lucifer.pekelny | 25.05.2015 03:47

Finišuje nám nejen liga a pohár mužské fotbalové ligy, ale i ta ženská, kde v lize sice taháme za kratší konec a vypadá to tak jako vloni na druhé místo za rivalkami zpoza trati, ale byl ve hře ještě pohár, jehož finále svedlo dohromady opět naše holky proti sešívkám.

Zápas byl naplánován jako součást a vyvrcholení celodenního programu na hřišti SK Prosek, zahrnující následující program:

10:30 Finálový turnaj přípravek
14:30 All-stars game – souboj hráček
17:00 Finále poháru KFŽ: AC Sparta Praha – SK Slavia Praha
19:15 Děti Ráje LIVE .

Bohužel se mi nepodařilo stihnout začátek utkání a zápas jsem viděl od cca 20. minuty, nicméně celý první poločas měly mnohem více ze hry Sparťanky.

Po několika rozích střílela pohotově Tereza Krejčiříková těsně vedle, dvě velké šance měla Iva Mocová, kdy sama před brankářkou střílela bohužel moc blízko golmance, která její střelu vykopla a stejně učinila s její dorážkou a vyvrcholením byl samostatný únik Markéty Ringelové, kdy běžela sama na bránu, po ataku obránkyně upadla a sudí nejdříve ukazovala at vstane, pak zřejmě na pokyn pomezní odpískala pokutový kop a faulující hráčce ukázala dost nepochopitelně jen žlutou.
K penaltě se postavila Petra Betrholdová, nicméně její velmi slabou střelu golmanka vyrazila a dorážku volejem napálila vysoko nad. Slávistky hrozily ojedinělými brejky a hlavně pár rohy, které se našim hráčkám tentokrát na rozdíl od posledního derby dařilo spolehlivě odvracet.

Druhá půle byla podobná první - naše hráčky měly více ze hry, ale již neměly tolik vyložených šancí a náznaky končily nepřesnostmi, soupeřky zahrozily pouze několika rohy a dalekonosnou střelou, kterou tečovala v ofsajdu stojící útočnice do sítě a tak branka nebyla uznána.

Zápas se chýlil k závěru a remízovému stavu. Tento nezměnila ani nádherná rána z dálky od Terezy Krejčiříkové, která trefila břevno, od kterého se míč odrazil dolů do země a do pole. My samozřejmě viděli gól, ale asi jediní :-)

Po závěrečném hvizdu se neprodlužovalo a rozhodovaly pokutové kopy, před nimiž hlasitě Lucka Martínková nabádala spoluhráčky, at si předem vyberou místo a tam to dají...

Za Spartu proměnily postupně Eva Bartoňová / v zápase suverénně nejlepší Sparťanka/, dále Lucka Martínková... pak bohužel Irča Martínková trefila tyč, zatímco slávistky proměňovaly. Čtvrtou penaltu proměnila se štěstím Adéla Odehnalová, když brankářka její střelu vystihla, vsedě se radovala a rotující míč se ji vrátil do brány. Vzhledem k tomu, že slávistka Malinová netrefila zařízení a Matoušková proměnila,jakož i poslední slávistka, rozhodla až šestá série penalt. V té Tereza Szewieczková suverénně bombou proměnila, zatímco střelu slávistky doprostřed vykopla nohou k tyči padající Hanka Sloupová a tak se holky mohly po zásluze radovat stejně tak, jako my na tribuně.
Po penaltovém jásotu proběhla děkovačka, následné předání medailí poraženým a konečně i předání medailí a poháru vítěznému týmu, tedy Sparťankám.

Holky si s pohárem zaskotačily na ploše, pak i v kabině a přišly se nám jím pochlubit a společně se vyfotit před hlavní tribunu s fanoušky a následně jsme se odebrali k domovu, či pohostinských zařízení.

Pohár je doma, v lize mají sešívky zřejmě rozhodující náskok, nicméně nás ještě jedno ligové derby čeká doma za dva týdny.

Holky chtějí slávistky porazit, i kdyby měla být liga již rozhodnuta, pojďme je přijít opět podpořit a dohnat k vítězství!
Derby je derby a jen výhra je dobrá!

ACS!!!

lucifer.pekelny


AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 0:0 (0:0), penalty: 5:4

ŽK: 29. Krejčiříková - 40. Budošová, 77. Necidová

Branky Sparty: Bartoňová, Martínková L., Odehnalová, Matoušková, Szewieczková.

Sestava Sparty: Sloupová-Bartoňová,Bertholdová, Vyštejnová, Odehnalová-Ringelová, Krejčiříková, I. Martínková, Szewieczková-Mocová (70. Matoušková), L. Martínková.


foto: oficiální stránky ženského fotbalu www.zfotbal.cz

Facebook zfotbal.cz - foto z finále poháru

lucifer.pekelny | 25.05.2015 03:47 Vstoupit do diskuze
1