taborita1 | 08.02.2016 11:18

Konec zimního přípravného období je už pár let neodmyslitelně spojen i s tradičním zimním Sparta Forever Cupem. A tak hráči Sparty mají svůj sportovní sezónní vrchol před sebou, fanoušci nejslavnějšího českého klubu si ho „prožili“ tento víkend.

Letos již devatenácté pokračování tohoto, už dá se říci klasického, setkávání fans s fotbálkem a pivkem, proběhlo opět na vysoké společenské a sportovní úrovni, ostatně, čekal snad někdo něco jiného? Máme prostě talent :-)

Oproti minulým ročníkům zimního turnaje tu však byla přeci jen malá, ale podstatná změna. Snad poprvé v historii jsme nemuseli uhánět správce haly, aby koukal vzbudit či sehnat provozovatele místního občerstvení. Tentokrát už bylo vše nachystáno od brzkých ranních hodin, soudky naražené, vitamíny nachlazené, párky a polévky ohřáté. Jaký to rozdíl od dob dřívějších, kdy třeba někdy ještě kolem desáté nebylo po „hospodských“ ani vidu ani slechu ;-)
Toto samozřejmě s vděkem kvitovali i všichni zůčastnění sportovci a na výkonech to bylo samozřejmě znát, oproti dříve trochu ospalým začátkům se hned od prvního výkopu jelo na plný pecky, bojovnost, nasazení, míčovou ekvilibristiku či parádní branky by nám mohl závidět nejeden ligový boreček, naše sparťanské hochy nevyjímaje :-) Máme prostě nejen talent ;-)

Do letošního turnaje se „nominovalo“ deset mužstev, klasicky rozdělených do dvou skupin, kde se hrálo každý s každým a čtyři nejlepší postoupily do play off. Losovačka si tentokrát trochu zařádila a tak do skupiny A byly přiřazeni dva největší favorité, týmy Ultras, vítěz letního SF Cupu a Homolka Boys, obhájce titulu zimního šampiona. Dalšími účastníky této skupiny byli Vetranos Pirates a jejich mladá krev Young Pirates a tým dřívějších tradičních účastníků G1P supporters, kteří se dali dohromady po delší době. Od začátku byly v této gruppě karty celkem jasně rozdány, Ultras i Homolkové šli jasně za postupem z prvních dvou fleků, kdy ten nejvyšší nakonec urvali díky výhře 4:2 ve vzájemném duelu Homolka Boys. Veterani, i když tentokrát nastoupili v dost okleštěné sestavě, nenechali nic dlužni své pověsti největších bojovníků a urvali třetí místo a to i díky nádherným brankám z kopaček Báry, to se prostě muselo vidět, to byly bombice :-) Možná největším zpestřením této skupinové fáze bylo střetnutí právě mezi Veteranos a jejich omladinou z Young Pirates, které mělo opravdu ten „správný“ náboj a kdo ví, jestli to nemělo i pak nějaké domácí dohry :-) Mladí nakonec doplatili na svou nezkušenost a tento zápas prohráli, stejně tak pak i ten rozhodující o postup s G1P supporters, ale i přesto dokázali, že jsou velkým příslibem nejen pro další ročníky.

Konečné pořadí skupiny A

1. Homolka Boys
2. Ultras
3. Veteranos Pirates
4. G1P supporters
5. Young Pirates
Ve skupině B se sešly týmy Malých vlajek, Southside supporters, E-sparty, FCS Jičín a Kostelce. Tentokrát tato gruppa neměla žádné vyložené favority a tak se dalo očekávat, že i samotná utkání budou celkem vyrovnaná, což se nakonec i potvrdilo, o konečné pořadí se v ní hrálo až do posledního mače. Nejvíce byly početné divácké ochozy asi zvědavy na tým Southside supporters, který v roce svého desátého výročí založení přijel nejen v nových slušivých tričkách, ale po letním zklamání i notně posílený a se smělými plány ;-) Ale jak víme, ne vždy se vše vyplní a realita někdy bývá tvrdá :-) A tak i přes veškerou snahu a opravdu velké nasazení, nakonec klukům ze Southside k postupu mezi nejlepší chyběl ten pověstný kousíček. Tak snad v létě ;-) Z prvního místa nakonec postoupil Kostelec a poslední postupové místo urvala E-sparta.

