Jumbo1 | 10.10.2011 08:28

Opět je to tady. Nadešel den, kdy se znovu utkávají odvěcí rivalové, Sparta se Slavií. Je tu další z řady fotbalových derby. Ne nespletl jsem se. Vím, že derby bylo před pár týdny. Tentokrát budu psát o derby, ve kterém místo fotbalistů - mužů nastupují jejich hezčí kolegyně, tedy o utkání ženské fotbalové ligy. Pomyslné fotbalové zbraně si tentokrát berou do rukou hráčky tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže. Hřiště je stejné, dresy taky, nenávist sparťanů ke slávistům a naopak rovněž plane, ale je tu pravda i pár malých rozdílů. Žádná plná Letná, ale hraje se v tréninkovém centru na Strahově, kde je pár stovek lidí. Má to tu výhodu, že člověk stojí těsně u hřiště a všechno vidí. Žádné uvítací ceremoniály v podobě vlajek na ploše, rovnou se jde na věc. Chybí tu i obyčejná tabule s časomírou, natož velkoplošná obrazovka, ti co přišli včas, tedy měří čas na svých hodinkách.

Přicházím tak akorát, abych viděl první gól utkání, bohužel v naší síti. Ještěže jsem ho viděl jenom zdálky, takový vstup na tribunu jsem si nepředstavoval. Takže ve zhruba páté minutě - 0:1. Výkon sparťanek mi připadá ze začátku zápasu vlažný, více ze hry mají slávistky, nicméně hra je víceméně vyrovnaná, a nic podstatného se neděje. Postupně naše holky přidávají na tempu, začínají se rodit i šance, a fotbal získává ty správné grády. Přibývá i situací, které rozhodčí (ženy) posuzují jako nedovolené, pohříchu mnohem víc těchto situací pískají v neprospěch Sparty. Přibývá i dramatických momentů, slávistky jdou samy na bránu, ale domácí brankářka skvělým zákrokem nepřipustí, aby míč skončil podruhé v její síti.

Nálada v ochozech je ale dobrá, zhruba 25ti členná skupinka fanděníschopných sparťanů jasně dominuje. Dobrou náladu podporuje i konverzace na dálku s příznivcem cirkusu zpoza trati, který své jedno až dvouslovné chorály křičí pouze tehdy, když nefandí sparťané (to aby byl slyšet). Občas přidá nějakou tu hlášku o nejlepší Slavii apod., nikdo ho ale nebere vážně. Poločas končí, nastala doba na občerstvení, i přes frontu v restauraci se vše v klidu stíhá, holky se rozvičují před druhou půlí, snad se nám povede lépe, než ta první.

Druhá půle začala, a tentokrát mají od počátku navrch holky v rudých dresech. Hraje se ale slušný fotbal z obou stran, není to žádná uspávaná, slávistky šetří čas, jak umí. Skoro po každém kontaktu padají jak podťaté, a pokaždé dlouho trvá, než se zvednou. Druhou půli bych klidně srovnal s úrovní mužského ligového zápasu (byť asi ne s mužským derby) a myslím, že jsme o moc horší fotbal neviděli. Asi tak v 72. Minutě dělají slávistky chybu v obraně, a Irena Martínková si cestu do prázdné brány náležitě vychutnává - 1:1. I fandění ve druhé půli bylo slušné, nato, kolik lidí bylo schopno fandit. Došlo i na chorály jako dělené Sparta - Praha, a Je nejlepší…

V závěru se ještě o trochu vzruchu postará paní rozhodčí, která začne pískat fauly hlava nehlava, ale občas dost zmateně. Holky Sparty mají v závěru ještě šance dát druhý (a vítězný) gól, ale to se jim bohužel nepodaří. Po konci zápasu následuje děkovačka, plácání si s fanoušky, a odchod domů. Škoda jen, že nepadl druhý gól, vítězství Sparty je asi to jediné, co zápasu chybělo. Ale i tak, líbilo se mi to. Holky děkujem, a zase někdy příště, třeba proti Lyonu, pokud to bude v lidský čas (a klidně na Letné, aspoň by se tam zase hrál zápas LM). Sparta Forever!


Jumbo1


Statistika utkání:


AC SPARTA PRAHA – SK Slavia Praha 1:1 (0:1)


Branky: 69. Martínková I. - 2. Divišová

Diváci: 450

ŽK: 31. Vyštejnová, 43. Martínková I., 53. Nováková, 77. Ondrušová - 77. Voňková, 81. Kulichová, 82. Budošová, 90. Odehnalová

Střely na branku: 6 - 3, mimo branku: 6 - 5, rohy: 8 - 4

Sparta:
Gazdíková - Mocová (Ondrušová), Čulová, Sedláčková, Vyštejnová - Ringelová, Nováková (Bertholdová), Martínková I., Malinová - Martínková L., Kožárová (45. Bartoňová)


Slavia:
Taušová - Tomášková, Pincová (89. Odehnalová), Králová, Beštová B. (70. Kulichová) - Cahynová, Pěničková, Budošová, Krůzová - Divišová, Voňková


Juniorky:

AC SPARTA PRAHA – SK Slavia Praha 5:0 (3:0)

Branky: 14., 26. a 53. Šturmová E., 22. Hloupá, 79. Rychtarová

ŽK: 8. Hloupá, 42. Kubešová

Střely na branku: 12 - 5, mimo branku: 7 - 2, rohy: 8 - 2

Sparta:
Vršatová (70. Janštová) - Kubešová (73. Kotková), Napoleaová, Jablončíková, Winterová (59. Fadrhoncová) - Šturmová A. (70. Fojtíková), Hloupá (65. Klímová), Dlasková, Krejčiříková (53. Rychtarová) - Šturmová E., Fantová (41. Bušková)

Slavia:
Majerová - Beštová J. (42. Břížďalová), Bažoutová, Němečková Al., Mukařovská - Dlouhá (34. Brázdová), Kozlíková, Klesnilová, Dědinová (65. Jedličková) - Necidová (75. Němečková An.), Vyskočilová (60. Ježdíková)

Jumbo1 | 10.10.2011 08:28 Vstoupit do diskuze
7