káně | 12.03.2012 13:00

V nedávné době začala jarní část sezóny pro mužské týmy, pro část mládeže, a v neděli přišla řada i na ženský tým Sparty. Ta sice není pod drobnohledem nového sportovního ředitele, přesto (nebo možná právě pro to) byla hrstka fans zvědava, jak si hráčky poradily s náročnou přípravou a jak vstoupí do „ostrého zápasu“. Pravděpodobně takzvaná dvoucentimetrová zima způsobila, že se na Strahově sešlo méně fanoušků, než kolik na facebooku naklikalo „přijdu“. Pohodlnost tak porazila odhodlanost podpořit naše krasavice přímo na větrné hůrce.

Samotný zápas začal i skončil velkou převahou našich hráček, které si s většími, či menšími problémy, strkaly míč způsobem, že soupeřky ani nestíhaly faulovat. Nebo tedy aspoň slečny sudí nechávala hře spád. Když už jsme u rozhodčích, tak příště prosíme svaz, aby poslal zajímavější kousky, protože někteří si rozhodně nepřišli na své, i když ... Někdo neustále přemýšlel nad pohlavím, jiný raději obracel oči jinam. A co se ukrývalo v pravé nohavici, to nikdo z nás vědět radši ani nechtěl. A když jedna nejmenovaná hráčka vyslala k pomezní(mu) vzkaz: „cos to viděl“, byli jsme rádi za poločas, která celé polemiky utnul. Vůbec samotné dodržování pravidel se soudkyním příliš nevedlo. Není tomu tak dávno, co nejmenovaná šéfka sudích, vyslala jasný signál, kdy se má trestat nevhodné oblečení. No a černá není červená, ani bílá. K tomu nepotřebujeme být barvoslepí.

První půle skončila výsledkem 4:0 a to ještě slušně zachytala J. Lorencová, která na podzim působila u nás. Tu prostřelila až v 18´minutě Adélka Pivoňková. Opravdový brankostroj přišel až s koncem poločasu, kdy se v rozmezí šesti minut trefila Méďa Mocová, Jituška Chlastáková a Markétka Ringelová. Tuto kanonádu již sledoval další pozdě příchozí fanoušek, který si několik minut vychutnával pěnivý mok v přilehlé restauraci, a ke hřišti trefil až po informaci personálu, že se hraje již 30 minuta. Marně zkoušel dotyčný ostatní přesvědčit, že výkop měl být místo ve 13:00, o hodinu později. Nakonec ale stejnak nebyl posledním :-)

Do druhého poločasu nastoupila jak pozměněná sestava (4 střídání a hráčské posuny sestavou) - a to bylo na hře trochu znát, tak i naše staronová MISS Irenka Martínková vzala pod dres s krátkým rukávem rudé tričko. Jedinou branku druhé půle vstřelila Lucia Ondrůšová, byť celá situace dosti „smrděla“ ofsajdem. Pomezní nemávala, hlavní nepískla, a tak si to holky v klidu dohrály až do branky. Branky sice nepadaly, ale o zajímavé momenty nouze nebyla. V 67 minutě výborně chytila jedinou šanci hostů brankářka Gazdíková, která se jinak musela hodně nudit a v té zimě …. Na druhé straně se zase při závaru v malém vápně objevily na hřišti hned dva míče, ale ani jeden neskončil v síti. Když už to vypadalo na poklidný konec zápasu, začalo hlediště bouřit. V 83. minutě totiž dorazil pan Vývrtka. Nuže, čárku za účast má :-)

Po konci zápasu neproběhla tradiční děkovačka, kdy hráčky zřejmě pospíchaly do teplé sprchy, a tak muselo dojít k „třetímu poločasu“, kdy bylo důrazně domluveno zástupkyním kabiny. Červenající se Lucia Ondrůšová a Terka Kožárová ale za všechny slíbily, že se to již opakovat nebude, a tak jim bylo odpuštěno :-)

Suma sumárum, výkon ucházející, 5 branek, několik parádiček, dobrá nálada v hledišti … snad se nás přijde příště podívat více a budeme konečně bouřit!

Statistiky zápasu (především druhý poločasu u faulů s rezervou :-) ):

Sparta – Brno 5:0 (4:0) (první pol./druhý pol.)

Sestava ACS

Gazdíková – Mocová, Bertholdová, Ondrůšová, Malinová – Ringelová (46´Nováková), I. Martínková, Poviňková (46´ Čulová), Chlastáková (46´ Sedláčková) – Kožárová, L. Martínková (46´ Danihelková)

Do zápasu bohužel vůbec nezasáhly Eva Bartoňová a Petra Vyštejnová, která se nakonec ani nevešla do nominace a téměř celý první poločas běhala kolem vedlejšího hřiště....