taborita1 | 15.02.2015 11:03

Půlrok se s půlrokem sešel a máme tu další pokračování tradičního fanouškovského turnaje, tentokrát konaného v zimě – SPARTA FOREVER Cup 2015. Tedy vlastně měli, protože se konal v sobotu a zařadil se dlouhé řady vydařených setkání fans Sparty.

Na úvod je potřeba kvitovat, že tentokrát skoro všichni dorazili na místo určení s dostatečným časovým předstihem a nemuselo se na nikoho nějak zvláště čekat, tedy možná až na jednoho opozdilce, který měl shodou okolností u sebe dresy Veteranos Pirates a tak v týmu jednoho z favoritů a obhájců titulu z léta panovala s blížícím se začátkem mírná nervozita, kterou naštěstí pomálo zahnat už otevřené fitko s iontovými nápoji :-) Opozdilec nakonec dorazil včas a nic už nebránilo vrhnout se do víru kliček, fines a gólů.

Turnaj byl jako vždy rozdělen do dvou skupin a hal. Do skupiny A byly rozlosovány týmy Homolka Boys, Veteranos Pirates, Malé vlajky, FCS Jičín a hosté z VSS Košice. Hned od prvních okamžiků se vyprofilovaly dva týmy a to Homolkové a kluci z Jičína, které ostatním bodově odskakovali a bylo jasné, že mezi nimi se rozhodně o vítězství ve skupině. Jejich vzájemný souboj skončil plichtou a nakonec o prvním fleku muselo rozhodnout až skore, které měl Jičín o tři branky lepší. V dalším pořadí to bylo velice těsné, jedni z favoritů Veteranos Pirates se překvapivě trápili a do posledního utkání nebylo jisté, kdo postoupí a z jakého místa. Nakonec v něm Malé vlajky porazily Košice (za něž poslední minuty odehrál i zástupce nastupující mladé generace) a mohly slavit postup, Veteranos zůstali třetí a ve čtvrtfinále narazili na svého nejméně oblíbeného soupeře :-) Ale to předbíháme.
Pořadí skupiny A:

1. Jičín 7b
2. Homolka Boys 7b
3. Veteranos Pirates 3b
4. Malé vlajky 2b
5. VSS Košice 1b

Ve skupině B se střetly mužstva E-Sparty, Kostelce nad Černými Lesy, Neplechy, Ultras Sparta a Southside Supporters. Tato grupa byla od počátku velmi vyrovnaná, každý mohl porazit každého, či s ním prohrát. Nakonec ji ovládl těsně Kostelec, na dalších místech skončily tři týmy se stejným počtem bodů a když nerozhodla ani minitabulka, nakonec přišlo na řadu skore. Na posledním místě skončila E- Sparta, ale ani to nebyl žádný propadák, nepostoupili jen o jeden bod.

Pořadí skupiny B:

1. Kostelec 5b
2. Ultras Sparta 4b
3. Southside Supporters 4b
4. Neplecha 4b
5. E- Sparta 3b

Ještě během utkání ve skupinách se na turnaji zastavil i záložník Sparty Lukáš Vácha, načež se vyhlásila komerční přestávka, čehož mnozí fanoušci využili ke společným fotkám a malému pokecu. Díky Vašonovi za ochotu a věříme, že si odnesl s sebou hodně poznatků od přítomných mistrů míče kopaného a jistě je zapracuje do své hry, kterou tak zcela jistě posune o další level výš :-) Bylo to příjemné setkání.
Po skončení skupinových klání následovala polední pauza, pípy místního občerstvení jely naplno, to vlastně ale od samého začátku, různé pochutiny z českých luhů a hájů dodávaly hráčům a jejich obdivovatelům dostatek energie, zejména nejmenovaný vitamín z vísky u Plzně byl v kurzu :-) Nejvíce se samozřejmě činili jako vždy Veteráni a jejich široký realizační tým, ale ani ostatní nezůstávali pozadu, kdy zejména GSM Malých vlajek překonával jeden rekord za druhým :-), ostatně, v tomhle směru vůbec GSM jednotlivých týmů hodně vyčnívali a tak i po této stránce jsme mohli už v půlce vyhlásit turnaj za vydařený :-)