Konečné pořadí skupiny B

1. Kostelec
2. FCS Jičín
3. Malé vlajky
4. E-sparta
5. Southside supporters

Skupinové zápasy přinesly řadu skvělých výkonů, doprovázených uznalým potleskem zaplněných tribun a tak nejen hráči, ale i fanoušci si zasloužili polední pauzu na doplnění energie a probrání taktiky na následující tvrdá klání o umístění. A že to bylo potřeba :-)

V prvním čtvrfinále kdy se utkali Homolkové s E-spartou, to měla být spíše formalita, jasní favorité však měli s postupem velkou porci práce, E-sparta byla během zápasu živější a když se k tomu přidalo zahazování šancí, tak se z toho stalo drama, které nakonec i díky výbornému výkonu brankáře Homolků, skončilo výhrou vítěze skupiny A 1:0. Ale byly to nervy. V dalších čtvrtfinálových zápasech už to tak napínavé nebylo, i když Veteráni kladli Jičínu nečekaně tvrdý odpor, ale nakonec i zde se prosadili favorité a dál šly tedy vedle Homolka Boys i týmy Ultras, Kostelce a Jičína.

V prvním semifinále se pak nečekaně trápil tým Ultras s mužstvem Kostelce, nakonec „Kytkovci“ postoupil do finále až díky střelbě pokutových kopů. Zato Homolkové bez problémů smázli Jičín čtyři nula a tak ve finále se už jak bývá v posledních letech skoro tradicí sešli Homolka Boys a Ultras.

Čtvrtfinále:

Homolka Boys – E-sparta 1:0
Ultras – Malé vlajky 4:0
Kostelec – G1P supporters 4:2
Jičín – Veteranos 4:1

Semifinále:

Homolka Boys – Jičín 4:0
Ultras – Kostelec 1:1 (na penalty výhra a postup Ultras)

Než turnaj dospěl ke svému vyvrcholení, tak se ještě muselo rozhodnout o třetím místě, které po rozstřelu ze značky pokutového kopu nakonec uzmuli kluci z Jičína.
A už jdeme do finále. V tomto utkání se hrál bezesporu nejlepší fotbal na turnaji, mělo to vše, nasazení, šance, techniku, střely, tvrdost, emoce, prostě vše co k tomu patří. Jen rozhodčí byl takovej divnej. Poté, co Homolka Boys dotáhli dvoubrankové vedení Ultras a měli i další šance, vstoupil významně do hry sudí, který pět minut před koncem za, dá se říci běžný faul (stejných bylo během turnaje nespočet), vyloučil hráče Homolků, čehož soupeř využil a vstřelil vítězný gól na 3:2. Ale sudí je pán, nemá cenu to řešit. Emoce sice ještě trochu zaplanuly, rozhodnutí bylo přinejmenším necitlivé, ale co, i to je fotbal ;-) Gratulace vítězům z Ultras, tedy týmu, který se turnaje zůčastňuje už od samého založení a protočilo se v něm během těch let nespočet známých tváří sparťanské ultras scény minulosti. Díky Kytkovi, že to stále drží pohromadě.

O třetí místo:


Jičín – Kostelec 3:2 na pokutové kopy

Finále:

Ultras – Homolka Boys 3:2

Konečné pořadí turnaje

1. Ultras
2. Homolka Boys
3. FCS Jičín
4. Kostelec
5. Veteranos Pirates
6. Malé vlajky
7. E-sparta
8. G1P supporters
9. Southside supporters
10. Young Pirates
No a pak už přišlo na řadu jen slavností vyhlášení. Vedle cen pro všechny týmy byly uděleny i ty individuální. Nejlepším brankářem se stal Petr z Homolka Boys, střelcem Šelby taktéž od Homolků a nejlepším hráčem byl vyhlášen direktoriátem turnaje Hony z Ultras. Díky Matoušovi z Veteranos za trička (made by Rowdie) pro tyto hráče.

Potlesk a ocenění však patří všem, nejen vítězům a oceněným, ale i ostatním zůčastněným, fanouškům, fanynkám, faňátatům, návštěvníkům, organizátorům a všem dalším, kdo zavítal a bavil se. V sobotu prostě panovala dobrá nálada, pivo teklo proudem, setkávali se kamarádi, klábosilo se, zpívalo se, bavilo se…a do toho se hrál fotbal :-)

Po samotném závěru pak následoval rozchod do všech možných hospůdek, vináren, putyk apod. na poturnajové afterparty, kde si všichni jistě důkladně rozebrali a zhodnotili předvedené výkony a že to bylo opravdu důkladné můžu jistě nejen já potvrdit z vlastní zkušenosti :-) Druhý den na generálku se Žilinou jsem i přesto dorazil a dokonce to přežil :-)

Teď už nám všem, hráčům i fanouškům Sparty, začíná ostrá sezony, na jejímž konci chceme titul, nic jiného neexistuje. Tak pro to pojďme udělat v ochozech i na hřišti co nejvíce. A začínáme hned v sobotu ve Zlíně.

Sparta Forever a v létě na dalším, již dvacátém pokračování turnajového dýchánku.

taborita1

taborita1 | 08.02.2016 11:18 Vstoupit do diskuze
0