Redakce | 12.11.2022 10:58

Nedávno sparťanským ochozům naposledy zamávaly Irena Martínková, Hana Sloupová, Lucia Ondrušová, či Markéta Ringelová. Pomyslně tím skončila jedna krásná fotbalová pohádka. Neuvěřitelná éra velkého sparťanského souznění a sepjetí. Mezi ženským týmem Sparty a fanoušky. Doba lehkých zázraků a splněných snů. Éra, která se jen těžko bude někdy opakovat.

DÍKY
Začala před téměř 20 lety. Tým fotbalistek Sparty hrál tehdy v naprostém utajení. Bez jakéhokoliv zájmu fanoušků. A bohužel i klubu. To jsme se ve Sparta Forever rozhodli změnit! Blázni, smáli se mnozí. Přinášeli mokré hadry na hlavy. My jsme však věděli své. Slovo „nejde“ totiž v SF slovníku neexistuje. Díky mnoha desítkám SF projektů a nápadů, které se mnohým zdáli na počátku jako nerealizovatelné, jsme si ověřili, že všechno jde. A podařilo se i tohle! Prostřednictvím řady jedinečných aktivit a intenzivnímu obsahu na webu www.spartaforever.cz se v předchozích letech podařilo nastartovat zájem o ženský tým Sparty. Ten si již nyní vydobyl dobré postavení na fotbalovém výsluní. Těší se pozornosti a přízně fanoušků. Máme velkou radost!

Vše se podařilo především díky Dušanu Žovincovi, jeho týmu a hlavně vstřícnosti samotných fotbalistek Sparty.Konec kariéry některých ikon ACS týmu té doby (i když další ještě úspěšně v týmu působí, jiné naopak skončily, či odešly z týmu dříve), je pro nás v SF impuls k velkému DÍKY! Děkujeme fotbalistkám i panu Žovincovi za všechno – za vstřícnost a zájem, za ochotu realizovat někdy trochu bláznivé projekty, za to, že jste nás pustili do svého světa, za společné zážitky, radostné i smutnější okamžiky, za nekonečnou frontu vítězství i mnoho titulů a pohárů. Vážíme si toho!

TOP PĚT VZPOMÍNEK
Z nepřeberného množství projektů a zážitků jsme vybrali našich TOP 5. Zde je máte!

1.Stovky fanoušků dotlačily z tribuny sparťanky k titulu, na půdě sešívaných rivalek!
O top momentu není pochyb! Stadion sešívaných rivalek, zápas o titul a nutnost získání bodu. Tribunka obsypaná stovkami bouřících sparťanů. Předtím i potom naprosto z říše sci-fi. V květnu 2012 realita. Jsme přesvědčeni, že i mohutná podpora z hlediště dotlačila sparťanské fotbalistky k dominantní výhře 3:0. Válec. A společné oslavy na hřišti. Připomeňte si atmosféru v dobovém reportu tady! I na řadě dalších zápasech jsme se scházeli na poměry návštěvnosti zápasů ženského fotbalu v dobrých počtech. Tohle ale bylo nejvíc, naprosté top!

2.Výjezd do Francie! Na Ligu mistryň?! Ano!
Ani o druhém nejsilnějším okamžiku nebyla diskuze! Vždyť fans život je především o fandění na stadionech, výjezdech. Za ženským týmem Sparty jsme zaznamenali ty komornější cesty jako třeba na pohárová finále do Slaného a Humpolce, nebo ty střední jako byly fans počty na derby finále v Čelákovicích, až po ty dost bláznivé výjezdy. Jednoznačně volíme jeden z těch netradičních. Pohárový výjezd do Francie na podzim 2011. Aby někdo vyjel takovou štreku za ženským týmem? Nemyslitelné. A stalo se. Mikrobusem. Více čtěte zde a tady. Ano, z putování vzešly hned dva reporty!

3.Sparťanky nafotily kalendář, s fanoušky!
Vznik společného kalendáře fotbalistek a fanoušků. Jedna z aktivit, která byla, jak jinak, dost unikátní. Nejen na svou dobu roku 2011, ale předtím i poté. I proto ji v konkurenci dalších projektů vidíme hodně vysoko. Cílem bylo opět o něco více přilákat pozornost sparťanského fans tábora. Podařilo se. Více se dozvíte z tehdejšího článku tady. Nakonec se kalendáře vyrobilo několik set kusů, které byly hned rozebrány. A to se ani nikdo nemusel v kalendáři svlékat! :-) Doprovodnou aktivitou byla i menší autogramiáda vybraných fotbalistek. To bylo úplně poprvé v historii ženského ACS fotbalu. Zábava to byla!

