Redakce | 13.04.2009 13:02

Získej fotbalové vybavení pro svůj tým! (projekt fanoušků Sparty)

Jdi za svým snem! To je hlavní motto nového projektu sparťanských fanoušků, který bude podporovat mladé fotbalisty v jejich dalším fotbalovém rozvoji. Unikátní iniciativa, která pochází výhradně ze strany fanoušků a nemá z tohoto pohledu v České republice obdobu, startuje právě nyní. Mládežnické týmy amatérských fotbalových klubů mají v rámci projektu s názvem Cesta za snem šanci získat kvalitní fotbalové vybavení dle své potřeby v celkové hodnotě 15 000,- Kč. Míče, kopačky, dresy, či chrániče, to vše věnují fanoušci malým fotbalistům. Právě fotbalovou výstrojí v této úctyhodné výši se rozhodli sparťanští příznivci sdružení pod webem Sparta Forever podpořit jeden z mládežnických týmů amatérské kopané v první fázi projektu. Jeho patrony se stali taktéž velcí fanoušci Sparty herec David Suchařípa a předseda sportovního týmu osobností Real Top Praha Saša Smita. Získat fotbalové vybavení pro svůj tým je nyní tak snadné.

Web Sparta Forever dlouhodobě patří mezi přední a seriózní fanouškovské servery českých fotbalových příznivců. Fanoušci z tohoto serveru kromě celé řady fotbalových aktivit finančně přispívají i na různé charitativní projekty a podporují potřebné i mimo svět kopané. Nyní se rozhodli pomoci v prostředí, ve kterém se díky lásce ke Spartě a fotbalu pohybují.

Mladé fotbalisty je třeba podporovat
Hlavním impulsem k tomuto fanouškovsky velmi netradičnímu projektu a aktivitě nás vede snaha aktivně přispět k rozvoji mladých fotbalistů, kteří se kopané na různých úrovních věnují. V neposlední řadě chceme touto podporou pomoci naplnit jejich fotbalové sny. Ty nemusejí vždy zákonitě končit obléknutím prvoligového dresu, či získáním zahraničního angažmá. Fotbalový vrchol se může podobat i třem brankám v žákovském derby regionálního charakteru, chycené penaltě nejlepšímu hráči soutěže, či bojům v dresu rodného města. Žákovský fotbal považujeme za jeden z klíčů k dobré budoucnosti českého fotbalu. Bohužel mnohdy nepatří při podpoře fotbalových klubů ze strany některých sponzorů mezi hlavní cíle. Touto iniciativou bychom na tuto skutečnost rádi upozornili a zároveň pomohli žákovské týmy vybavit kvalitní fotbalovou výstrojí. Ta je dle našeho názoru pro mladé fotbalisty v jejich začátcích velmi důležitá.

Pevně věříme, že se tento jedinečný projekt setká ve svém počátku s úspěchem a především příznivým ohlasem. Rádi bychom na tuto prvotní aktivitu v budoucnosti v rámci našich možností navázali a úspěšně v ní pokračovali i v následujících letech. Třeba i za účasti některých partnerských institucí a především za podpory dalších příznivců. To pochopitelně za předpokladu, že se setká s kladným ohlasem a zájmem, v což pevně věříme. Předem proto děkujeme všem, kteří tento projekt jakkoliv podpoří, věnují mu pozornost, či se do něj zapojí.

V případě jakýchkoliv podnětů, nápadů, otázek, či námětů nás neváhejte kontaktovat na redakčním emailu tohoto projektu sen@spartaforever.cz .

