taborita1 | 22.01.2018 10:28

Rok s rokem se sešel a v sobotu jsme tu měli další zimní Sparta Forever Cup, turnaj fanoušků nejslavnějšího českého fotbalového klubu v míči čutaném. No a jako každým rokem, tak i tentokrát bylo na co koukat a nad čím žasnout ;-)

Ligové týmy včetně Sparty jsou ve víru příprav na jarní část sezony, šturmuje se na všech frontách, probíhají kondiční soustředění, hrají se přáteláky, přicházejí posily, ladí se sestavy atd., prostě zimní klasika. A tak by se mohlo zdát, že fanoušci mají v tomto období veget, válí si šunky na gaučích a sledují tak maximálně fotbal v televizi. Ale tobychom byli na omylu. Právě tento čas je ideální pro různá setkávání, fotbalové turnájky a další radosti obyčejných fotbalových fans. A nejinak je tomu i u těch sparťanských. Ti se sešli tento víkend už u 13. pokračování (s jeho letním bratříčkem už na dvacátém třetím) Zimního Sparta Forever Cupu, tradičního fotbalového turnaje fanoušků Sparty. A opět bylo na co koukat.

Na poslední chvíli odřekli dva z přihlášených týmů a tek se tentokrát sešlo v hale deset týmů, jenž byli jako vždy rozděleny do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý z každým kde pak nejlepší čtyři postoupily do čtvrtfinále a poslední dva týmy se odebraly na masáže, aromaterapii či pozápasový trénink v podobě pojídání jogurtů, musli, tofu, soji a dalších vitamínových bomb ;-) A aby vše rychle odsýpalo, tak "ústecká" losovačka proběhla už v týdnu před, aby se na místě neztrácel drahocený čas, který se mohl využít lépe, třeba v místní hospůdce u pěnivého moku ;-)
Ve skupině A se utkaly týmy Homolka Boys, Malých vlajek, Pirates Family, Southside Supporters a jednoho z nováčků, Uličníků z východu. A posledně jmenovaní se stali největším překvapení nejen skupinových bojů, ale i celého turnaje. Svou skupinu ovládli dá se říci suverénně, když zvítězili ve všech zápasech, na druhém místě skončili taky celkem s přehledem Homolkové, ale o další místa se rozhořel lítý boj. Třetí místo nakonec urvaly Malé vlajky a čtvrtý postupový flek pak Southside Supporters, kteří se do vyřazovacích bojů probojovali po hodně dlouhé době. Nevděčné páté nepostupové místo tak obsadili Pirates Family, mančaft složený z bývalých týmů Veteranos Pirates a Young Pirates, kteří se rozhodli takto spojit síly a pokračovat pod tímto názvem. Ale je jen otázkou času, kdy se pořádně sehrají a budou atakovat postupové příčky. A velká pochvala za jejich nové dresy!

Pořadí skupiny A:

1. Uličníci z východu 8b
2. Homolka Boys 6b
3. Malé vlajky 3b
4. Southside Supporters 2b
5. Pirates Family 1b
V druhé skupině se představily týmy FCS Jičín, vítěz letního SF Cupu U Malého Berlína, Forever Young & Primitives, Kostelec nad Černými Lesy a další nováček, mužstvo Patriots. I zde se brzo vyprofilovali dvě mužstva, které bojovala o první místo, konkrétně hodně posílený Jičín a tým U Malého Berlína, v jehož řadách se představili i např. I čtrnáctinásobný mistr fotbalové ligy se Spartou, legenda Jirka Novotný či David Výborný, pětinásobný mistr světa v hokeji a pro změnu legenda hokejové Sparty a tudíž (ale nejne díky jim) bylo na co koukat. Vzájemný souboj těchto mančaftů skončil plichtou a tak o vítězství ve skupině nakonec rozhodlo skore, které měl lepší Jičín. Třetí skončil Kostelec a poslední postupové místo urvali kluci z Forever Young & Primitives. Mimo postup pak zůstali Patriots, kteří zaplatili klasickou nováčkovskou daň, ale kdo ví, třeba hned v létě to může být už úplně jinak.

