seagull | 12.04.2023 06:04

Poslední týdny se tu rozjel klub příznivců omáček, tak jsem vám jí navařil rovnou celý kotel.

Když mi před cca dvěma týdny oznámila manželka, že musí pracovně na týden pryč, ve tváři se mi nehnul jediný sval. Za to dole v kaťatech se rozpumpovala fotbalová OLE. Komu se v brzké pubertě nedostalo do ruky knižní vydání Mládí v hajzlu, tak dle Nicka Twispa OLE znamená Olbřímí Erekce. Bleskurychle jsem v mozkovně zapnul program kamufláž1.0 a začal předstírat, že pokračuji v práci na počítači a!lup! už mířím na livesport omrknout program francouzských fotbalových soutěží. Ten fotbalovej nahoře mi ještě seslal dar v podobě odjezdu drahé polovičky v neděli a jejího návratu taktéž v neděli a my si tedy budeme moci vybrat ne jeden, ale hned dva zápasy v po sobě jdoucích víkendech. Ty voléééé OLÉ. Teda OLE. No nic, ale o plánech ještě nemusí nic vědět, informace budeme uvolňovat postupně.

A jak už to bývá pravidlem, když vyráží naše trojka, tak se fotrovi samozřejmě něco vysere na autě. Až někdy půjde šéf VW kolem, tak ho přejedu kolem. Takže co? Takže doprdelepráce na nás zas zbyde mámin lunární modul. Ty krávo to bude zas peklo. Mládež výlet okamžitě odsouhlasila, a na první jarní výjezd oba shodně určili cíl cesty Nantes, kde domácí mužstvo v neděli odpoledne hostí AS Monako. Vypravíme se cca 100km na jih od Rennes až k řece Loiře, na které město Nantes leží a pokusíme se podobně jako ve 3. století Julius Caesar na našem splašeném oři vlítnout do města.

No a je tu neděle. Ráno nám máma mizí za kopečky a táta rozjíždí šamanský tanec kolem dětí, aby bylo všechno v rychtyku. Protože si lopaty v tejdnu rozsedly tablet, nevím jak se jim to povedlo, mámě v káře nehraje rádio, tak budou mít chlapci na cestu hovno. A taky že se s náma hovno potáhne celou cestu. Prd tablet, intelektuálně na vás, holoto, takže v obchodě nabíráme nějaké knižní varianty tabletu, na Mládí v hajzlu to ještě není a tak musí vzít za vděk Garfieldem a Pokemony. Na odjezd tedy vše připraveno. Ráno při cestě do obchodu upozorňuji chlapce na hovno, který vyprodukoval sousedovic čokl na naší předzahrádce a skutečně, jakmile hermeticky uzavřeme kabinu lunárního modulu, rozplyne se vozem ten specifický zápach. Takže, požádáme Houston o odložení startu a já si nechávám nastoupit posádku zpět před vůz a šádkovou metodou ,,zout boty,, zjistíme, kdo bylo to vohráblo a kdo dostane vytaháno za ucho, načež zjišťuji, že vohráblem je sám velký otec. Sami jste si to zavinili, nedám si pivo, dám si rovnou dvě!

Nebudeme se rovnou hrnout na dálnici, moc nám to ve Voyageru 1 nejede, tak si cestu na dálnici Rennes - Nantes krátíme okreskama a kocháme se krásami prosluněné Bretaně. Příjemných 18 stupňů, na fotbal ideální podmínky. Máme časovou rezervu, není kam spěchat. Do Nantes přijíždíme hodinu a půl před zápasem, kdyby jsme náhodou nemohli zaparkovat a museli šlapat štreku, no ale GPS nás zavede cca 500 metrů ke stadionu, kde se před námi otevřelo obrovské parkoviště - a ještě ke všemu zdarma. A to ještě nevím, že před stadionem je ještě jedno, dvakrát tak velký. Zapojujeme se do vláčku zelenožlutých fans, který je hodinu a půl před zápasem hodně početný, na to že při nákupu lístků bylo hodně mizerně obsazeno, necháme se překvapit. Nantes loni vyhráli francouzský pohár a za odměnu si letos dali Evropskou ligu, kam se dostali až do jarní části, kde vypadli s Juve, nicméně v lize se jim moc nedaří a trůní na 14. místě tabulky. Tak jsem na návštěvu zvědav.

Prostor před stadionem narvanej velice slušně, bude to dobrý. V dálce přijíždí policejní motorky a na nimi autobus domácího týmu. Lákám děti na motorky a pěknej autobus, ale našli jsme v trávě klacek, takže je jim nějakej autobus u řiti. Jó to na žrádlo, to reagují okamžitě. Proto vlastně se mnou jezdí. Táta nakrmí, táta koupí. Výhoda francouzského fotbalu, že prostranství před stadionem je pronajmuto radnicí defacto komukoliv a tak kdo co kuchtí, tak postaví si stánek a prodává. Od kebabů, přes hamburgery, klobásy, hranolky, sendviče, pivo, veškerý limo, nakrmit se před stadionem a pak se dojet uvnitř. Jedno pivo venku, druhý uvnitř, fronty žádný, nakoupit nějaký propriety a už se šplháme do shodů.

