taborita1 | 02.07.2018 17:03

Léto je čas nejen dovolených, prázdnin, ale je to i doba přípravného období fotbalových týmů a tudíž mají jejich fanoušci spousta "volného" času k různým povyražením, na které se nedostává v průběhu sezony. A tak jako vždy touto dobou, proběhl v sobotu nedaleko od Prahy na skvělém pažitu a v krásném počasí už dvanáctý (spolu se zimním bratříčkem už dvacátý čtvrtý) Letní Sparta Forever Cup 2018, tradiční turnaj fanoušků nejlepšího českého fotbalového klubu. A bylo se opět na co koukat, kromě vytříbené fotbalové ekvilibristiky příznivců nejslavnějšího českého klubu, byly k vidění třeba i hráčské legendy Sparty, jako Máňa Mistr nebo Mára Kincl, či pětinásobný mistr světa v hokeji David Výborný. A samozřejmě nechybělo ani dobré pití, jídlo, pyro a pěkné holky ;-)

Účast potvrdilo celkem dvanáct týmů sparťanských fanoušků, nikdo se naštěstí v předvečer konání neodhlásil, mančafty dorazily i s jejich početnými příznivci ve smluvený čas, což jen ukazuje, že má tato akce díky své mnohaleté tradici už pevné místo v kalendáři fans Sparty a všichni jistě potvrdí, že se to tuto sobotu opět celkem povedlo a to včetně všech důležitých ingrediencí, jako je počasí, pivko, klobásky, atmosféra atd., jež k těmto akcím už neodmyslitelně patří. Jo a hrál se i fotbal ;-)

Mužstva byla stejně jako vždy rozlosována do dvou šestičlenných skupin, každé skupině bylo přiděleno jedno hřiště a jeden rozhodčí a mohlo se tedy kopnout vesele do balonu ;-)
Skupinu A tedy vytvořily týmy Homolka Boys, Maé vlajky, Pirates family, Sparta Patriots, Southside Supporters a nováčka a mužstvo Bandist from the Nords a river boys. V této skupině se celkem těžko hledal favorit, každý mohl porazit každého a nikdo neměl nic jistého. Což se nakonec potvrdilo i na hřišti. Skupinu nakonec i tak celkem překvapivě ovládly Malé vlajky, na druhý flek se dostali Homolka Boys a třetí skončili BtfN. O vyrovnanosti svědčí, že týmy na těchto místech od sebe dělil vždy bod. Poslední postupové místo pak urvali Southside Supporters. Černý Petr tak zůstal v ruce Pirates a Sparty Patriots, což vsak nijak neubírá na jejich sympatickém projevu. Pirátům navíc patří velké poděkování za to, koho s sebou na turnaj přivezli. V jejich dresu se totiž objevili dva sparťanští hráči, jež doslova psali historii našeho klubu a to Lumír Mistr a Mára Kincl a ukázali, že ani s přibývajícím věkem a někdy i kily nic nezapomněli ze svého umění. Byla velká paráda a potěšení je opět vidět. Je skvělé, že si sparťanské legendy najdou čas na (nejen) setkání s fanoušky. A ti se jim nezapomněli samozřejmě odměnit, byli opravdu obletovanými celebritami :-) A kluci se fotili, povídali, hráli a zase fotili, povídali atd., prostě super! Díky moc!

Pořadí skupiny A:

1. Malé vlajky 8b
2. Homolka Boys 7b
3. BftN 6b
4. Southside Supporters 4b
5. Pirates Family 3b
6. Sparta Patriots 2b
Ve skupině B se potkaly týmy U Malého Berlína, FCS Jičín, Letenští, Youth Firm a dvou nováčků, Mladé Sparty a Kutnohorsko fans. A jak ukázaly následné boje ve skupině a posléze i ve vyřazovací fázi, byla tato gruppa opravdu nabušená velkou kvalitou. Většina utkání se hrála nahoru dolu, nasazení bylo někdy až na samé hranici, nikdo nechtěl končit hned po skupině. První flek nakonec brali díky vzájemnému zápasu Youth Firm, druzí skončili hráči Malého Berlína, třetí pak FCS Jičín a poslední čtvrté postupové místo urvala Mladá Sparta. Loučili se tak Letenští a Kutnohorsko fans, v jehož dresu byla velkým oživením hrající fanynka, jež se na hřišti vůbec neztratila, naopak. Takže díky za účast a příště to snad bude už postup ;-)

Pořadí skupiny B:

1. Youth Firm 8b
2. U Malého Berlína 8b
3. Jičín 6b
4. Mladá Sparta 5b
5. Kutnohorsko fans 3b
6. Letenští 0b

Skupinové boje přinesly opravdu velmi zajímavou podívanou, zápasy rychle odsýpaly, mělo to švih, nasazení, fotbalovou kvalitu a byly tak nejlepší pozvánkou na vyřazovací fázi. Nejdříve bylo však samozřejmě nutné doplnit vydané kalorie, k čemuž sloužil nejen výčep v místní fotbalové klubovně, ale i různé pochutiny na grilu, stejky, kuřátka, klobásky, prostě samá vitamínová bomba ;-) A že to do nás padalo ;-)
Po této nezbytné přestávce se tedy šlo na to, už nebylo kam uhnout, buď oni, nebo my :-) V prvním zápase se vítěz skupiny A Malé vlajky dlouho trápil s Mladou Spartou, aby o jejich výhře nakonec rozhodl gól doslova v poslední sekundě. V druhém zápase čtvrtfinále Homolkům evidentně došly síly a prohráli s Jičínem 0:4. Youth firm si pak poradili se Southside Supporters a posledním semifinalistou se stal Malý Berlín, který svedl vyrovnanou bitvu plnou krásných akcí a branek s BftN, opravdu skvělý mač!

