káně | 25.06.2012 13:08

Pozorní návštěvníci SpartaForever si v poslední době zajisté všimli, že Sparta není pouze mužská záležitost, ale že má také ženské týmy. Právě SpartaForever se ještě intenzivněji než v předchozích letech pustila do propagace ženského týmu a doufáme, že většina z vás tuto aktivitu ocenila. V letošní sezóně jsme přinesli článek a fotogalerii téměř z každého zápasu, velkou aktivitou jsme i s pomocí hráček zvali vás další fanoušky jak na poslední derby, kdy se hrálo o všechno, tak i na samotné předávání poháru.

Nejen tyto akce se povedly, a tak je na místě celou průlomovou sezónu zhodnotit.

Letošní fanouškovsky doslova průlomová sezóna začala již koncem srpna prvním ostrým zápasem. Skupinka nadšenců připravila transparent „HOLKY SPARTY NEJLEPŠÍ VŠUDE“, který doplnily dva poháry a pár balónků. Samotný nápis pak dal vzniknout zřejmě nejtradičnějšímu pokřiku. Jednalo se o historicky první choreo na zápase našich holek, které se sestávalo z více než balónků. Holky hned v úvodu rozjely svou vítěznou jízdu a válcovaly soupeřky jak na běžícím pásu. A to někdy dvoucifernými výsledky. První opravdu ostrou zkouškou byl až dvojzápas LM s kyperským Limassolem. Z Kypru si děvčata přivezla remízu 2:2, kterou zachraňovala v 94. minutě zápasu.Právě po tomto napínavém zápase si vybrané slečny zpříjemnily volný čas první větší akcí, kdy se hráčky Sparty mohly dostat do podvědomí širšího spektra sparťanských fanoušků. Tou byla vůbec první autogramiáda, navíc přímo na Letné, a hned před derby. Autogramiáda na ochozu protilehlé tribuny byla spojena se začátkem prodeje unikátního kalendáře, který vzešel z popudu fandů a hráčky ACS jej nafotily právě s nimi. Čtveřice ve složení Aneta Šmidrkalová, Domča Týlová, Hanka Sloupová a Adéla Pivoňková rozdala během autogramiády spoustu podpisů a s úsměvem čelila až nečekanému zájmu fanoušků. Věříme, že si tuto akci na podzim budeme moci třeba zopakovat :)

Sezóna ale běžela dál a na řadu přišel odvetný zápas s kyperským týmem. Ve všední den od 15:30 dorazila na Aritmu dvoustovka diváků, která viděla velké drama, se šťastným koncem pro Spartu. Výhra 2:1 znamenala postup a splnění snu, jelikož v dalším kole čekal francouzský Lyon, aktuálně nejlepší tým Evropy! Za zmínku také rozhodně stojí zhruba dvacetihlavý kotel soupeřek, který vážil cestu přes celou Evropu. Poté si holky zpestřily dny, přípravu a mistrovská utkání a v přátelském klání porazily i zástupce příznivců Sparty. V pořadí již druhý zápas (první se uskutečnil rok předtím) tentokrát vyhrály jen o vlas 3:2, a to jen díky menším taktickým nedostatkům v naší hře. Fyzicky jsme samozřejmě zvládali :)


Čekání na Lyon zkrátilo domácí derby, které na Strahově skončilo 1:1, když v závěru mohly strhnout oba týmy výhru na svou stranu. Poprvé se sešel početnější kotel rudých, čtyřicítka fans celý zápas kvalitně fandila a ukázala, že by to mohlo letos jít v hledišti o něco lépe.

Pak už ale přišel na řadu vrchol podzimu - zápas s velesilným Lyonem v Lize mistrů. O tom zápase se již napsalo a namluvilo spousta. Hrálo se ve všední den na hřišti Loko Vltavín od 14 hodin. Pětistovka příchozích zaplnila stadionek a sledovala víceméně jednoznačnou záležitost. Rozdíl byl patrný na první pohled, přesto se holky rvaly a bojovaly. Výsledek 0:6 byl nakonec poměrně krutý, no co se dá dělat… Zkušenost k nezaplacení! Na odvetu do Francie pak vyrazila i devítka fanoušků. A opět se jednalo o průlom ve fans aktivitě kolem holek a ženského týmu. Na samotném čtyřicetitisícovém stadionu se „tísnilo“ něco kolem sedmi tisícovek diváků, přesto byly vyslanci sparťanských fanoušků slyšet a vůbec se nemusí stydět. Vlajky, pár balónků, rudý „sektor“, šály. Zpětná pochvala a uznání ze setkání klubů ženské LM v Římě od organizátorů jistě potěší.


Jak jsme si mohli říkat, že podzim se poměrně vyvedl, plni očekávání jsme již v zimní přestávce vyhlíželi začátek jarní části. A to, co se dělo, na to se nedá jen tak zapomenout :)

Jeden z fandů dvakrát přinesl report z dalekého Slovácka, fanoušci jeli na zápas do Brna a do Plzně na finále poháru, začali připravovat i další chorea. Holky na úvod ve dvojzápase domácího poháru smetly Brňanky, poradily si se Slováckem a Baníkem, remizovaly na Slavii, v semifinále poháru smetly Plzeň.

