Redakce | 06.09.2024 23:30

Lafata a Dočkal opět spolu v soutěžním utkání. Olešník. Již dnes v 17:30. Mžouravě se na to koukám na Instagramu. Přeci jen je kruté ráno a vstávání. To je super! Jelikož mám na svém bucket listu, že chci Lafiho ještě vidět v soutěžním utkání, tak začínám spřádat plány. David Lafata je totiž moje srdeční záležitost, můj absolutně nejoblíbenějším fotbalista. A to jsem jich za těch 35 let fandění ve sparťanském dresu již pár viděl. Lafi je však fotbalově i lidsky můj král a navždy bude. Dočky je pak v tomto případě naprosto famózní bonus navíc. A nejlepší důvod se rozhoupat a jet. Dopoledne trochu prováhám, ale nakonec se impulsivně rozhoduji. Dyť život se má žít tady a teď a položky z našich bucket listů odškrtávat jen jak to jde. Vyrážím. Vlakem. Jelikož prostě nejsem pojízdný.

Hlavní nádraží 14:21 a trocha nervozity. Spojení do Olešníku je v pohodě. Na vlak navazuje bus, ale zpět to není úplně pohárové. Večerní spoj není totiž žádný. Ono to nějak dopadne, říkám si. Cesta železným ořem ubíhá na pohodu a přestup v Budějovicích na autobus taktéž. Drobnou radost způsobilo číslo nástupiště, ze kterého jsem se vydal do Olešníku. 13. Moje oblíbené číslo. A právě o těchto drobných radostech život také je. Čtyřicet minut uběhlo jako prd a už jsem na místě určení. Ještě se kouknout na náves a její okolí. Musím říci, že jsem se do Olešníku trochu zamiloval. Prima místo. Čisto. Hezké domy, upravené okolí, klid, pohodoví a usměvaví lidé, obchůdek, hospoda, koupaliště a moc příjemný fotbalový stadionek. Zápas sleduje slušně zaplněná tribuna, kterou doplňuje několik dalších desítek fandů domácích a hostů klasicky u klandru. A jde se na to.

Hrál se slušný fotbal z obou stran. O zajímavé momenty nebyla nouze. Ťukes Lafiho a Bořka nejdříve uklidil jeden z domácích na 1:0. Poté si Dočky naběhl na křídlo, kde měl dálnici a obloučkem nad padajícím brankářem dal na 2:0. Fotbalová paráda! Hosté pak dvě minuty před poločasem snížili a pokyn z lavičky zněl "Nedostat gól do přestávky." Vtipný moment. Rychlý útok Olešníku totiž skončil na tyči, která neomylně našla Lafiho. Ten klasicky lafatovsky doklepl do sítě prázdné branky - 3:1. Prostě magnet v kopačce. Ihned poté byl ukončen první poločas. Druhý se odehrával tak, že domácí hlídali náskok a snažili se zlobit z brejků. Hosté ze Sezimova Ústí byli aktivnější než v prvním dějství, ale své šance neproměnili, či se vůbec do zakončení nedostali. A tak přišla opravdová lahůdka, kdy Lafi narazil Bořkovi na hranici hráči soupeře ucpaného vápna. Dočky se jal jít rovnou k bráně, kdy oklamal či obešel čtyři protihráče a opět nádherným dloubáčkem nad gólmana stanovil skóre na 4:1. Tentokrát dokonce levačkou. Nádhera! Konec. Šlus. Ve druhém poločase ještě zaujala grilovaná klobáska, kterou jsem nemohl nechat ležet ladem. Hodnocení tak 8/10.

A co naše dvě ACS legendy? Dostal jsem měrou vrchovatou to, co jsem čekal a pro co si přijel. Dočky přehled ve hře, milimetrové pasy, rohy, přímák těsně mimo tyče a především dvě nádherné branky. Zároveň bylo na něj opravdu dost faulů, takže rozhodčímu i protihráčům dával slovní sodovku. Lafi dřel. Řídil tým, vracel se za vyběhlá křídla, napadání, vyhrané hlavy, narážečky a navrch důležitá (a nakonec vítězná) branka. Borec! Klobouk dolů ale před oběma. A hlavně oběma díky, že je můžeme stále vídat na hřišti! Já jsem si fotbalově pochutnal.

Jelikož doprava z Olešníku do Budějovic se navečer rovná nule, dal jsem vydělat místnímu drožkáři. Ten mě mile překvapil. Diskuzí o hokeji a fotbale, ale i více než příznivou cenou. Čekal jsem dvojnásobek. V místním obchoďáku naproti vlakáči si ještě dávám v Bouda Burger výtečného číze. Určitě tam během výjezdu za Spartičkou zavítejte! (Upozornění: Toto není placená reklama. Ani product placement. I když bych se spolupráci nebránil.) A hurá ve 21 hodin na vlak. Cestu pak vyplňuji psaním tohoto reportu, jelikož jsem vám ho chtěl naservírovat co nejdříve. Právě po 30 minutách jízdy stavíme ve Veselí nad Lužnicí a já mám už hotovo.

Pokud report nyní čtete, tak jsem do hajan dorazil v pořádku. Tak zas někdy. V Olešníku jsem rozhodně nebyl naposledy. Tak tam třeba také někdy vystartujte! Lafi a Dočky forever!