Jdi za snem a natoč to!
V letošním roce v rámci projektu Cesta za snem podpoříme jeden z žákovských týmů amatérské kopané. Vybrat nyní výhradně jeden tým není zcela jednoduché a losování, či jiný náhodný výběr přenecháme raději povolanějším institucím. Rozhodli jsme se tak učinit na základě videosekvence a krátkého dotazníku. Pevně věříme, že to v době moderních technologií a jejich rostoucí obliby bude ten nejvhodnější způsob, který zároveň pomůže i v prezentaci samotných klubů. Vybrat tým nám zároveň pomohou i fanoušci Sparty herec David Suchařípa a předseda sdružení Real Top Praha Saša Smita. Ti se stali patrony projektu a společně s redakcí webu Sparta Forever zároveň i porotou. Společně tak vyberou vítězný tým, který získá fotbalové vybavení. Nejzajímavější a nejpovedenější videosekvence jednotlivých týmů bychom rádi i webově prezentovali.


Jak na to?
• Projekt je určen žákovským týmům (hráčům do 15 let) klubů z amatérské kopané. Příslušný klub, jehož tým mladých nadějí přihlásíte, může v mužských složkách hrát v letošním ročníku fotbalových soutěží nejvýše okresní, či krajskou soutěž

• Tým může přihlásit a kontaktní osobou se stát kdokoliv z příslušného klubu.

• Každý žákovský tým může reprezentovat výhradně jedno video.

• Posílat videa a zapojit se do projektu lze již nyní. Uzávěrka je 30. června včetně. Následně porota složená ze zástupců redakce webu Sparta Forever a zmíněných patronů projektu vybere vítězný tým, který obdrží fotbalové vybavení v hodnotě 15 000,- Kč dle vlastního výběru.

• Šanci pochopitelně mají i týmy malých fotbalistek a projekt je otevřen všem týmům nehledě na fanouškovské preference

• Pokud máte svůj žákovský tým a nejste součástí žádného klubu, ale hrajete svou lokální soutěž, neváhejte se též přihlásit. I váš tým má šanci!

Video
Jako představení vašeho fotbalového týmu nám zašlete krátkou videosekvenci. Její podobu necháme zcela na vás. Může se jednat o sestřih nejlepších okamžiků, gólů, zákroků brankářů ze soutěžních či přátelských utkání. Připravit můžete krátký profil fotbalistů s ukázkami z tréninku. Video může obsahovat i fotbalový příběh nebo krátký hraný film, ve kterém hlavními herci budou mladé naděje vašeho klubu. Invenci a nápadům se meze nekladou. Právě video bude hlavním faktorem, které osloví porotu a rozhodne o týmu, který letos fanoušci Sparty podpoří.

Hodnotit se bude nejen nápad, zpracování, ale i zajímavost obsahu, fotbalové umění aktérů či jeho celková kvalita. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete porotu zaujmout. Ve videu by se rozhodně neměl profilovat výhradně jeden hráč, jelikož se jedná o projekt věnovaný týmům. Prostor by tak mělo dostat co nejvíce hráčů daného kádru.

Video nám ve standardních formátech následně zašlete třeba s využitím serveru www.uschovna.cz, který umožňuje adresování obsáhlejších souborů zcela zdarma, na email sen@spartaforever.cz. Jediným omezením je maximální délka záznamu, který by neměl přesahovat přibližně 3 minuty a samotná velikost by měla být přibližně do 40 MB. Obdržení videa vám vždy potvrdíme zpětnou zprávou. Pokud tak neučiníme, kontaktujte nás.

Dotazník
Zároveň prosíme o vyplnění kratičkého dotazníku se základními údaji o vašem týmu. Ten je nedílnou součástí přihlášky do projektu. Bez jeho vyplnění vás bohužel nemůžeme do projektu Cesta za snem zařadit. Na vyplněný dotazník se též těšíme na emailové adrese sen@spartaforever.cz. Dotazník si můžete stáhnout zde.


Poznámka redakce:

Účast v soutěži je dobrovolná. Za obsah videa odpovídá autor, který jeho zasláním dává redakci plné právo k jeho zveřejnění a dalšímu publikování. Výhra není právně vymahatelná. Výherce se zároveň zavazuje věnovat veškeré sportovní vybavení celému týmu, který zvítězil. Plné právo rozhodnout o vítězném týmu, který obdrží vybrané vybavení, má porota.

SPARTA FOREVER!

Redakce | 13.04.2009 13:02 Vstoupit do diskuze
10