taborita1 | 29.06.2015 09:42

Poslední červnový týden je už tradičně věnován letnímu Sparta Forever Cupu. Jinak tomu nebylo ani letos a tak jsme se na tomto venkovním klání sparťanských fanoušků sešli už po jedenácté. Tady je krátké shrnutí toho, co se v sobotu dělo.

Říká se, že změna je život a tak jsme toto rčení vyzkoušeli v praxi a potkali se pro tentokrát na jiném místě než tradičně v minulosti a uvidíme, zda u této varianty zůstaneme i dál, či se třeba vrátíme k původnímu místu konání turnaje, vše má své pro i proti :-) Ale to je až to poslední, hlavní je, že jsme se opět sešli ve velmi slušném počtu a vše si řádně užili :-)

Dříve se pravidelně stávalo, že některé týmy měly „problém“ dodržet daný itinerář, respektive dorazit na místo určení včas, ale tentokrát překvapivě nikdo „nezakufroval“, nezaspal, nezapomněl se někde v hospodě apod. a tak při příjezdu můžeme vlastně hned prohlásit turnaj za otevřený :-) Dokonce i sudy už jsou naražené (na čepu tentokrát desítka a polotmavý ležák, obé z pivovaru Chýně) a tak první žíznící hned svlažují svá hrdla. Fotbal a pivo, co více si přát :-) Samozřejmě v nabídce občerstvovací servisu nechybí ani nějaké ty „iontové“ nápoje z Božkova, výborné klobásky, steaky, pečená kuřecí stehýnka, gulášek atd…kam se na to hrabe kdejaká VIPka :-) Trošku byla obava z předpovědi počasí a i když nebylo tak krásně, jako v letech předchozích, žádná velká kalamita se nedostavila a více pršet začalo až když už jsme byli po skončení turnaje v suchu hospůdky :-)
Ale všechno přeci jen není idylické, jak to vypadá, to by snad bylo i proti přírodě :-) Hráči jsou na místě, fanoušci též, klobásky a stejky se opékají, pivečko teče, rumík rozehřívá….ale něco přeci jen chybí, rozhodčí.

I přesto, že ještě v pátek večer jsme byli ujištěni, že dorazí, tak teď se jim vůbec nelze dovolat, nejspíš to v pátek asi přehnali s přípravou, či co :-)…člověk se tak nějak pořád učí. Ale ani tento drobný zádrhel nás nemohl odradit v našem konání. Píšťalky se chopí generální manažer jednoho nejmenovaného účastnického týmu a s bravurou jemu vlastní s přehledem odřídí všechny zápasy skupiny B (a pak i utkání ve vyřazovací části, včetně finále)… to vše i s patřičnou autoritou a když se najdou nějací remcalové během utkání, s patřičnou „razancí“ je odkáže do správných míst, ostatně s jeho postavou si to může dovolit :-). A odměnou mu byl nejen dobrý pocit, ale i dokonalý servis (díky kterému nezbyla ani kapička rumu)….díky pane majku za vytržení trnu z paty! :-) Skupinu A si řídí sami účastníci, než dorazí další povolaná posila pan káně, i jemu díky.

Ale zpět k samotnému dění na trávníku. Ve skupině A se sešli vítězové zimního SF Cupu Homolka Boys, jeden z velkých favoritů tým Ultras, hosté z VSS Košice, Malé vlajky a kluci ze Southside Supporters. Defakto už po pár zápasech se začalo rýsovat pořadí ve skupině, kdy zejména Homolkové a Ultras potvrzovali své kvality a jejichž vzájemný zápas, který vyhráli prvně jmenovaní pak určil i vítěze skupiny. Hodně překvapovali tentokrát Košice (i s velmi omlazenou sestavou :-) ), Malé vlajky si udržovali svůj standard z předchozích ročníků. Kapitolou samu o sobě byli Southside Supporters. Ale jen v dobrém :-) Hned od začátku se potýkali s velkým handicapem, kdy jim nedorazili někteří hráči a museli tak nastupovat o jednoho fotbalistu v poli méně. Ale prali se s tím velmi statečně, i když ke konci jim už docházely evidentně síly, nic nevypustili, nepoložili to :-) A je potřeba ocenit i jejich gentelmanství, když asistovali u vstřelení svých prvních branek v „dospělém“ fotbale i nově nastupující generaci hráčů z U10 :-) Super gesto, díky kluci! Takže i poslední příčka ve skupině se dá brát jako vítězství!
Pořadí skupiny A:

1. Homolka Boys
2. Ultras
3. Košice
4. Malé vlajky
5. Southside supporters

Druhou skupinu tvořili obhájci letního vítězství Veteranos Pirates, E-sparta, Kostelec, Jičín a nováček Luchadores. Zde to bylo o poznání vyrovnanější , o konečném pořadí rozhodl až poslední zápas, ve kterém remizovali Veterání s Kostelcem 1:1 a díky tomu obsadili první flek, na druhém skončili díky lepšímu skore překvapení soutěže E-sparta, třetí byl Kostelec a čtvrtí kluci z Jičína. Nováčkovskou daň zaplatili mladí Luchadores, kteří do zápasů vlétli jako velká voda, ale ukázalo se, že nadšení není vše a zkušenosti dělají hodně. Ale jsou velkým příslibem do budoucna. Dobré oživení.

