Redakce | 15.11.2022 10:36

Předvánoční a vánoční čas je také dobou dobrých skutků a my jsme se rozhodli jeden takový podpořit. Jde o sbírku pro Lukáška, fanouška Sparty, aby mohl dojíždět k lékařům. Je nám jasné, že v současné nelehké době se moc peněz mnohým nedostává, ale každá koruna pomůže.

Lukáškovi byla diagnostikována Duchennova svalová dystrofie. Jedná se o progresivní genetické onemocnění, které v 99,99 % postihuje pouze chlapce. Chlapci s touto nemocí se většinou dožívají 18 až 20 let. Lukáškovi je nyní 20 let. Nemoc postihuje svaly a postupuje od nohou nahoru. Bohužel, srdíčko a orgány zajišťující dýchání jsou nemocí rovněž postupně zasaženy. V současné době Lukáškův otec nemá automobil, předešlý jim dosloužil. Potřebují proto větší auto, do kterého bude možné najet s Lukáškem na invalidním vozíku. Díky autu bude moci táta Lukáška vozit především do nemocnice a k lékařům.

Lukáška mám otec dvanáctým rokem ve své péči. Přibližně sedm posledních let vyžaduje péči čtyřiadvacet hodin denně. Nyní je ve stavu, kdy má na noc ventilátor, přes den dýchání podporujeme tzv. kašlacím asistentem, má plínky a je zcela závislý na mé pomoci. Stránku v knížce už nezvládne otočit, sám nepohne nohou, rukou ani hlavou. Obrovskou výhodou je, že Lukáškovu diagnózu odhalili velice brzo, takže odmala intenzivně cvičí. Dokud to Lukajda zvládal, jezdili s ním plavat a hlavně dvakrát do roka jezdili „makat“ do dětské léčebny v Janských Lázních. Sociální systém tohoto státu jim příliš nepomáhá. Dokud Lukášek ještě trochu „fungoval“, tak jeho otec po nocích chodil na brigády, bral si domů domácí práci – zkrátka si vždy nějak poradil, mimo jiné díky úsilí jeho současné manželky. Bohužel, několik posledních let již veškerý čas věnuje Lukáškovi a práce na doma je velice málo.

Moc rád by Lukáškovi zajistil důstojný a co nejhodnotnější život, dokud tu s námi je. Lukáškovi běží čas v současné době moc rychle. Díky jakékoliv pomoci s koupí automobilu mu budou moci dopřát výlety do ZOO, které zbožňuje, výlety do přírody, a především k doktorům by už nemusel jezdit sanitou a kolikrát čekat několik hodin na odvoz domů. Lukášek je velký fanda fotbalové Sparty, takže pokud to jeho zdravotní stav dovolí, auto využije i na občasné návštěvy fotbalových utkání. Celá rodina s ním bude moci na výletech trávit čas, včetně Lukáškových pěti sourozenců (bratr Tadeáš – Lukášovo dvojče, sestra Markéta, sestra Adriana, sestra Leontýna a bratr Bruno). Auto použijí i na ježdění k doktorům s nejmladším synem Bruníkem. Bohužel se narodil s vrozenou vývojovou vadou levého oka, na které vůbec nevidí a s velkou pravděpodobností vidět už nebude.

Na auto je potřeba vybrat částku 390 000,- Kč. Momentálně je vybráno něco kolem 212 500,- Kč. Pomůže to dotáhnout do konce a splnit Lukáškovi přání?

Pokud se vybere méně peněz, než je navrhovaná částka, sežene se auto z druhé ruky se základním vybavením. Když se ale podaří vybrat více financí, bude se moci pořídit kvalitní automobil a z těchto zdrojů jej upravit podle Lukáškových potřeb. Nebude tak muset spoléhat na sociální systém a jeho příspěvky.

Přispět na auto pro Lukáška můžete přes platformu Donio zde: Auto pro Lukáška

Díky všem!

AKTUALIZACE 28.11. 2022: V tuto chvíli vybráno již 319 029 Kč. Chybí tak už jen 71 000 Kč.

AKTUALIZACE 15.12. 2022: V tuto chvíli vybráno již 346 529 Kč Kč. Chybí tak už jen 43 500 Kč.

AKTUALIZACE 20.12. 2022: V tuto chvíli vybráno již 372 493 Kč. Chybí tak už jen cca 18 000 Kč.

AKTUALIZACE 21.12. 2022: V tuto chvíli vybráno již 397 500 Kč. Sbírka je tak úspěšně dokončena! Skvělá věc se podařila a my moc děkujeme všem, kteří se podíleli na tom, že se Lukáškovi díky novému speciálnímu autu trošku uleví v jeho nelehké situaci a ulehčí mu to život. A i cestovat na Letnou za Spartou bude moci častěji, pokud mu to zdravotní stav umožní. Ještě jednou velký dík, jste skvělí!

Redakce


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá podzim 2022 (17.díl)

Narozky v mlze - report ze zápasu Sparta - České Budějovice

Díky za pomoc s přípravou a realizací chorea!

Jinej by se bál, my jdem dál - report ze zápasu Slovácko - Sparta

Prales tour - Do Újezda na klobásu

Choreo na výroční zápas! - přijď pomoct s přípravou

Co týden dal a dá podzim 2022 (16.díl)

Debakl béčka s Příbramí - druhý report z prohry našeho béčka s Příbramí

Fandovo velmi pozdní dopoledne - report ze zápasu Sparta B - Příbram

Pan Pospíchal měl pravdu - report ze zápasu Plzeň - Sparta

Fanoušek měsíce - roboACS

Prales tour - Pražský přebor v Braníku

Co týden dal a dá podzim 2022 (15.díl)

Co týden dal a dá podzim 2022 (14.díl)

Jak béčko nestačilo na Třinec - report z utkání Sparta B - Třinec

Co týden dal a dá podzim 2022 (13.díl)

Svý jistý - report z utkání Sparta - Pardubice na Letné

Fanoušek měsíce - ACS - fan

Co týden dal a dá podzim 2022 (12.díl)

“Sám mezi rowdies“ - report z výjezdu za Spartou do Brna

Co týden dal a dá podzim 2022 (11.díl)

Těžká Písemka - report z výhry Sparty nad Hradcem Králové

Už je to deset let, nikdy nezapomeneme, Seniore!

Co týden dal a dá podzim 2022 (10.díl)

Fanoušek měsíce - Gaginek

Fanoušek měsíce - Seagull

Co týden dal a dá podzim 2022 (9.díl)

Priske vydrž, ale začni už k***a vyhrávat! - report z utkání Sparta - Baník

Novinka v eshopu - sparťanský sedací pytel

Redakce | 15.11.2022 10:36 Vstoupit do diskuze
0