Redakce | 28.10.2021 19:46

Po pohárovém zápase áčka v Teplicích ještě frčíme v trilogii o rodině Homolkových. V jedné z geniálních scén třetího filmu Homolka a Tobolka děda Homolka náhodou uvízne v pokoji s mladinkými návštěvnicemi horské chaty a předvádí jim Tarzana. Pak to od babi pěkně slízne. Ta to komentuje asi nějak tak, že ho ty mladé holky úplně pobláznily. A musí si to odklečet. Něco podobného se vám může stát, když navštívíte zápas ženského B týmu Sparty. Mladé fotbalistky to totiž umí na hřišti pořádně rozbalit.

Ženský B tým Sparty válcuje druhou ligu. Pevně jí vládne z prvního místa tabulky. Většinou svým soupeřkám rozdává i pěkné příděly. V týmu navíc válí celá řada mladých nadějí našeho klubu, které mohou brzy nakukovat do A týmu žen a bojovat o tituly pro Spartu. Důvodů, proč navštívit zápas B týmu holek proti Olomouci se tak nabízelo mnoho. A taky, protože SPARTA! :-) Na Strahov jsme vystartovali za dosti nevlídného počasí. Prahu objala takové mlha, že si nebylo vidět na špičku nosu. Podobně to bylo i na Strahově. Nicméně nový „vchod“ na stadion jsme našli. Nenápadné ale dobře označené dveře na druhé straně tribun, než je vjezd do TCM. Tak ještě vystoupat po schodech a již jsme na nevlídných tribunách a pátráme v neprostupné mlze, na jakém hřišti se bude hrát. Úspěšně. Akorát se však uvelebíme kolem hřiště.

Samotný zápas byl plně v režii našich mladých pistolnic. Hra na jednu bránu. K vidění bylo spousty pěkných akcí. Olomouci zatápěla především naše pravá strana, kde byly i dvě nejlepší hráčky utkání. Na pravém bekovi fofrovala kapitánka Kateřina Marcinková a kouzlila Lucka Skrčená. Parádní výkony. Pochvalu si však zasloužily naprosto všechny fotbalistky Sparty. Bylo se na co dívat. Pohotovost Anny Šubrtové, která nádherně zavírala stranu tak, že z toho byly čtyři branky zametené do prázdné. Skvěle uklizeno. Přehled a důraz Káji Křivské. Nebo koloběžky a pasy Míši Harvilové. Tah na branku Veroniky Stanislavové. Klid a ladnost Nikol Krebsové….. vidíte, říkali jsme vám to. :-) Tyhle mladé holky dokáží pobláznit. Fotbal sakra umí a je v jejich podání sakra žrádlo. Určitě o nich ještě hodně uslyšíme. Tak na ně třeba taky někdy vyrazte. Nebo se pro začátek staňte fanouškem profilu Sparta ženy B na Instagramu. Jo a konečný výsledek byl 7:0, ve druhém poločase už byl Strahov zalitý sluncem…. Den jako malovaný!

Sparta navždy!


Redakce


AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 7:0 (3:0)

Branky: 7., 9., 78., 79. Šubrtová, 32., 82. Křivská, 62. Marcinková

Sparta: Urbancová - Marcinková, Šrámková, Dědinová (79. Krebsová), Harvilová - Skrčená (75. Ad. Tomanová), Paulenová, An. Tomanová - Stanislavová, Křivská , Šubrtová

Olomouc: Herynková - Kočišová, Vařeková, Možíšová, Čislinská - Pláničková (46. Kvapilová), Maříková, Pěrušková (73. Veselá), Navrátilová - Janků, Skopalová (58. Oršelová)

foto: http://spartanky.tym.cz/

Fotogalerie: Sparta B ženy - Olomouc ženy


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

V Teplicích bylo blaze, zase...report z výjezdu na Mol Cup

Jak Florin čaroval a Hložan konečně skóroval - report ze zápasu Sparta - Mladá Boleslav

Co týden dal a dá (14. díl)

Plichta béčka v Jihlavě - report z výjezdu na Vysočinu

Jak jsme potrápili Lyon - report z utkání Evropské ligy na Letné

Výhru řídil Minčev - report z utkání Pardubice - Sparta

Co týden dal a dá (13. díl)

Startuje MISS SPARTA FOREVER 2021

Jaké je hlavní město světového fotbalu? - procházka fotbalovým Londýnem

Brusko, odpočívej v pokoji

Konec šílených sérií - report z derby

My chceme gól - report z utkání Sparta - Rangers

Redakce | 28.10.2021 19:46 Vstoupit do diskuze
0