Po nabrání dostatečných kalorií přišla na řadu vyřazovací část. V prvním čtvrtfinále se vítěz skupiny A Jičín moc nemazlil s Neplechou a poslal ji domů se čtyřbrankovým dárkem, to samé se dělo v dalším zápase, kdy Homolkové nadělili Southside Supporters šestku, Kostelec vyhrál velmi těsně nad Malými vlajkami o jednu branku a v „bratrovražedném derby“ porazili Ultras obhájce Vetranos Pirates, kdy hlavně s druhými jmenovanými bohužel moc nehrály tyče a břevna. Ale mělo náboj, ne že ne :-) Nakonec tedy šli dál „Kytkovci“ :-) Ale jsem si stoprocentně jist, že kluci z Veteranos to tak nenechají a už večer začali trénovat na letní odvetu :-)

Ultras si nabyté sebevědomí ze čtvrtfinále přenesli i do semifinále, kdy porazili jednoznačně Jičín, tipovaný na černého koně turnaje, na němž však už byla postupně s přibývajícím časem znát přibývající „únava“ :-) Vítězem druhého semifinále se stali po výhře nad Kostelcem Homolkové a mohlo se jít na boje o medaile.
Čtvrtfinále:

Jičín – Neplecha 4:0
Homolka Boys – Southside Supporters 6:1
Kostelec – Malé vlajky 2:1
Ultras – Veteranos 2:0

Semifinále:

Jičín – Ultras 0:4
Kostelec – Homolka Boys 1:3

Nejprve v utkání o třetí místo zvítězil Kostelec nad Jičínem 4:1. V samotném finále šlo od začátku o velmi vyrovnaný, přesto velmi kvalitní mač, ve kterém se šance přelévaly na obě strany. Avšak stále se nedařilo ani jednomu týmu trefit zařízení a tak se zdálo, že o vítězi rozhodne možná jediná branka. Tu vstřelili po pěkné kombinaci jako první Homolkové, ale Ultras v závěru vyhrabali poslední zbytky sil a podařilo se jim srovnat. Opravdu hodně povedený zápas. O prvním místě musely tak rozhodnou střely z pokutového kopu. V nich byli nakonec i díky výborným zákrokům brankáře úspěšnější Homolka Boys a vrací se tak po delší době na fanouškovský trůn. Zaslouženě.

Utkání o třetí místo:

Kostelec - Jičín 4:1

Finále:

Homolka Boys - Ultras 1:1, na penalty 3:2
Konečné pořadí:


1. Homolka Boys
2. Ultras Sparta
3. Kostelec nad Černými lesy
4. SCS Jičín
5. Neplecha
6. Southside Supporters
7. Veteranos Pirates
8. Malé vlajky
9. E-Sparta
10. VSS Košice

Samozřejmostí bylo udělení i individuálních cen od direktoriátu turnaje. Nejlepším střelcem se stal Kuba Vích z Jičína, nejlepší golman je z Neplechy a hráčem turnaje byl vybrán Honza z Homolka Boys. Byla udělena i netradiční cena „prase turnaje“ :-), kterou si odnesl hráč Kostelce, který toho za turnaj stihl opravdu „hodně“, včetně žluté i červené karty :-)

Po vyhlášení následovalo společné „pěvecké“ představení při němž byla poslána tradiční zdravice do Bratislavy :-)

Potlesk platí pro všechny, pro hráče, realizační týmu, fanoušky, fananynky, faňátata, organizátory, návštěvníky…...pro všechny sparťany. V sobotu panovala dobrá nálada, pivo teklo proudem, setkávali se kamarádi, klábosilo se, zpívalo se, bavilo se…a do toho se hrál fotbal :-)

Po slavnostním zakončení následoval odchod a odjezd do různých literárních kaváren či čajoven, kde se jistě náruživě diskutovalo až do ranních hodin, či do doby, než došly knihy :-)

Ještě jednou díky všem, co dorazili a speciální pozdrav přátelům z Košic za návštěvu.
Příští týden nás čeká výkop jarní části sezony a pokud se k tomu hráči a trenéři Sparty postaví jako její fanoušci v sobotu, nemám o titul pražádnou obavu :-) Ale není to jenom na hráčích a trenérech, ale i nás v ochozech, abychom k tomu přispěli. Takže na stadiony v co největším počtu a nesedět, ale kurva fandit! :-)

Sparta Forever, slunce v duši a uvidíme se na tribunách a v létě na dalším turnajovém dýchánku.

taborita1

taborita1 | 15.02.2015 11:03 Vstoupit do diskuze
0