káně | 27.05.2012 10:53

Fantastický výkon holek. Fantastický výkon fanoušků. Konfety. Choreo. Pyrotechnika. Výhra. Titul. Radost. Společná oslava. Asi tak by se dala shrnout povedená odpolední akce v Horních Měcholupech. Čísla mluvila jasně, našim holkám stačí bod k zisku mistrovského titulu. Holky ale chtěly vyhrát, už jen kvůli zavření pus sešívkám, které již dva týdny vykřikovaly do světa, jak nás smáznou o tři branky a slavit budou ony. Po různých akcích a pozvánkách pro fanoušky se dostavil velmi nadprůměrný počet rudě oděných fanatiků, kteří suverénně vytvořili domácí prostředí. V něm to všechno šlo rozhodně snáze. Ani se snad nedá věřit, jakou atmosféru jsme dokázali vytvořit.

S kamarády si dáváme sraz již dříve, abychom se občerstvili a především poté zabrali tu naší tribunu, na kterou jsme měli zálusk. Padne pár slov s hráčkami, realizačním týmem a holky se už jdou pomalu připravovat. To již začínají docházet další a další sparťané, neboť od autobusu se šinou pouze rudé barvy. A tak to vypadá, že dnes hraje jen Sparta. Pár minut před zápasem je již tribuna narvaná a tak může přijít na řadu příprava na choreo. Nejdříve při nástupu hráček letí na hřiště stovka konfet (tady nás trojice sudích trochu převezla, neboť hráčky nastupovaly z naší strany a stály navíc jen pár metrů od nás - naštěstí vše dobře dopadlo :) ), ihned po konfetách přijdou na řadu připravené papíry v našich barvách doplněné o nápis „VLÁDNEME, BUDEME!“ . Povedené představení a je až s podivem, když pak jedna nejmenovaná hráčka řekne, že si toho ani nevšimla :) Derby je derby a rudo před očima evidentně neměli jen fanoušci :) Náš sektor byl navíc kvalitně ověšen vlajkami – mimo jiné Lifestyle, Česká Lípa, Bukovany, Týnec n. Sázavou, Homolka Boys a další …. Nechyběl buben.

Holky mají od úvodních minut drtivou převahu a tak kotel rozhodně nemůže zůstat pozadu. Bouří, burcuje, chce góly. Ten první přichází již ve 4. minutě a střelkyně Lucia si to namířila přes celé hřiště pod kotel, kde stejně jako další hráčky proběhla a plácla si :) Stále máme na hřišti převahu a my v hledišti jedeme, nonstop, bez přestávky, přijdou oslavné dýmy … no prostě paráda! Holky pak nepromění nějakou tu šanci a my vyhlížíme poločasovou přestávku, neboť sluníčko unavuje a i my potřebujeme načerpat nějaké ty síly do dalších náročných minut. Holky do kabin vyprovodíme potleskem, opět proběhne plácání ... Bohužel, přestávka byla pouze čtvrthodinová, a tak někdo nestihne ani dopít, a už znovu bouříme.

V úvodu druhé půle mají domácí trochu navrch, ale je to z jejich strany kostrbaté, bez šance. A tak se předvede „Pívo“, když dalekonosnou střelou levačkou přesně trefí drn a míč skončí k překvapení všech v síti. O deset minut později se trefuje ještě „Evik“ a je hotovo. Jen je trochu škoda, že oslavy druhé a třetí branky neproběhly ve stylu té první oslavy (zvláště při počtu fans), kdy Lucia řádila přímo pod kotlem, s kotlem. Každopádně tyto branky poslaly náš kotel ještě do vyššího levelu. Neuvěřitelně pozitivní atmosféra, každý si to užíval, každý fandil, všichni jeli naplno, bez pauz, pyroshow, fanoušci do půl těla … Zvláště pokřik „Sparta Praha Mistr Ligy“ si prostě musel vychutnávat každý. Za fanatického několikaminutového chorálu „Holky Sparty my vám děkujem, …“ se zápas pomalu blížil ke konci a fanoušci i hráčky se těšili mistrovské oslavy. A pak to konečně přišlo. Poslední hvizd sudí a velká oslavná bouře. Holky slavily pod kotlem, pumpovaly, házely dresy, křičely chorály. Fanoušci poslušně počkali, až odejdou soupeřky a rozhodčí, aby nedošlo snad k nějakému zbytečnému nedorozumění, ale jakmile byl „čistý vzduch“, dostala hrací plocha zabrat pod náporem stovky fanoušků, kteří na ni taky vyhopsali. Spontánní oslavy, fotky, radost … parádní momenty, na které budou všichni určitě dlouho vzpomínat.

Dnešním dnem jsme opět posunuli dál zájem o ženský fotbal a fandění samotné. Po vytrvalé týdenní mediální akci SF (za pomoc pochopitelně patří díky i na oficiální web – video, články- i holkám) se nám podařilo nalákat dostatek fanatiků k provedení úvodního chorea, zaplnili jsme celou tribunu, a především vytrvale jsme podporovali hráčky snad všemi chorály, které známe. Holky byly nadšené a já věřím, že ta radost nám všem zůstane co nejdéle. Věřím, že začnou chodit další lidi a zájem o holky půjde nahoru. Přece jen – pokec, pohoda, žádný stres. Dnes to bylo skvělý, smekáme před všemi, kdo přišli! Díky!

Káně

PS.

Oslava a předání poháru proběhne na posledním zápase sezóny, v neděli 3.6. od 15:30 na Strahově. Přijďte bouřit znovu!