Ceny. No dospělej lístek 25E, zlevněnej -18 let 19E. Dva kebaby, hranolky, pivo, limo 20E, pivo uvnitř 6E. Za ty ceny by si mohli Beaujoire Stadium s kapacitou 35000 diváků trošku zrenovovat, zvláště schody na tribunu jsou pro návštěvu s dětmi hazard se zdravím, pro ty co mají několik kousků v sobě taktéž. Hodinu před zápasem a stadion se slušně plní a dnešní zápas přiláká nakonec slušných 30000. Zajímavosti, obrovskej sektor kotle, celá krátká tribuna, žádný sítě, uzpůsobeno i na stání v podobě klandrů a skutečně masa lidí za brankou jede celý zápas bez přestání a to i ve chvíli, kdy to s Nantes nevypadá dobře. Druhá zajímavost, při rohových kopech dva pořadatelé rozvinou za kopajícím hráčem hostí takovej obrovskej podběrák na ryby, aby na něj od fans nic nepřiletělo. Vtipný.

No a už k zápasu. Obě sestavy, jak se na zápasy frankistánké ligy sluší, z drtivé většiny obsazené bubáky a ručníkáři a vzhledem k tomu, že nám právě probíhá Ramadán, tak taky tempo vypadá. Aby ne, když žrali naposled někdy v noci. A tak nám Monako utíká do dvougólového vedení a pak profesorsky utáhle kontroluje hru, domácí nemají nic. Nedaří se jim zejména první dotek, centry do vápna a tak do šaten odcházejí se hlavama sklopenýma proklatě nízko. Pak ale asi vrchní ručníkář zavelel, trošku vošidili zápas slunce pořádně se nažrali a do druhé půle vletěl úplně jiný tým, vhodně dostřídaný dalšími Mohamedy a jeden z nich Mohamed Mustafa snižuje a stadion jde do varu. Monako nemá nic a najednou neumí přepnout zpátky do zápasového módu. Stadion je ve varu, takový peklo jsem tu ještě neviděl a peklo přivádí domácí k vyrovnání, kdy se trefuje další střídající hráč. No jo jenže už se nám blíží 80. minuta a my se dle našeho zvyku dáváme k ústupu, ačkoliv se domácí snaží to celé překlopit na svoji stranu úplně. Za námi burácí stadion, ale výsledek zápasu nakonec zůstane takový, v jakém jsme ho opustili.

Cestu domů unavená posádka už nějak zvládne a už si ani nepamatuju, kdo doma usnul jako první. Asi klasicky já. Program máme našlapaný, příští týden zavítáme opět do Rennes, kde domácí hostí letošní překvapení z Reims.

Tak snad zas bude co číst, vy floutci z SF.

Seagull


FC Nantes 2-2 AS Monaco

Mohamed (65′), Blas (78′) - Disasi (21′), Matazo (30′)

FC Nantes: Lafont © – Centonze, Castelletto, Girotto, Corchia – Moutoussamy, Sissoko – Guessand (Ganago, 59′), Mollet (Blas (59′), Moses – Delort (Mohamed, 59′

AS Monaco: Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán (Matsima, 83′), C.Henrique – Matazo, Camara (Magassa, 83′) – Diatta, Ben Seghir (Volland, 70′), Golovin (Jakobs, 80′) – Ben Yedder ©


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2023 (12.díl

Srdeční záležitost v Pardubicích - report ze zápasu Pardubice - Sparta

Kalendář - druhý report z výhry nad Českými Budějovicemi v semifinále Mol Cupu

Přes Dynamo do finále - první report ze zápasu Sparta - České Budějovice v semifinále Mol Cupu

Co týden dal a dá jaro 2023 (11.díl)

„Urob si sám“ - report z výhry Sparty nad Brnem

Co týden dal a dá jaro 2023 (10.díl)

Fanoušek měsíce - Heppig

Vydařená sobota - druhý report z výjezdu za Spartou do Bolky na zápas s Hradcem

Juniorův první výjezd - report ze zápasu Hradec Králové - Sparta

Co týden dal a dá jaro 2023 (9.díl)

Co týden dal a dá jaro 2023 (8.díl)

Maminka má vždycky pravdu - report z výjezdu na ligová zápas Baník - Sparta

Béčko vládne Prazer - report ze zápasu Sparta B - slavia B

Co týden dal a dá jaro 2023 (7.díl)

Jak jsme "ukončili" teplickou štaci Jirky Jarošíka - report z výhry Sparty nad Teplicemi

Víte, co je „Kvintesence“? - report z výjezdu na Mol Cup do Liberce

Co týden dal a dá jaro 2023 (6.díl)

Co týden dal a dá jaro 2023 (5.díl)

Nic náhodě - report z výhry Sparty nad Jabloncem na Letné

Vítězství které nikdo nepamatuje aneb jak jsme rozstříleli Klokana v Ďolíčku - report z výhry Sparty na Bohemce

Fanoušek měsíce - Bruno Rossini

Co týden dal a dá jaro 2023 (3.díl)

Hřeje nebo studí? - report z výhry Sparty nad Mladou Boleslaví

Speciální edice trika Legendy Železné Sparty

Co týden dal a dá jaro 2023 (2.díl)

Co zima dala a tento týden dá jaro 2023 (1.díl)

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

seagull | 12.04.2023 06:04 Vstoupit do diskuze
12