A bylo tu semifinále, které potvrdilo, že skupina B byla letos opravdu nabitá kvalitou, hned tři mužstva z ní si to rozdala o postup do finále, čest áčka zachraňovaly Malé vlajky. Avšak i na nich se podepsala únava, prostě musela, celý turnaj odehráli kluci prakticky bez střídání a to se muselo někde projevit a Malý Berlín tak už byl nad jejich síly. I přesto klobouček ;-) Druhým finalistou se pak stal Jičín, jež porazil Youth Firm v dalším velmi pěkném utkání.

A šlo se do finále! Samozřejmě ještě před tím se muselo rozhodnout o bronzu, který nakonec brali Youth Firm po výhře nad Malými vlajkami.

Finálové klání patřilo bezesporu k jednomu z vrcholů turnaje. Potkali se v něm Malý Berlín a Jičín, jejichž vzájemný souboj ve skupině skončil výhrou prvně jmenovaných 3:1 a tak měli jíčinští soupeři co vracet. A to se nakonec povedlo. Utkání to bylo vyrovnané, do vedení šel Jičín, berlíňané však dokázali brzo srovnat, hra se přelévala na tu, či onu stranu a i když to byl pro oba soupeře už osmý zápas v jednom dni, nikdo nechtěl odejít poražený. Ale vítěz může být jen jeden a nakonec se výhra přklonila k mladším klukům z Jičína, kteří brankami v závěru zápasu rozhodli o premiérovém (snad se nepletu) titulu pro FCS Jičín. Sláva vítězům, čest poraženým! A to platí pro všechny účastníky soutěže ;-)
Konečné pořadí turrnaje:

1. FCS Jičín
2. U Malého Berlína
3. Youth Firm
4. Malé vlajky
5. Homolka Boys
6. Bandists from the Nord a river boys
7. Mladá Sparty
8. Southside Supporters
9. Pirates Family
10. Kutnohorsko fans
11. Sparta Patriots
12. Letenští

Turnaj dohrán, bitvy vybojovány a mohlo se jít vyhlašovat ;-) Jako vždy přišly na řadu nejdříve individuální ocenění. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Michal z Jičína, do stejného týmu putuje i trofej pro nejlepšího střelce, jenž se pro změnu jmenuje také Michal a nejlepším hráčem byl vyhlášen Karel z Malého Berlína. Gratulace.

Dílo dokonáno. Máme za sebou další povedené letní setkání sparťanského lidu s míčem kopaným ;-) Ale nešlo jen o samotnou hru, ne nadarmo se říká, že fotbal je jen záminka a tady to přesně sedí. Sešli jsme se tu fanoušci jednoho klubu napříč generacemi, nechyběli tu ani ty Spartou neustále vzývané "rodinky s dětmi" :-), pokecali jsme, zavzpomínali, probrali důležité i nedůležité věci, dali nějaké to pivko, klobásku...a k tomu se hrál fotbal ;-) A tak to má být. Fandit Spartě neznamená jen to, že jednou týdně přijdeme na Letnou, ale že jí prostě žijeme, ne virtuálně na internetech a u televize, ale aktivně v reálu. Vždyť co by byla Sparta bez fanouškovských aktivit na stadionech i mimo ně? Co by Sparta byla bez lidí, kteří ji věnují svůj volný čas, peníze a spoustu dalšího? Možná jen navenek dobře vypadající marketingový produkt podávaný umělohmotným spotřebitelům u televize ;-)

Díky všem co v sobotu dorazili, hráčům, fanouškům, fanynkám, legendám, rozhodčím za hladký průběh zápasů, místním dobrovolníkům za skvěle připravené hřiště a zázemí, všem za pohodový den a uvidíme se opět na zimním pokračování v hale.
S mnohými se pak potkáme během sezony nejen v ochozech Letné a na tribunách dalších stadionů (doufáme) nejen těch českých, při zápasech Sparty. A co máme od nové sezony čekat? To fakt nedokáže odhadnout snad nikdo. Může to být ještě větší prů*er než loni? Nebo se konečně pohneme vzhůru? Ať to bude tak či onak, my se Spartou budeme vždy, v dobrém i ve zlém.

Sparta Forever!taborita1

P.S. Sorry za případné drobné nepřesnosti a chybky ;-)

taborita1 | 02.07.2018 17:03 Vstoupit do diskuze
0