Pořadí skupiny B:

1. FCS Jičín 7b
2. U Malého Berlína 7b
3. Kostelec nad Černými Lesy 4b
4. Forever Young & Primitives 2b
5. Patriots 0b

Po skončení bojů v základních skupinách a "povinném" občerstvení pak přišel čas na lítí mače v playoff. A když se o utkáních ve skupinách dalo říci, že byla napínavá, o vyřazovacích zápasech se to dá napsat dvojnásob.
V prvním čtvrtfinále se utkali Uličníci z východu s Forever Young & Primitives a i když mladíci kladli houževnatý odpor, výhru 2:0 si připsali Uličníci. V druhém zápase vyřazovacích bojů si v pěkném zápase poradili Homolka Boys s Kostelcem 3:1 a opět po roce tak slaví postup do bojů o medaile. V dalším utkání pak našláplý Jičín vyhrál nad Southside s přehledem 3:0 a v posledním čtvrtfinále kladli Malé vlajky houževnatý odpor favorizovanému Berlínu, aby pak nakonec podlehli pouze 0:1, což asi čekal jen málokdo.

A šlo se na semifinále. V prvním otočil FCS Jičín zápas s Homolka Boys a nakonec bral postup díky výhře 4:1. V druhém to však bylo opravdové drámo. V normální hrací době skončilo klání mezi Uličníky z východu a Malým Berlínem bez branek a tak o postupujícím musely rozhodnout střely z pokutového kopu. A to se pěkně protáhlo, už jsme přestali i počítat, kolikátá serie penalt proběhla, aby se nakonec těmi šťastnějšími stali Uličníci z východu, kteří se tak při své premiéře probojovali až do finále, v kterém na ně čekal tým FCS Jičín.

Nejdříve se však hrál zápas o třetí místo, z kterého se nakonec radovali hráči Malého Berlína, jež vyhráli nad Homolkama 1:0.

Finále pak sneslo ta nejpřísnější měřítka, hrálo se ve velkém tempu, jiskřilo to, bylo k vidění spousta pěkných akcí i skvělých zákroků brankářů. V tomto strhujícím mači, kde se mohlo stát úplně všechno a výsledek byl dlouho bezbrankový, nakonec převážilo nadšení Uličníků, kteří díky jedné vstřelené brance porazili Jičín 1:0 a jako nováček opanovali letošní Zimní SF Cup. Gratulujeme, bylo to zcela zasloužené!
A mohlo se jít na vyhlášení. Nejdříve přišly na řadu individuální ocenění. Nejlepším střelcem se stal Petr z Jičína, brankářem turnaje byl vyhlášen Carlos z Uličníků a nejlepším hráčem pak byl direktoriátem turnaje vybrán Kopr, taktéž z Uličníků. I zde gratulujeme!

Konečné pořadí:

1. Uličníci z východuu
2. FCS Jičín
3. U Malého Berlína
4. Homolka Boys
5. Kostelec nad Černými Lesy
6. Malé vlajky
7. Southside Supporters
8. Forever Young & Primitives
9. Pirates Family
10. Patriots

Následovalo vyhlášení celkového pořadí, kdy si každý z týmů odnesl minimálně něco dobrého do volátka a mohlo se jít slavit ;-) Jak to každý pojali, pátrat nebudeme, já jsem si to však vychutnal s kamarády ve společnosti vybraných moků v Malešickém mikropivovaru ;-)
Další zimní setkání tedy máme za sebou, bylo to opravdu náročné a je potřeba opět před všemi zůčastněnými smeknout, jak to zvládli, palec nahoru! Opět se ukázalo, že když se fanoušci Sparty sejdou, nemá to chybu. Díky všem co dorazili, hráčům, fanouškům, fanynkám, organizátorům atd. Bylo to super.

Další setkání s fotbálkem a kamarády nás snad čeká opět za půl roku, na letním SPARTA FOREVER Cupu 2018. Mezi tím se jistě potkáme na tribunách Letné a stadionech po celé republice, Prostě budeme tam, kde Sparta bude hrát. A všichni věříme/doufáme, že jaro bude úplně jiné kafe, než ta podzimní ostuda!

Na závěr bychom chtěli poděkovat obchodu RIGHT Store za cenu pro nejlepšího hráče turnaje v podobě poukázky v hodnotě 2000,- Kč na nákup zboží ve své prodejně.

Sparta Forever!

taborita1

taborita1 | 22.01.2018 10:28 Vstoupit do diskuze
1