káně | 04.08.2012 21:31

Létní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a fotbalové soutěže v Česku se pomalu rozbíhají. Ženská liga sice začíná až v září, ale obhájkyně českého double se samozřejmě musí poctivě připravit. Samotná příprava začala koncem července v Praze, týdenní soutředění pak proběhlo v Jánských Lázních na dobře známých kopcích :) Nyní jsou již dámy zpět v Praze a dnes mančaft sehrál i druhý přípravný zápas. V tom prvním se ještě na soustředění zrodila remíza 2:2 se soupeřkami z Rakouska.

A zahraničního soupeře přivítaly holky také dnes …. Den po návratu ze soustředění přivítaly holky v pražských Satalicích exotického soupeře zpoza velké louže – americký univerzitní tým Scranton University.

V úvodu zápasu jsme sledovali zajímavou bitvu, kdy se soupeřky nebály napadat vysoko na polovině sparťanek, ale postupem času jsme začali být fotbalovější, což přineslo šance i góly a soupeřky začaly odpadávat. První dvě branky vstřelila Adéla Šturmová, třetí branku pak kapitánka Tereza Krejčiříková – zápisné je zápisné :-) V útoku nastoupila i Lucka Voňková, která se rozhodla, že už nechce být věčná druhá, a tak zkouší štěstí ve Spartě. „Mladší“ sestava tak poločas vyhrála 3:0 a některé holky určitě budou šlapat na paty stálicím v sestavě.

Do druhého poločasu nastoupila poměrně zkušenější sestava, vč. E. Bartoňové, I. Mocové, sester Martínkových, nebo P. Vyštejnové. A právě holky Martínkovic se rozstřílely, obě zaznamenaly hatrick. Další branku přidala A. Pivoňková a vydaří střelecký den Šturmovců zpečetila i Eliška Šturmová. Druhý poločas už byl jednoznačnější záležitostí, což samozřejmě z výčtu střelkyň každý pochopil :)

Několik holek muselo předčasně střídat kvůli bolístkám či tahajícím svalům. Ale to je otázka oddechu a vše bude v pořádku. Na to, že se holky vrátily ze soustředění, tak slušný počet pěkných fotbalových akcí, ať týmových, nebo jednotlivci. Nějakou tu chybu snad trenéři odpustili, postupně je totiž mohou odstranit a nachystat se na obhajobu double a především na pouť ženskou ligou mistrů, kam se, jak pevně věříme, holky opět probohují.

Jednoznačný zápas, kde vyslankyně americké kopané zlobily jen v úvodu zápasu, kdy proti nim nastoupila „mladší“ sestava. Každopádně pro fanouška pěkná poklidná podívaná a příjemně strávené sobotní odpoledne.

Základní sestavy obou poločasů:

1. Poločas: Vršatová - Tauberová, Bertholdová, Nováková, Malinová - Šturmová A., Krejčiříková (C), Pivoňková, Chlastáková - Danihelková, Voňková

2. Poločas: Vršatová (Sloupová) – Mocová, Sedláčková (Folbrycht), Vyštejnová, Malinová – A. Šturmová, I. Martínková, Pivoňková, Bartoňová – L. Martínková, E. Šturmová

Branky:1:0 A. Šturmová, 2:0 A. Šturmová, 3:0. T. Krejčiříková, 4:0 L. Martínková, 5:0 I. Martínková, 6:0 E. Šturmová, 7:0 A. Pivoňková , 8:0 I. Martínková, 9:0 L. Martínková, 10:0 I. Martínková, 11:0 L. Martínková

káně | 04.08.2012 21:31 Vstoupit do diskuze