HB | 14.08.2017 09:09

Je to již přes 12 let, co sleduji ženský tým Sparty. Hodně toho zůstalo stejného. V sestavě stále válí Bertholdová, sestry Martínkovy a Mocová. Ta doslova řádí. V prvním kole nové sezóny vstřelila do sítě Liberce čistý hattrick. To ale předbíhám. Na zápasy se stále jezdí do TCM Strahov. Každý fanoušek Sparty může být pokaždé hrdý na to, jaké mají mládežnické a další naše celky skvělé prostředí pro svůj sportovní růst.

Tým Sparty stále baví. U klandru vládne domácí uvolněná atmosféra. A o kuriózní situace není nouze. Co se změnilo? Kvalita ženského fotbalu šla ve všech směrech rapidně nahoru. A to nejen u našeho týmu, ale i soupeřek. (Dočasná) změna však bohužel nastala v tom, že Sparta ztratila dominanci předchozích let. V nedávné době sbírala titul za titulem (dokonce 9x v řadě!) a pohár za pohárem. V uplynulých letech však tituly vyhrávají konkurentky z edenu. Současný tým však naznačuje, že má velmi dobrý potenciál a návrat mistrovského poháru do těch nejsprávnějších rukou by nemusel být vůbec daleko! Sledujte ženský tým Sparty v této sezóně pozorně!

Los ligových soutěží si trošku zalaškoval. Na srpnovou neděli nachystal dvojboj zápasů Sparty s Libercem. A rozdělil je rovnoměrně. Mužský A tým Sparty zajížděl navečer pod Ještěd. Ženský A tým naopak na Strahově v odpoledních hodinách přivítal své rivalky ze severu. Ženský tým Sparty po letním doplnění vzdáleně připomíná ten mužský. Ve svých řadách má hned několik hráček ze zahraničí. Všechny předvedly proti Liberci velmi dobré výkony. Sparta se od začátku do konce utkání prezentovala aktivním běhavým fotbalem, kdy diváky nenudila zdlouhavou rozehrávkou vzadu, ale snahou hrát stále vpřed. A to především po stranách. Míč často běhal na strany a hráčky se snažily využít každé skulinky v postavení soupeřek. Sparťanky také předvedly řadu fofrovaček a nasazení není třeba zmiňovat. Pořádný kolotoč rozjela především Nepokojová, která pěkně větrala obranu Liberce. Brzy se Sparta ujala také vedení, kdy show Nepokojové zúručila Mocová –skluzem, penaltou a dorážkou- 3:0. Sparta ani poté neubrala z tempa - což je pro fanoušky vždy paráda! Aktivní hra však přinesla i některé nepřenosti a ztráty, ale to prostě k fotbalu patří. Tým má ještě na čem pracovat. Až se to vyladí – Sparta bude mašina! Skóre se nakonec zastavilo na stavu 6:0. Tenhle fotbal baví.

Pohodový zápas dokreslila i atmosféra nejen v hledišti. Jeden z diváků z něj ochotně občerstvuje svou vodou Ringelovou, která se marně u postraní čáry shání po lahvi s pitím. Ta s diváky stačí probrat ještě další věci jako jsou například potrhané stulpny. Na hřišti rozhodčí dávají heslu „Against Modern Football“ praktickou podobu. Když hlavní nevidí zvednutý praporek své asistentky, která signalizuje ofajd, ta na nic nečeká a křičí na hlavní „Veeerčooooo, Verčoooo“. Na co nějaké technické vymoženosti, vysílačky a mluvítka! Tato situace se k potěše a pobavaní fanoušků opakuje ještě dvakrát. Roztomilé. Prostě bavendo!

Rozhodčí naposledy foukne do píšťalky a je čas se odebrat do Třetího poločasu na nějaké to občerstvení. A z místní kantýny nechtěně sledovat, jak většina sparťanek dbá na regeneraci. Postupně venku lezou do obrovské kádě se studenou vodou, aby v ní daly odpočinout svým nohám. Samozřejmě v dresech a trenkách vytažených proklatě vysoko, aby si je nezmáčely.

Tak příště vystartujte na zápasy ženského týmu Sparty také!

Sparta Forever!

HB


AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 6:0 (3:0)

Branky: 6., 16. 37. Mocová, 50. Ringelová, 62. Stašková, 84. Nepokojová

Diváci: 73

Sparta: Dorsey - Vyštejnová (68. Dlasková), Odehnalová (61. Kavalová), Raben, Strom - Ringelová, I. Martínková (74. Koubová), Bertholdová, Nepokojová - Stašková (64. Kolander), Mocová (77. Halinen)

Liberec: Horáčková - Černá (54. Dlouhá), Lacková, Němečková (76. Hančová), Tůmová, Kotlánová, Kopčová, Čiperová, Šušolová, Kovaľová, Novotná

HB | 14.08.2017 09:09 Vstoupit do diskuze
0