Fotr | 15.10.2010 13:51

Titulek je možná lehce zavádějící, ale je to opravdu tak. Spartu jsem si spolu s asi dalšími 300 kolegy fandy včera náramně užil. Na pěkné trávě Loko. Vltavín v Holešovicích přivítaly naše ženy belgického soupeře z Truidenu v odvetě LM. První zápas v Belgii vyhrála naše děvčata 3 : 0, takže bylo možno tušit, že v odvetě se dočkáme nejen vítězství ale i hezkého fotbalu. Obojí se naplnilo vrchovaně.

Už asi ve čtvrté minutě přišla parádní přihrávka za obranu, následoval brejk a střela asi metr nad branku. Hned z protiútoku se urodila jediná šance belgičanek v zápase, která ale brankou neskončila. Pak jsme viděli ještě asi 3 šance našich women, které ale brankou neskončily. Až ve 26. minutě přesnou střelou z vápna L. Martínková nedala brankářce soupeře šanci a po zemi otevřela skóre. Pak ještě v rychlém sledu následovaly další dvě branky v 35. a 37. minutě a byl poločas.

Do druhé půle nastoupily soupeřky značně posíleny na místě brankářky, kde vcelku ne moc špatně chytající brankářku, která v první půli rychlou reakcí zlikvidovala několik našich šancí, nahradila poměrně korpulentní dívka, což vzbudilo značné veselí.

Jak skončila první půle, tak začala druhá. Ringelová si ohlídala ofsajdové postavení, utekla po pravé straně, míč dala parádně před branku a trefit se do prázdné bylo snadné. Následovaly další branky – každá jiná a přece všechny krásné. Došková na deseti metrech utekla bránící hráčce o 3 metry, další si povodila a přesnou ranou do vinglu přidala už pátou branku. Další branka padla po perfektně zahraném rohu hlavou a poslední po tečované střele, když se objevila před již zmiňovanou brankářkou soupeřek osamocená L. Ondrušová a nedala jí sebemenší šanci. Za celou duhou půli se belgičanky dostaly na dostřel sparťanské branky jednou, následně kopaly roh, kterým ale vše skončilo.

Je nutno říci, že za celý podzim jsem si neužil tolik radosti z fotbalu, jako při sledování včerejšího zápasu. Naše holky přehrály belgičanky ve všech směrech, byly rychlejší, techničtější a v neposlední řadě i hezčí. Hrály moderně, rychle, byla vidět spousta kolmých přihrávek za obranu, dobře rozehrávané standartky, hlavně rohy kopala Pivoňková opravdu parádně. Jen škoda, že jsem v hledišti neviděl GSM, ani žádného hráče Áčka, mohli by si vzít příklad.

Shrnuto a podtrženo: parádní zážitek, hodně vysoko nastavená laťka před sobotním mačem s Teplicemi.

Fotr

AC Sparta Praha – K. Sint-Truidense V.V. 7:0 (3:0)

Branky: 26., 37. Martínková L., 35. Pivoňková, 52., 85. Ondrušová, 69. Došková, 75. Martínková I.

ŽK: Martínková L. – Kimps, Houben

Sestava Sparty: Sloupová – Vyštějnová, Bertholdová, Sedláčková, Mocová (51. Malinová) - Bartoňová (51. Ringelová), Martínková L., Pivoňková, Ondrušová - Martínková I., Kožárová (60. Došková).

Sestava Truidenu: Broos (56. Wijnants) – Bollen, Houben, Peerenbooms (72. Vandersmissen), Vanschoenwinker, Meyuens, Cranshoff, Kimps, De Keyzer (56. Gaens), Ryckman, Oversteyns.

Rozhodčí: Palmqvist – Borg, Nyström (SWE).

Fotr | 15.10.2010 13:51 Vstoupit do diskuze