Letošní hrací systém ligy byl nastaven tak, že po základní části se šlo do nadstavbové části, kde spolu první čtyři celky hrály znovu systémem doma venku. Sparta měla v tento moment stejně bodů jako Slavia, ale o pár branek lepší skóre. Úvodní zápasy a jasné výhry. Pak holky stihly rozdrtit ve finále poháru v Plzni Pardubice a získaly první trofej. Tento zápas se hrál na novém, avšak liduprázdném stadionu. O atmosféru se starala asi třicítka rudých, z nichž část dorazila autobusem společně s ženským týmem. Opět se jednalo o velmi výjimečnou věc, která pomohla posílit vazby mezi týmem a samotnými příznivci.

To už šlo do tuhého i v lize. První ze dvou derby, které měly rozhodnout o tom, kam letos poputuje titul. Transparent „SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME“ byl na místě a tým začal pociťovat zvýšený zájem. Našlapaný Strahov za vydatného deště neustále podporoval své krásky a po zásluze se dočkal odměny. Výhra 3:1 se zrodila v posledních 10 minutách a chutnala moooc sladce. Společná radost byla po zápase obrovská, spontánní a od srdce.

Po domácí výhře nad Brnem přišla „odveta“ v Brně, opět s účastí rudých fans. Po výhře na Slovácku pak přišel zřejmě vrchol jara. Slavie, nebo Sparta? Rozhodnout se mohlo ve vzájemném zápase na půdě rivalek. Velká fans kampaň přinesla ovoce a Sparťani vytvořili na hřišti soupeřek opravdu elektrizující atmosféru. Dorazilo nás hned něco kolem stovky!!! Hned v úvodu zaplavila hřiště stovka konfet a nápis „VLÁDNEME, BUDEME!“ doplnila sparťanská trikolora z kartonů. Za tuto show byli fanoušci odměněni hned ve čtvrté minutě gólem v síti rivalek a vše pomalu, ale jistě, směřovalo za dohledu „pyra“ k zisku druhé trofeje. Na hřišti holky nakonec vyhrály jednoznačně 3:0 a po zápase mohla propuknout spontánní oslava přímo na hřišti, společné focení, radovánky, házení dresů do hlediště..prostě klaiscké mistrovské oslavy a nálada. Samotné předání pohárů ovšem mělo přijít na řadu až na posledním domácím zápase se Slováckem. Opět velmi slušná návštěva v počtu cca 50 fandících a několik desítek dalších rudých kvalitně podporovala tým a v úvodu přichystala zřejmě nejlepší choreo podívanou. Větší plachtu s kresbou míče, korunku a trikolóry, trikoloru z balonků a nápis „KRÁLOVNY FOTBALU“. Celý zápas se pak nesl v duchu mistrovských oslav a tak došlo ještě na dva transparenty – „TITUL PATŘÍ NEPORAŽENÝM“ a „HOLKY DĚKUJEM“. K tomu klasické sparťanské chorály, popěvky a písničky, které doplňovala i celá řada nových. Po poslední letošní děkovačce zaplavily hřiště desítky fanoušků a oslavy mohly propuknout znovu, tentokráte již s pohárem a bublinkama. Neopakovatelná atmosféra.


Co si popřát do další sezóny? Aby ten současný elán vydržel co nejdéle – jak na hřišti, kde se Slavia tlačí a chce nás dotáhnout, tak především v hledišti. Konec sezony byl skvostný, ale je potřeba pokračovat. Holky si podporu rozhodně zaslouží, váží si ji a dokáží jí ocenit.

Rozhodně ne vše však bylo ideální. Tak například některé termíny zápasů nebyly úplně šťastné. Velikonoční pondělí, nebo zápas ve stejnou dobu kdy hraje „A team“ pohár v Jablonci. Tak snad se půjde fanouškům ještě více naproti, prostor pro zlepšení každopádně je. A Letná by holkám také slušela. Ono hrát třeba v jeden den předzápas mužům (byť třeba na tréninkovém hřišti), to by k zahození nebylo, a byl by to výrazně vstřícný krok. Samozřejmě je potřeba také zapracovat na propagaci. V tomto směru zatím ženskou Spartu výrazněji podporuje právě náš web, ale i oficiální stránky již před důležitými zápasy aktivují sparťanskou obec a sem tam přinášejí i aktuální informace.


káně

PS. Neoficiální web o našich kráskách je:www.spartanky.tym.cz , kde najdete spousty fotek, soupisky, výsledky.

Zdroj fotografií

www.spartaforever.cz, www.spartanky.tym.cz, www.ladislavpilar.cz, www.sparta.cz, soukromá alba

káně | 25.06.2012 13:08 Vstoupit do diskuze
9