roboACS | 04.09.2023 20:28

V sedmém kole ligy čekal Spartu třetí výjezd na sever v řadě. Po Jablonci a Teplicích jsme tentokrát jeli rozdávat fotbalovou radost do Liberce. Naše automobilová posádka měla sraz ve 12:45 na Čerňáku. Tentokrát řidič dorazil včas, ale pro změnu zase chvilku čekáme na jednu členku souboru a tak odjíždíme až kolem 13 hodiny. Dálnice prázdná, cesta za klábosení o fotbale, hlavně o losu EL utekla v poklidu a s jednou občerstvovací pauzou lehce po 14 hodině parkujeme ve městě pod Ještědem mezi bytovkami v docházkové vzdálenosti od stadionu. Za ta léta, co po republice jezdíme všude možně, už máme svá oblíbená místa.

Cestou ke stadionu řešíme sestavu. Utkání teď jdou rychle po sobě a tak je v základu zase několik změn. Vrací se stoper Martin Vitík a dlouhej aut Lukáš Sadílek. V útočném trojzubci chybí Lukáš Haraslín, ale zůstal hrdina čtvrteční bitvy se Záhřebem Viktor Olatunji, který to pod Ještědem hodně dobře zná. Ještě nedávno tam působil a jestli bude dávat góly, jako ve čtvrtek, tak se dá říci, že se vrací do Liberecké formy.

Utkání mělo výkop v 15 hodin. V první půli fotbal bohužel příliš krásy nepobral. Nebylo to takový to maso, jak to tady někdy bývá, ale že by šance střídala šanci to se bohužel říci nedalo. Spíše taková opatrná hra. Za nás jednou zahrozil Viktor. Domácí tam měli dva závary, ale naštěstí stříleli dřevák a odchovanec z Edenu. Takže taky dřevák. Do druhé půle vystřídal nevýrazného Kubu Peška Tomáš Wiesner, ale efekt zlepšení se nedostavil. Naopak přišla naše, poslední dobou oblíbená, čtvrt hodinka, kdy nás domácí nepustili z našeho vápna. A tak jsme byli svědky historické události. Náš brankář Peter Windahl poprvé v historii §ligy chytil střelu. Já to nemyslím nějak zle, ale doposud v lize platilo, že co střela na naší branku to gól. Petera z toho neviním a ani neříkám, že je špatný brankář. To vůbec. Na našeho brankáře jde většinou málo střel a zatím platilo, že s tím obvykle nešlo nic moc dělat...

Po hodině hry vtrhl na plac Lukáš Haraslín a tentokrát už efekt byl vidět. Nejdříve se jen zastřeloval a pak předvedl v krátkém sledu dvě akce a jednu hezčí než druhou. Nejdříve si položil brankáře a poslal mu to do prázdný a o chvilku později napálil loptu do šibenice. 0:2 a nebylo co řešit. Chlastali jsme pivo a zpívali, že nechceme domů ani zítra do práce. Co taky dělat jiného, když zase vedeme ligu?

V hledišti se sešlo 7627 diváků. Zase jsme měli jasnou převahu, ale zase až taková rudá invaze, jako do Jablonce to nebyla. Dostali jsme k dispozici celou tribunu za brankou, ale úplně jsme jí nevyprodali. Ale je pravda, že hromada Sparťanů byla i na ostatních tribunách. Kotel řídil speaker pomocí zvukové aparatury a mikrofonu. Za mě jasně palec nahoru. Takovou masu lidí by jeden speaker jen mikrofonem nezvládl ukočírovat. Hodně mu samozřejmě pomáhal i bubeník. Jde ten náš support nahoru. Fandí se pozitivně a chorály máme parádní. Z těch nových se mi nejvíc líbí ten: "nechci domů" a chytla se i melodie, kterou hráči vybrali jako goal song na Letné. Také teď chodí do kotle hromada mladých. Tak snad jim to vydrží a Spartička opravdu nikdy nebude sama! Odjezd z Liberce úplně na pohodu a kolem půl deváté už jsem byl doma.

Teď je před námi repre pauza a pak nás čeká již tradiční ligový trojboj Slovácko, Slavia a Plzeň. Tak brzy na fotbale zase na viděnou.

roboACS


FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 69. a 77. Haraslín. ŽK: 44. Červ, 61. Prebsl, 66. Pourzitidis – 44. Zelený, 50. Olatunji. ČK: 87. Pourzitidis. Rozhodčí: L. Szikszay – J. Hrabovský, M. Volf (K. Rouček) | VAR: M. Radina | AVAR: K. Hájek. Návštěva: 7627.

Sestava Liberce: Vliegen – Pourzitidis, Chaluš, Prebsl (75. Penner) – Ghali (75. Preisler), Žambůrek, Červ (75. Hudák), Mikula – Doumbia – Tupta (90. Lehoczki), Kulenovič (75. Rabušic).

Sestava Sparty: Vindahl – Krejčí, Sørensen, Vitík – Zelený, Sadílek (83. Laci), Kairinen, Pešek (46. Wiesner) – Birmančević (90. Ševčík), Olatunji (59. Haraslín), Kuchta (83. Sejk).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Nevěřící Tomáš - report ze zápasu Sparta - Dinamo Záhřeb

Co týden dal a dá podzim 2023 (6.díl)

Choreo na Záhřeb

Hadr na hlavu - report z výhry Sparty nad Karvinou

SPARŤANSKÉ PIVO

Co týden dal a dá podzim 2023 (5.díl)

Z Teplic vezeme jen bod

Gejzír emocí se smutným koncem. Liga mistrů opět mizí v dáli

Těžká disciplína - report ze zápasu Sparta - FC Kodaň

Co týden dal a dá podzim 2023 (díl 04)

Kodaň po zemi a po vodě - report z výjezdu do Dánska

Demolice Jablonce

Choreo na Kodaň

SF20let: Jak jsme dělali přestup Tomáše Rosického do Sparty

Co týden dal a dá podzim 2023 (3.díl)

Z párty na párty - report z výhry Sparty nad Pardubicemi

SF20let: Jak nám Matušovič zboural web

Co týden dal a dá podzim 2023 (2.díl)

SF slaví 20 let. V jedinečné aktivitě hledá i vaše srdeční příběhy

Co týden dal a dá podzim 2023 (1.díl)

Něco za něco - report z výhry Sparty nad Olomoucí

Co týden dal a dá podzim 2023 - prolog

Sedací pytel SPARTA FOREVER s titulovou slevou!

roboACS | 04.09.2023 20:28 Vstoupit do diskuze
1