Pořadí skupiny B:

1. Veteranos Pirates
2. E-sparta
3. Kostelec
4. Jičín
5. Luchadores

Po skončení bojů v základních skupinách přišla na řadu klasická „polední“ pauza na nějaké to občerstvení, i když ono se „občerstvovalo“ průběžně pořád, ale takhle oficiálně to zní hezky :-), odpočinek a i se zavzpomínalo na ty, co tu byli v minulosti s námi a už nejsou…Mázo a Kubo, snad se vám ten fotbal z té nebeské tribuny líbil.
A pak už se mohlo jít na vyřazovací boje. V prvním čtvrtfinále Homolka Boys s přehledem porazili Jičín 4:0, stejně tak v klidu si E-sparta poradila s Košicemi 3:0, Vetranos Pirates „uběhali“ kluky z Malých vlajek 3:1 a stejným výsledkem zvítězili Ultras nad Kostelcem.

V semifinálových bojích pak favorité potvrdili své kvality, Homolkové poslali do boje o třetí místo E-spartu poměrem 3:0 a v „bratrovražedném“ boji Ultras skolili již hodně utahané Piráty 4:0.

Jelikož program byl opravdu hodně náročný a místní správce to trošku "přehnal" s velikostí hřiště, tudíž se naběhalo snad jednou tolik kilometrů jak jindy :-), dohodly se týmy, že utkání o třetí flek se hrát nebude a rozhodne rovnou penaltový rozstřel. V něm byla nakonec šťastnější E-sparta, které se tak po hodně dlouhé době vrací na stupně vítězů. Ale velký klobouk dolů před pány z Veteranos, jak to v jejich věku a "kilách" s bravurou udejchali a odjezdili po prdeli. Z nich by si měli vzít příklad i mnozí ligoví fotbalisté. Respekt! A stejný respekt míří k jednomu z hráčů Homolků, který i v šedesáti letech prohání po trávnících mnohem mladší protihráče!

Ve finále se pak střetli dva nejlepší mančafty turnaje, Homolka Boys a Ultras. Zápas ve skupině ovládli Honolkové a tak Ultras prahli nejenom po samotném vítězství, ale i o sladké odvetě. A ta se nakonec dostavila. I když šli Homolka Boys do vedení a měli i další velkou šanci jej zvýšit, Ultras nakonec ukázali svou kvalitu, třemi brankami utkání otočili a zaslouženě slaví triumf. Král je mrtvev, ať žije král.

Po čtvrtém místě z loňského léta a po druhém ze zimy se tak na nejvyšší stupínek pro šampiony vrací tým Ultras, mužstvo, jež se turnaje účastí od samého začátku a kterým v minulosti prošlo spousta velkých a známých postav nejen ultras scény Sparty. Gratulace!
Konečné pořadí:

1. Ultras
2. Homolka Boys
3. E-sparta
4. Veteranos Pirates
5. Kostelec
6. Košice
7. Jičín
8. Malé vlajky
9. Luchadores
10. Southside supporters

K týmovým medailím patří i ceny pro nejlepší jednotlivce. Ocenění pro nejlepšího hráče turnaje putuje k Machymu z Ultras, do stejného mužstva směřuje i cena pro nejlepšího střelce a nejlepším brankářem byl direktoriátem turnaje vyhlášen Káča z Homolka Boys.

Nejlepšími fanoušky se stali ,jak už také bývá „pravidlem“ příznivci Veteranos Pirates, kterých opět dorazilo velké množství, klání okořenili tou správnou atmosférou a nezaměnitelným espritem :-) Super! Snad jim chutnal i ten antislávistický ležák :-)

Turnaj se snad, co se týká zejména samotného fotbalu a atmosféry opět povedl, bylo k vidění přehršel fotbalových fines, signálů, parádiček, nádherných branek, kombinací (však také přítomný fotbalista Sparty Lukáš Vácha, který na turnaj zavítal rovnou z dovolené, koukal, jak to starým i mladým pardálům kope…a snad se i něco přuučil :-) ), fanoušci i hráči se bavili, pivko teklo proudem, zpívalo se, zazněly i nějaké ty populární halekačky jako např. „ŠK Slovááááán….“ :-), prostě pěkná červnová sobotěnka. Už se těšíme na viděnou v zimě, na dalším pokračování. Díky účastníkům, fanouškům, organizátorům a i fotbalovému bohu :-) A velký pozdrav přátelům do Košic a ještě jednou díky za návštěvu!
Stejně tak se povedlo i závěrečné posezení a zhodnocení v místní osvěžovně…někteří z něj dorazili domů až v neděli před polednem :-) A o tom to je!

A to je asi tak všechno, kamarádi. Sorry za nějaké ty případné hrubky, překlepy či statistické nepřesnosti a jiné nahodilosti, jsme jenom lidi, ne? Žádný sešívaní intelektuálové, ale správné sparťanské lopaty :-)

Za pár týdnů nám začíná sezóna, tak koukejme nabrat sil, budeme je potřebovat! Cíle se nemění. Titul, zisk poháru, vítězství v Lize mistrů! :-) A na každý zápas vyprodaná Letná!

Sparta Forever!

taborita1


taborita1 | 29.06.2015 09:42 Vstoupit do diskuze
1