káně | 09.10.2011 17:32

Zatímco naši muži se do Ligy mistrů nepodívali už velkou řádku let, naše dámy ji hrají pravidelně každý rok. A protože se zvedá sparťanský fanouškovský zájem o ženský fotbal, nemohli jsme chybět ani na odvetě prvního kola LM.
Již při losu prvních kol LM zavládla v našem táboře relativně spokojenost. V případě postupu přes neznámý Apollon Limassol čekal v pavouku obrovský gigant – francouzský Lyon. Samo osobě velké lákadlo jak pro hráčky, tak pro fanoušky. A jak se dozvíme níže, opravdu se této zajímavé konfrontace dočkáme!!!

První zápas se hrál na půdě soupeře. Ve velkém vedru nakonec Sparta vyválčila remízu 2:2 doslova „za pět minut dvanáct“, když vyrovnávací branka přišla až v nastaveném čase. A jak se ukázalo, byla do zlatá branka.

Ve středu se chystala odveta na hřišti Aritmy. Brzký čas výkopu /15:30 ve všední den/ způsobil, že návštěva nebyla nějaká extra vysoká, i když co by za ni holky na ligových zápasech daly. Na tribunách bylo k vidění pár našich vlajek a upřímně, příliš se nefandilo. Překvapením byla slušná účast fans soupeřek – 20-30 kusů, kteří občas zafandili, ale především křikem po každém zákroku dostávali pod tlak ruskou rozhodčí. A ta jim několikrát podlehla.

Samotný zápas začal ve velkém tempu. Brzy se ujímáme vedení, soupeřky ale téměř hned odpovídají. Máme jakousi územní převahu, ale nic z toho, možná jsme až moc nervózní. Ve 40 minutě střílí Lucka Martínková a její „pumelice“ byla tak rychlá – rozuměj pomalá – že to asi brankářku Limassolu překvapilo a propustila míč do sítě. Ve druhém poločase měl soupeř územní převahu a především v závěru jsme trnuli, ale na to se historie ptát nebude. Tam bude napsáno: Sparta – Limassol 2:1 /první zápas 2:2/, postupuje Sparta.

Sen všech se tedy splnil. V listopadu do Prahy přijede nejlepší evropský ženský tým – Lyon. Dokonce se uvažuje, že by se zápas odehrál na Letné, což by pro holky byla největší odměna. A ještě větší odměna by byla, aby na zápas přišla co nejvyšší návštěva. Jsme jasný outsider, zázraky se ale dějí!