Redakce | 17.09.2019 09:41

V letošním roce čtyři sparťanské legendy oslavily významné životního jubileam. Lumír Mistr, opravdový mistr kliček a hráč, z kterého bolely hlavy nejednoho plejera slavné Barcelony, Petr Kouba, jeden z nejlepších brankářů Sparty v její historii, Horst Siegl nezastavitelný šutér a muž, jenž svou brankou skolil Barcu a Martin Frýdek, Sigiho "dvojče", malý velký muž sparťanské zálohy, všechno hráči, kteří psali sparťanskou historii a proslavili náš klub nejen památnou jízdou v "nultém" ročníku Ligy mistrů, letos oslavili padesátku.

Tito hráči dostali vedle dalších dárků také trika Legendy Železné Sparty pro ně speciálně vyrobená v eshopu www.spartani.net pro tuto příležitost, která jim byla předána na společné oslavě s fanoušky. Reportáž i s velkou fotogalerií z této akce si můžete přečíst zde: Legendy Sparty slavily s fanoušky své 50. narozeniny)

Po zveřejnění fotek a dalších materiálů z této vydařené akce se nám ozvala řada lidí, zda bude toto tričko i ve volném prodeji. Původní idea byla, že ho budou mít jen tito čtyři hráči, jako poděkování za to, co pro klub udělali. Ale na druhou stranu by bylo pěkné, aby i fanoušci mohli mít podobnou vzpomínku na tyto legendy. Nakonec jsme po domluvě s hráči dospěli k jistému řešení. Nechali jsme vyrobit speciální edici trika "Legendy" pro fanoušky s tím, že část tžby z jejich prodeje půjde ve prospěch bývalých hráčů Sparty.

A nyní nastal čas ”zůčtování” :-) Koupí tohoto trika (kromě toho, že máte hezkou připomínku hráčů, kteří nám přinášeli tolik radosti a psali zlatou éru Sparty) jste zároveň přispěli na dobrou věc (z každého prodaného kusu šlo 50,- Kč)! Celkově jsme takto získali 11 250,- Kč. Díky!

Chvilku jsme přemýšleli, jak přesně tuto částku využijeme a nakonec jsme se ji po domluvě s Petrem Koubou, jako zástupcem oslavenců, rozhodli věnovat přímo konkrétnímu bývalému hráči Sparty. O koho jde není podstatné, důležité je, že dobrá věc se podařila a to díky vám!

A určitě to nebyla poslední akce tohoto ražení. Příští rok se významných jubileí dožívají další sparťanské legendy a tak je velmi pravděpodné, že ve spolupráci s eshopem www.spartani.net opět něco podobného vymyslíme, připravíme a zrealizujeme. Tak se těšte :¨)

Sparta Forever


Redakce


Redakce | 17.09.2019 09:41 Vstoupit do diskuze
0