Redakce | 31.01.2023 09:05

V letošním roce oslaví významná životní jubilea dvě vskutku velké sparťanské legendy. První z nich je Ivan Hašek, malý velký muž Sparty, vpravdě jedna z největších legend Sparty v celé její historii. Osm mistrovských titulů jako hráč, dva jako trenér. Rudý dres oblékl v 520 zápasech, v kterých vstřelil 193 branek, dvojnásobný fotbalista roku. Druhou pak Víťa Lavička, skvělý hráč, trenér a neméně výborný a slušný člověk. Za Spartu odehrál 324 utkání a vstřelil 61 gólů. Je majitelem sedmi sparťanských mistrovských titulů jako hráč, jednoho jako hlavní trenér a čtyř jako asistent. Je také posledním koučem, který v roce 2014 dokázal na Letnou přivést mistrovský pohár.

Čtvrtou lednovou sobotu proběhlo tradiční setkání sparťanských fanoušků s bývalými hráči Sparty, kam byly také tyto dvě osobnosti pozvány, aby jim mohli sparťané k jejich nadcházejícím šedesátinám popřát - více zde: Ivan Hašek se bohužel musel na poslední chvíli omluvit a tak mu blahopřání a dárky předáme při jiné příležitosti, avšak Víťa Lavička dorazil a my jsme mu za to hodně vděčni. O této akci více zde: Setkání fans s legendami 2023

U příležitosti těchto kulatin jsme nechali pro tyto dva hráče vyrobit v našem eshopu spartani.cz dva kusy speciálních narozeninových triček - Legendy Železné Sparty, se jmenovkami a číslem 60 na zádech. Jedno dostal právě Víťa a druhé předáme později Ivanovi. A podle ohlasů (nejen) samotného Víti Lavičky, se povedlo a byl za něj moc rád.

Už přímo na místě jsme dostali několik dotazů, zda bude toto triko také v normálním prodeji, nebo je určeno a vyrobeno jen a pouze pro tuto příležitost a nás napadlo, že bychom vlastně mohli navázat na jednu akci, kterou jsme uskutečnili už jednou před pár lety. O co tehdy šlo? V roce 2019 oslavili 50. narozeniny čtyři další čtyři legendy Sparty a to Lumír Mistr, Petr Kouba, Horst Siegl a Martin Frýdek. A my jsme jim jako dárek nechali zhotovit také speciální trička "Legendy", speciálně vyrobené v eshopu www.spartani.cz pouze ve čtyřech kusech pro tuto příležitost. Po zveřejnění fotek a dalších materiálů z této vydařené akce se nám ozvala řada lidí, zda bude toto tričko i ve volném prodeji. Původní idea tehdy byla, že ho budou mít jen tito čtyři hráči, jako poděkování za to, co pro klub udělali. Ale na druhou stranu jsme si uvědomili, že by bylo pěkné, aby i fanoušci mohli mít podobnou vzpomínku na tyto legendy. Nakonec jsme po domluvě s hráči dospěli k jistému řešení. Nechali jsme vyrobit speciální edici trika "Legendy" pro fanoušky s tím, že část tržby z jejich prodeje půjde ve prospěch bývalých hráčů Sparty.

Více o tom zde: Speciální edice trika
A zde: Koupí trika Legendy jste přispěli na dobrou věc. Díky.

A na toto bychom chtěli navázat právě nyní. Tudíž jsme nechali vyrobit limitovanou edici trička "Legendy Železné Sparty", stejná, která byla určena pro Víťu s Ivanem, jen bez jmenovek a čísel na zádech. A stejně jako tehdy půjde výtěžek z jejich prodeje na stejný účel, jako tehdy. Koupí tohoto trička, pokud se pro něj rozhodnete, si tedy nejen uděláte radost sobě, či blízkým a budete mít pěknou vzpomínku na tyto dvě sparťanské legendy, ale zároveň tím přispějete na dobrou věc.

Trička jsou k dostání jak na eshopu spartani.cz - TRIČKO - LEGENDY SPARTY - LAVIČKA/HAŠEK, tak v prodejně Stylsport v Havanské ulici 12 na Letné a budou k dispozici i při nedělním zápase s Mladou Boleslaví na Letné ve stánku na protilehlé tribuně. Tričko stojí 390,- Kč.
Tričko zde: TRIČKO - LEGENDY SPARTY - LAVIČKA/HAŠEK

Ještě jednou přejeme našim legendám všechno nejlepší a snad triko udělá mnohým radost.

Sparta Forever!

Redakce


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá jaro 2023 (2.díl)

Co zima dala a tento týden dá jaro 2023 (1.díl)

Setkání fans s legendami 2023

Jak sobolí trus - report z utkání Sparta - 1. FC Norimberk

Začíná jarní část TIPOVAČKY 2022/2023!

Fanoušek měsíce - Ondra

Vyhlášení výsledků podzimní TIPOVAČKY 2022 a TIPOVAČKY k MS

Fanoušek měsíce - Bombito

Šťastné a sparťanské! A úspěšný rok 2023!

Fanoušek měsíce - dexíček

Fotbalová horečka - Fotbal v kraji bohyně Afrodity

Jedinečná éra skončila, děkujeme! Tohle bylo TOP 5 momentů!

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

Auto pro Lukáška

Co týden dal a dá podzim 2022 (17.díl)

Narozky v mlze - report ze zápasu Sparta - České Budějovice

Díky za pomoc s přípravou a realizací chorea!

Jinej by se bál, my jdem dál - report ze zápasu Slovácko - Sparta

Prales tour - Do Újezda na klobásu

Co týden dal a dá podzim 2022 (16.díl)

Debakl béčka s Příbramí - druhý report z prohry našeho béčka s Příbramí

Fandovo velmi pozdní dopoledne - report ze zápasu Sparta B - Příbram

Pan Pospíchal měl pravdu - report ze zápasu Plzeň - Sparta

Fanoušek měsíce - roboACS

Redakce | 31.01.2023 09:05 Vstoupit do diskuze
0