4. Zápřah vyzkoušený na vlastní kůži, s fénem od Lucky Martínkové!
Daná doba byla také o bourání celé řady mýtů. Proto na další dvě příčky volíme aktivity, př kterých jsme na vlastní kůži okusili meducínu. A ostatním ukázali, že hrát špičkový ženský fotbal stojí obrovské úsilí a dřinu, která se neliší od toho mužského. Možná je ještě větší, jelikož si na náročné tréninky jen tak mimochodem odskakujete z práce a na některé zápasy si berete dovolenou. Dva naši stateční díky vstřícnosti a obrovské trpělivosti trenérského štábu a holek absolvovali tréninkovou jednotku - report zde a takový menší výklus - článek tady. No byl to záhul, že jsme naše zástupce museli dávat dohromady nejen fyzicky, ale i psychicky. To totiž jeden dostal během tréninku i céres a pořádný fén od Lucky Martínkové. Když stojí přihrávky během tréninku za prd, tak je to padni komu padni. Není čas dívat se, kdo je kdo. Už to ale nezmiňujme, nebo se probudí staré rány a budeme pro našeho kamaráda opět hledat psychologa :-)

5. Ve vzájemných zápasech jsme dostali na frak
I tady jsme si dovolili vpašovat osobní zkušenost. Ta měla sparťanské veřejnosti ukázat, že ženský fotbal je fotbal. Proti sparťankám jsme dvakrát postavili fans tým Sparta Forever. A dvakrát jsme se vozili na kolotoči. O druhém klání si můžete přečíst tady. To první jsme už vytěsnili, jelikož jsme v něm dostali búra :-)

To je našich top pět vzpomínek na dobu s dvěma generacemi fotbalistek Sparty. S jejich loučením s fotbalovými trávníky na nás padla lehká nostalgie. Cítili jsme potřebu si zavzpomínat. Tak nám to promiňte. Přeci jen už jdeme do věku, kdy se nám při některých vzpomínkách zpotí oči. Hlavně jsme však chtěli tímto způsobem poděkovat všem, kteří byli součástí této jedinečné éry. Na hřišti, lavičce i v hledišti!

Ženská Sparta navždy!

Redakce


Články, zajímavosti, reporty apod. o holkách Sparty zde: Ženy Sparty - články

Fotogalerie zde: Ženy Sparty - foto


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Fanoušek měsíce - Jumbo1

Knížka SPARTA - 130 let fotbalové historie

Co týden dal a dá podzim 2022 (18.díl)

Usedlej fotřík on tour - report z výjezdu do Ostravy na Mol Cup

Auto pro Lukáška

Co týden dal a dá podzim 2022 (17.díl)

Narozky v mlze - report ze zápasu Sparta - České Budějovice

Díky za pomoc s přípravou a realizací chorea!

Jinej by se bál, my jdem dál - report ze zápasu Slovácko - Sparta

Prales tour - Do Újezda na klobásu

Choreo na výroční zápas! - přijď pomoct s přípravou

Co týden dal a dá podzim 2022 (16.díl)

Debakl béčka s Příbramí - druhý report z prohry našeho béčka s Příbramí

Fandovo velmi pozdní dopoledne - report ze zápasu Sparta B - Příbram

Pan Pospíchal měl pravdu - report ze zápasu Plzeň - Sparta

Fanoušek měsíce - roboACS

Prales tour - Pražský přebor v Braníku

Co týden dal a dá podzim 2022 (15.díl)

Co týden dal a dá podzim 2022 (14.díl)

Jak béčko nestačilo na Třinec - report z utkání Sparta B - Třinec

Co týden dal a dá podzim 2022 (13.díl)

Svý jistý - report z utkání Sparta - Pardubice na Letné

Fanoušek měsíce - ACS - fan

Co týden dal a dá podzim 2022 (12.díl)

“Sám mezi rowdies“ - report z výjezdu za Spartou do Brna

Redakce | 12.11.2022 10:58 Vstoupit do diskuze
5