roboACS | 16.10.2023 05:45

Dovolím si použít slova jednoho zdejšího klasika. Máme tady repre nudu a tak se Vám jí pokusím zpříjemnit článkem z fotbalového pralesu. Tak se hezky posaďte, udělejte si kafe nebo otevřete pivko a přeji příjemné čtení.

Bylo úterý 26.9.2023. Sedím takhle k večeru doma a přemýšlím, co já budu na ten den České státnosti dělat? Tohle je zrovna ten lepší svátek, že i můj zaměstnavatel musí mít ze zákona zavřeno. Už delší dobu přemýšlím, že bych zase mohl zajít na nějaký ten vesnický fotbálek. Žhavým tedy aplikaci Livesport, že kouknu, co se hraje od ČFL níže. ČFL v Praze nic. Pražský přebor? Královice hrají doma s Kolovraty? To je kousek od Uhříněvsi. Hmmm to by šlo. Ale přece jen pořád je to ještě dost daleko a musel bych stávat a ... No kouknu ještě na něco nižšího. Na to už mi nestačí Livesport na to už potřebuji Náš fotbal. No ještě, že ty aplikace mám. Dříve bych musel prolistovat noviny nebo koukat na obecní vývěsky. Modřany nehrají doma? Ne hráli venku a navíc až o víkendu. A hele 1A třída skupina B 28.9.2023 SK Libuš - SK Zbraslav výkop v 10:15. Tam chvilku MHD a zpátky pěšky. Jo to by šlo. Je rozhodnuto. Na Libuši jsem na fotbale ještě nebyl. Střih. Je středa 27.9. odpoledne, sedím v práci na svačině a lustruji telefon. Martin Frýdek se stává šéf trenérem Královic. Začne hlodat červíček. Ale ne kašlu na to. Tlusťocha už jsem párkrát viděl na lokádě v Holešovicích a dokonce byl jednou u nás i nakupovat. A to jsem se hned zajímal jestli třeba něco nepotřebuje a je spokojenej. Úplně něco jiného než když k nám pravidelně chodil Čontofalský...

Další střih. Čtvrtek 28.9.2023 ráno. Vstal jsem. ČHMÚ předpověď krásného počasí vyšla. Aby taky ne, když to hřiště je v ulici Meteorologická a experti na něj koukají z okna. Není jediný důvod nejet. Takže hurá tramvají na Libuš.

SK Libuš 838. Nepodařilo se mi zjistit, co znamená ta číslice 838. Rok založení klubu to určitě nebude. To by byla sakra dlouhá historie. Fotbalový klub založila parta nadšenců na periférii Prahy v roce 1923 jako Sokol Libuš. Největší vzestup klubu nastal po roce 1990. Kdy se klub postupně probojoval až do Pražského přeboru. Největší úspěch zaznamenal v roce 1995 kdy před prvoligovou Duklu Praha a tehdy třetiligovou Mladou Boleslav, došel až do čtvrtfinále Poháru ČMFS, kde na vlastním hřišti jen těsně 0:1 podlehl Baníku Ostrava. Na začátku třetího tisíciletí klub dokonce postoupil do divize. V současné době hraje tedy tu již zmiňovanou první třídu a soustředí se hlavně na práci s mládeží. Je několika násobným držitelem Pražského poháru mládeže. Mezi nejslavnější lidičky, kteří prošli tímto klubem patří Petr Rada, Jiří Rosický st., Miloš Beznoska, Juraj Šimurka nebo Jiří Havránek. Barvy klubu jsou zelená a bílá.

Od zastávky tramvaje je to ke hřišti opravdu jen kousek. Zastávka autobusu je dokonce přímo u hřiště. Vstupné 30 korun. Vítá mě příjemný areálek s přírodní trávou. Stojí se klasicky u klandru. U vchodu se dokonce dá i sedět na lavičkách. Zaujali mě na zábradlí pověšené popelníky. Zázemí pro hráče je klasická zděná jednopodlažní budova s hospodou a vedle je i menší tribuna na stání s dřevěnou střechou. Za ní jsou mobilní toalety a k dispozici je i dětský koutek s houpačkou. Pivo Gambrinus 10 za 32,-, výborná klobása s hořčicí a s křenem. Cenu už si bohužel nepamatuji. K dispozici je i občerstvení pro děti, čaj, limča apod. Obsluha příjemná a rychlá.

Fotbálek nebyl nic moc. Spíše takový boj. Ale domácí Libuna byla přece jen lepší a zaslouženě vyhrála 3:0. Hosté dohrávali cca 30 minut v deseti. Na zápas se přišlo podívat 150 diváků. Jak už to tak na těchto fotbálkách bývá všichni se mezi sebou více méně znali a bylo zábavné poslouchat takové ty nadávky na rozhodčího a různé pokřiky. Nejvíc mě zaujal rozhovor dvou sedících chlápků, kdy jeden i s manželkou fandili domácím a druhá dvojice přijela ze Zbraslavi. "Pane my jsme tam u vás jednou byli, je to asi 15 let a strašně nás tam zaujal jeden váš hráč, kolem kterého se to všechno točilo a on režíroval hru. Zajímalo by mě, jaká byla jeho další kariéra? Jestli to není nějaká místní hvězda nebo jestli to někam nedotáhl? Myslím, že se jmenoval Kuky nebo tak nějak." A druhý na to: "To jméno mi nic neříká. A nespletl jste se? Nebyl jste u nás náhodou v kině?"

Cestu domů jsem dal pěšky a ušel krásných 5 Km. Bylo to příjemně strávené dopoledne na vesnickém fotbálku a určitě se tam ještě někdy zajdu podívat.

roboACS


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

PŘÍSPĚVEK NA CHOREO NA PROTILEHLÉ

Co týden dal a dá podzim 2023 (12.díl)

Poprvé - report z výjezdu za Spartou do Hradce Králové

V kůži rockový hvězdy - report z výjezdu za Spartou do Sevilly

Plichta u19 s Maccabi Haifa - report ze zápasu Youth League

Co týden dal a dá podzim 2023 (11.díl)

Vlna - report z výhry Sparty nad Plzní na Letné

Už je to jedenáct let, nikdy nezapomeneme, Seniore!

SF20let: Jak dobře znáte SF? Bude mít někdo ve výročním kvízu 55/55?

Co týden dal a dá podzim 2023 (10.díl)

Choreo na Plzeň - přijď pomoci s roznosem

První krok máme za sebou, ale....report ze zápasu Sparta - Limassol

Co týden dal a dá podzim 2023 (9.díl)

Kopaná skončila a vrátil se nám fotbal. Díky bohu.

Co týden dal a dá podzim 2023 (8.díl)

roboACS | 16.10.2023 05:45 Vstoupit do diskuze
12