Redakce | 20.06.2021 19:37

Za velmi horkého počasí jsme se v sobotu vydali na pražský Strahov za holkama. Nikoliv na nějaké rande, i když blízký Petřín toho zažil spousty, ale na poslední kolo ženské fotbalové ligy. V něm byly karty rozdány jasně. Výhra v zápase se Slováckem znamenala další titul pro naše fotbalistky. U toho jsme nemohli chybět. Sparťanky totiž aktivně podporujeme od počátku založení Sparta Forever. Projezdili jsme toho s nimi i za nimi již poměrně dost a sparťanské tréninkové centrum též bylo tichým svědkem mnohých společných oslav.

Fanoušci byli na zápas sice připuštěni, ale jelikož jsme stále v určitých covidových restrikcích, nebylo tentokrát povoleno stát u klandru, ani na náspu u hřiště. Poprvé v životě jsme museli vyšplhat na tribuny našeho TCM. No co vám budeme povídat. Hnus. Přivítal nás nános prachu na lavicích. Takže jsme společně s mnoha desítkami dalších příznivců drhli lavice, abychom si nezničili vycházkové ohozy. Na oplátku se nám ale nabídl majestátný pohled na celý tréninkáč, který takhle z výšky vypadá ještě krásněji a hrději. To vyhecovalo některé z pamětníků, kteří zavzpomínali na spartakiády a tisíce cvičenek v upnutých gaťkách, které se kdysi proháněly po ploše. Posunutí zápasu o půl hodinku jsme využili i k diskuzím se starými známými a okouněním. Proto nám neuniklo, že se na Strahov za svými bývalými spoluhráčkami vydala i útočnice Andrea Stašková, která již nějaký ten čas válí v Itálii za Juventus Turín. Bohužel jsme se neodhodlali ji oslovit a pořídit si společnou fotku. Jsme holt nesmělí jako Pierre Richard ve svých filmech, ale léčíme to :-) Tak třeba příště. Vrhli jsme se tedy na diskuze se Sváťou z Lovosic, abychom probrali novinky ve Fan clubu a další aktuality. Prostě na pohodu.

Samotný zápas začal ve svižném tempu a brzy bylo hotovo. Svou show předvedla Lucka Martínková. Třemi brankami nejen hned na začátku rozhodla zápas, ale urvala si pro sebe i korunu pro střelkyni ligy. A to s úctyhodnými 38 brankami. Gratulujeme! O vítězkách utkání i nových mistryních nebylo pochyb. Řešilo se jen o kolik to bude a mohli se dát chladit bublinky. Poločas utekl jako voda. Podobně i druhý. V tom tempo kvůli šílenému vedru o něco polevilo, ale i tak se bylo na co dívat. Na hřišti svou rychlostí řádila především Markéta Ringelová. Pilovala lajnu nahoru dolu a ještě jí to opět neuvěřitelně slušelo. Členům jejího fan clubu plesala srdíčka. No co vám budeme povídat. Nejlepší hráčka utkání i celé sezóny :-) Nakonec padl oblíbený bůr a vše se již postupem času schylovala k slavnostnímu ceremoniálu.

Na ten se již příznivci a rodinní příslušníci hráček navalili ke klandru, aby pěkně zblízka sledovali korunovaci královen. Té byl v hledišti přítomen i Tomáš Křivda za vedení Sparty, což je určitě pozitivní signál. Takže někteří z nás využili příležitost, aby mu dali zpětnou vazbu, trochu ho vyzpovídali a vytahali z něj rozumy. Jeho prostřednictvím jsme též vedení Sparty zadali úkol na příští sezónu. Všichni asi tušíte jaký :-) Sparťanky převzaly pohár a medaile, proběhlo poplácání s fanoušky a rodinami u klandru a pak už tuny fotografií. Mistrovské oslavy jak se patří. Tohle se nikdy neomrzí. Jen si tedy přejme, abychom jich v dalších letech zažívali co nejvíce. Tituly prostě patří ke Spartě. A nikam jinam. Se Spartou jsme tak zažili další pohodové odpoledne. Sparťanky, ještě jednou ze srdce gratulujeme! Jsme rádi, že vás máme!

Redakce
www.spartaforever.cz


AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 5:1 (4:1)

Branky: 5.,19., 28., 72. Martínková, 10. Janků vlastní - 39. Holá

Sparta: Sloupová - Dlasková, Bertholdová, Odehnalová (88. Dědinová), Vyštejnová - Bužková (61. Kavalová), Ondrušová (78. Koubová), Pochmanová (78. Křivská) - Ringelová, L. Martínková, Cvrčková (61. Šubrtová)

Slovácko: Růžičková - Valášková, Ohlídalová, Jelínková, Janků (74. Sedláčková) - Holá (57. Jonášová), Janíková, Bielikova (74. Příkaská) - Waltrová (57. Žufánková), M. Dubcová, Polášková (46. Pěčková)


Co se aktuálně mezi fans děje? Co číst dále?

Kam s ACS oblečením, ze kterého jsme my a naše děti už vyrostli? Máme pro vás 6 užitečných tipů z redakce!

Aktuality z redakce Sparta Forever

Hodnocení jednotlivých řad Sparty v uplynulé sezoně - brankáři

Konec dobrý, všechno dobré? To určitě ne - komentář k právě skončené sezonaRedakce | 20.06.2021 19:37 Vstoupit do diskuze
0