Redakce | 06.02.2019 07:26

V letošním roce se čtyři sparťanské legendy dožívají významného životního jubilea. Lumír Mistr, opravdový mistr kliček a hráč, z kterého bolely hlavy nejednoho plejera slavné Barcelony, Petr Kouba, jeden z nejlepších brankářů Sparty v její historii, Horst Siegl nezastavitelný šutér a muž, jenž svou brankou skolil Barcu a Martin Frýdek, Sigiho "dvojče", malý velký muž sparťanské zálohy, všechno hráči, kteří psali sparťanskou historii a proslavili náš klub nejen památnou jízdou v "nultém" ročníku Ligy mistrů, letos oslavili či ještě oslaví padesátku.

Na začátku roku tito hráči své abrahámoviny oslavili společně se sparťanskými fanoušky na opravdu velmi povedeném večírku, na kterém nechyběli ani další slavní gratulanti (reportáž i s velkou fotogalerií si můžete přečíst zde: Legendy Sparty slavily s fanoušky své 50. narozeniny). Kluci dostali samozřejmě i spoustu krásných dárků a mezi nimi bylo i triko "Legendy", speciálně vyrobené v eshopu spartani.net pouze ve čtyřech kusech pro tuto příležitost. A podle ohlasů (nejen) samotných hráčů, se povedlo a byli za něj moc rádi.

Po zveřejnění fotek a dalších materiálů z této vydařené akce se nám ozvala řada lidí, zda bude toto tričko i ve volném prodeji. Původní idea byla, že ho budou mít jen tito čtyři hráči, jako poděkování za to, co pro klub udělali. Ale na druhou stranu by bylo pěkné, aby i fanoušci mohli mít podobnou vzpomínku na tyto legendy. Nakonec jsme po domluvě s hráči dospěli k jistému řešení. Nechali jsme vyrobit speciální edici trika "Legendy" pro fanoušky s tím, že část tžby z jejich prodeje půjde ve prospěch bývalých hráčů Sparty.

Tudíž koupí tohoto trika nejenže budete mít hezkou připomínku hráčů, kteří nám přinášeli tolik radosti a psali zlatou éru Sparty, ale zároveň tak přispějete i na dobrou věc.

Trička jsou k dostání jak na eshopu spartani.net - triko Legendy, tak v prodejně Stylsport v Havanské ulici 12 na Letné a budou k dispozici i při nedělním zápase s Bohemians na Letné ve stánku na protilehlé tribuně. Tričko stojí 350,- Kč.

Ještě jednou přejeme našim legendám všechno nejlepší a snad triko udělá mnohým radost.

Sparta Forever!

RedakceKe dni 6.3.2019 jste zatím koupí trička Legendy pomohli shromáždit přesně 7.650,- Kč. Trička jsou stále k dostání, stav prostředků bude v tomto článku průběžně aktualizován a prodej trik bude touto formou ukončen, jakmile bude shormážděna nějaká pěkná částka. Následně bude po poradě s oslavenci rozhodnuto, jakým konkrétním způsobem bude s prostředky naloženo, kdy jsou ve hře jak Nadační fond AC Sparta Praha, tak finanční pomoc konkrétnímu bývalému hráči Sparty.

Redakce | 06.02.2019 07:26 Vstoupit do diskuze
0