale žádné další šance už nepřišli. Hrálo se mezi šestnáctkami.

Do druhého poločasu poslal trenér Jan Suchopárek místo Pavla Šulce našeho Adama Karabce, ale žádné větší oživení hry se nekonalo. A to i proto, že angláni hned ve 46 minutě podruhé překonali našeho brankáře a pak neměli důvod se někam moc hnát. Nechali nás hrát a spoléhali na svojí rychlost. Bohužel jim to dlouho stačilo. Naši zahrozili snad jen po přetaženém centru, který ovšem do branky nohou neusměrnil Martin Vitík. Martin opět nezklamal. Nejen za mě jeden z nejlepších Českých hráčů na hřišti. Neprohrál souboj, jistý dozadu i nebezpečný dopředu. Roste z něj kvalitní stoper a i on možná už brzy přeroste naší ligu.

V závěru se nám přece jen podařilo utkání zdramatizovat. V 88 minutě se parádně pod břevno trefil náš nejlepší střelec kvalifikace Daniel Fila - 1:2. Tenhle střídající hráč hru trochu oživil, ale už bylo pozdě. Angličtí mladíci i závěr utkání kontrolovali a tak naše porazili v této kvalifikaci i podruhé. Doma na ostrovech 3:1 a u nás na Střeleckém ostrově 2:1. V tabulce poskočili na první místo a naše mladíky tak zřejmě čeká baráž. Ještě je tu sice šance přímý postup, jako nejlepší tým z druhých míst. Ale už to nemůžeme nijak ovlivnit. Už hrajeme jen v pondělí 13.6.2022 v Brně s Andorou a toto utkání se nám nebude započítávat. Musíme tedy počkat, jak to dopadne v ostatních skupinách a doufat.

Naše čtveřice se po utkání přesunula do nedalekého Lidlu, kde jsme nakoupili dostatečné zásoby jídla a pití na pokojovou párty na ubytovně. Na pokoji jsme to trochu rozjeli, což se moc nelíbilo správci, který nás přišel asi v jedenáct upozornit, že někteří tady ráno stávají do práce a tak jsme se trochu ztlumili a kolem půlnoci šli spát. Plzeňská dvojice nás opustila hned brzy ráno. Náš pokoj ještě vyrazil na krátkou procházku do centra města zakončenou místní specialitou, Pikadorem. To nikde jinde nekoupíte. Všude jinde tomu totiž říkají párek v rohlíku.

roboACS


Česko - Anglie 1:2 (0:1)

Branky: 88. Fila - 22. Smith Rowe, 46. Ramsey. ŽK: Harwood-Bellis, Gibbs-White, Bursík. Rozhodčí: Milanović - Pavlović, Piper (vš. Srbsko).

Česko: Kovář - Cedidla, Vitík, Donát, Jurásek - Kaloč, Žambůrek - Šulc (46. Karabec), Červ (64. Souček), Kohút (65. Sejk) - Čvančara (73. Fila).

Anglie: Bursík - Aarons, Cresswell, Harwood-Bellis, Johnson - Gibbs-White (82. Gomes), Jones, Garner - Ramsey, Balogun (68. Archer), Smith Rowe (65. Gordon).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Rozhovor s II. vicemiss SPARTA FOREVER 2021 Anetou

Hodnocení sezony - brankáři

Hodnocení sezony - Pavel Vrba

Co týden dal a dá jaro 2022 - Epilog

Někdy je to fakt těžký…report z výjezdu na finále Mol Cupu do Uherského Hradiště

Všichni ven, ale kdo dovnitř? - názor k současnému dění okolo Sparty

22. ročníku Memoriálu Františka Lhotáka

Jak béčko nestačilo na Líšeň - report z výjezdu do Brna na zápas Líšeň - Sparta B

Prales tour - FK Radošovice A - FK Dobřejovice A

Bořku díky! - report z utkání Sparta - Slovácko

Co týden dal a dá jaro 2022 (14.díl)

Transparent pro Hložana a Dočkyho – DÍKY ADAME! DÍKY BOŘKU!

Novinka v našem eshopu - černá kšiltovka s logem SF

Svět Vodních Radovánek - report z výjezdu na nefinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2022 (13.díl)

Rozčarování na Čarodějnice - report ze zápasu Sparta - Hradec Králové

Co týden dal a dá jaro 2022 (12.díl)

roboACS | 06.06.2022 03:20 Vstoupit do diskuze
0