taborita1 | 24.03.2019 10:05

V hodně nezvyklém termínu proběhl ve čtvrtou březnovou sobotu tradiční Zimní Sparta Forever Cup 2019, už čtrnácté (spolu se svým letním bratříčkem už pětadvacáté) pokračování fotbalového turnaje fanoušků Sparty.

Z více důvodů nešlo v klasickém termínu ke konci ledna toto halové setkání sparťanů s pivkem a kulatým míčem uskutečnit, ale přišlo by nám líto přerušit tuto šňůru pořádání a nakonec se i přes jisté komplikace podařilo sehnat volné místo v hale aspoň v březnu a i když venku tuto sobotu panovalo už téměř letní počasí a v Praze šplhaly teploty nad dvacet stupňů, mohli jsme si nakonec odškrtnout další povedený ročník tohoto “Zimního” fanouškovského klání.

Bylo nám předem jasné, že v tuto dobu (konec března) bude mít spousta tradičních týmů, jenž se turnaje účastnily pravidelně, z důvodů různých dalších aktivit v tomto období, problém dát mančaft dohromady a na toto klání nebudou moci bohužel dorazit (to samé platí i o rozhodčích, jenž nám utkání pravidelně řídí a tak jsme si museli v tomto případě pomoci “svépomocí” :-) ), ale i tak jsme nakonec i přes odřeknutí dvou mužstev na poslední chvíli přivítali osm týmů, kterým bychom chtěli i touto cestou za účast a férové zápasy poděkovat.
Osm mužstev tak bylo rozděleno jako vždy do dvou skupin ve dvou halách. Ve skupině A se sešly mančafty Southside Supporters, Homolka Boys, Forever Young & primitives a nováčka, týmu Sparťanů od Ira. Utkání ve skupině byla co se týká hry i výsledku celkem vyrovnaná, jen dva zápasy skončily vyšším, než jednobrankovým rozdílem a díky větší produktivitě skupinu nakonec vyhráli FY&P pře Sparťany od Ira, třetí skončili o skore Homolkové a čtvrtou pozici obsadili Southside Supporters.

Pořadí skupiny A

1. Forever Young & primitives
2. Sparťané od Ira
3. Homolka Boys
4. Southside supporters

Do skupiny B byly nalosována mužstva FCS Jičín, Kostelce nad Černými Lesy, Letná Sparta Elite a obhájců “zimního” titulu, týmu Uličníků z východu. Posledně jmenovaní skupinu s pěti body nakonec i ovládli před Jičínem a Kostelcem, čtvrtí skončili LSE.

Pořadí skupiny B

1. Uličníci z východu
2. FCS Jičín
3. Kostelec nad Černými Lesy
4. Letná Sparta Elite
Jelikož i díky menšímu počtu účastníků zápasy rychle odsýpaly, nebylo na co čekat a po kratším doplnění energie v místním bufíku, kde bylo k dostání nejen značné množství “iontových” nápojů ale i dostatek vitamínů a dalších pochutin potřebných k podání výkonů na mnohem vyšší úrovni, než předvedla např. Česká repre v pátek ve Wemlbley :-), jsme se mohli vrhnout na vyžazovací klání.

V prvním čtvrtfinále se FY&P moc nepárali s LSE a vyprovodili je na pivko zcela jednoznačně 7:0. V druhém čtvrtfinále už to bylo o poznání vyrovnanější, ale nakonec byl šťastnější Kostelec díky výhře 3:1 nad Sparťany od Ira, kteří i přes vypadnutí byli zcela jasně obohacením turnaje a i provozovatel místní kantýny z nich měl největší radost :-) V třetím mači potvrdili roli favorita Uličníci, jenž porazili Southside jasně 4:0. V posledním čvrtfinále pak Jičín vyhrál 4:1 nad Homolky, kteří celý turnaj pojali velmi netradičně a novátorsky, když všechna utkání odehráli bez klasického golmana, ale jen s “liberem” jako posledním hráčem, což se sice občas vidí třeba ve futsale, ale zcela jistě ne během celých utkání :-) Třeba by se mohl inspirovat Beni Simitči :-)

A šlo se do semifinále. I tyto zápasy ukázaly velkou vyrovnanost letošních účastníků a tak oba skončily jedno brankovými rozdíly. V tom prvním porazili FY&P Jičín 1:0 a ve druhém pak Uličníci vyzráli nad Kostelcem 3:2, i když soupeř v posledních vteřinách mohutně tlačil, ale nakonec chybělo potřebné štěstí (ano, tady to bylo opravdu o štěstí, ne jako v pátek v Anglii :-) )

A už stačilo jen rozhodnout a medailových příčkách. Nejprve přišel na řadu boj o třetí místo, v němž až překvapivě jasně dominoval Kostelec po výhře nad Jičínem 8:1 a prolomil tak dlouholeté čekání na medaili.
Finálový zápas pak přinesl velmi vyrovnaný průběh, kdy se střetly opravdu pon zásluze dva nejlepší týmy celého turnaje. Hrálo se nahoru dolu, na palubovce to jiskřilo, ale vše v rámci férpléj. Oba mančafty by si vyhrát zasloužily, ale vítěz však mohl být jen jeden a tím se nakonec stali borci z Forever Yound & primitives a připsali si tak své premiérové vítězství na SF Cupu. Na Uličníky z východu tak zbyla po loňském triumfu stříbrná pozice. Oběma týmům patří velká gratulace a poděkování, ale ty míří ke všem zůčastněným, nejen za to, že dorazili, ale i za to, jak se prezentovali.

Konečné pořadí

1. Forever young & primitives
2. Uličníci z východu
3. Kostelec
4. FCS Jičín
5. Sparťané od Ira
6. Homolka Boys
7. Southside supporters
8. Letná Sparta Elite

A mohlo se jít na vyhlášení. Nejdříve přišly na řadu individuální ocenění. Nejlepším střelcem se stal Šary z Jičína, nejlepší brankář byl ze Southside Supporters a nejlepším hráčem pak byl direktoriátem turnaje vybrán Doly z FY&P. I zde gratulujeme!

Další "zimní" setkání tedy máme za sebou a už se můžeme pomalu připravovat na to letní, které se uskuteční za tři měsíce. Takže je ještě trochu času potrénovat a ladit formu, bude to určitě mnohem náročnější, než to zimní a to po všech stránkách :-) Mezitím se potkáme na tribunách Letné a dalších stadionů při zápasech naší Sparty a všichni chceme věřit, že nastartovaný směr, který nám na jaře zatím přinesl šest výher v řadě, je teprve začátkem cesty zpět na pozice, které Spartě historicky náleží.
A uvidíme hned v sobotu 30. března, kdy nás po repre pauze čeká venkovní utkání v Mladé Boleslavi. Na tento zápas jde část fanoušů tradičně pěšky, v rámci Seniorova memoriálu a tak pokud se chcete přidat, máte možnost. Více informací najdete zde: VII. ročník Seniorova memoriálu, pochod za Spartou do Mladé Boleslavi. Přidej se i ty!

Sparta Forever!

taborita1

taborita1 | 24.03.2019 10:05 Vstoupit do diskuze
0