Novák | 30.11.2021 10:54

16.kolo bylo hodně zvláštní – kvůli proti-Covidovým opatřením se vymyslel typicky český paskvil, kdy tribuny ani nezavřeli ani neotevřeli: mohlo 1000 lidí, z čehož bylo 500 hostů klubu a 500 lupínků mezi fanoušky. Nechci hodnotit klíč přidělování – spousta lidí psalo různě, že byli na všem a listek nemaj. Za co bych rád Spartu pochválil, je to, že lístky nebyly na jméno: bylo tudíž hrozně jednoduchý si je přeposlat, když někdo lístek dostal a třeba nemoh/nechtěl na fotbal.

Ve výsledku se to, myslím, sešlo pěkně a z povolený kapacity se nevyužilo pouhých 23 lístků, což mi vzhledem k okolnostem (poslední 2 zápasy velký špatný, zima, Covid, neoblíbenej a neatraktivní soupeř) přijde skvělý. Za bránou se utvořil dokonce „urob si sám” kotel, kterej slušně jel po celou dobu a byl slyšet. Po dvou neoslnivých, ale náročných zápasech za týden, v zimě a po tom, co celý dopoledne padal mokry sníh čekám, že to s Libercem bude typická okopávaná a válka, ale doufám, že je nakonec přetlačíme 1:0 nebo takněco.

Na moje překvapení Sparta do zápasu vstoupí hodně aktivně a už v 5.minutě dává Kara docela suverénně hlavou na 1:0 (mám psát, že bych si byl přál, aby to ve čtvrtek bylo bývalo stejně?). Rád zas vidím na place DMK, který nevypadá, že mu je to celý u záděle. Liberečtí se nechytaj. Pak ale po půlhodině upletou z hovna bič a po trochu komickým nedorazu naší obrany někde za středovou lajnou jde mladej Kikin úplně sám a mazácky lobne Domina Holce. Do tý doby neměli nic, ale na Spartě se, zdá se, podepisuje únava a snad i nějaké uspokojení z průběhu. Hned 6 minut po pauze jde po vysunutí od Haraslína Hložan sám, ale nakopne jenom Knoblochovu čelist. Normálně bychom v týhle situaci zvedali ruce předem, ale je bohužel vidět, že Adam není úplně vpoho. Nechci se v tom víc rejpat: Hložan maká a zlomí to!

Trenér vidí, že není hotovo a je potřeba přitlačit a tak v 61. jde místo DMK Pulky. Až fyzicky cejtím, jak mně to najednou zahřeje – dokonce s lidma co sedí roztroušeni kolem, začínám fandit. Pulky tomu dává zas náboj a šťávu: je cítit, že to zas chceme urvat! Haraslínovy nůžky, Hanckova „len sa trela”… začínaj se dít věci. Libe jenom brání cennej bodík. V 80. se konečně dočkáme: Krejda roh, Krejda hlavou prodlužuje na zadní a náš válečník to tam dorve: 2:1. Mám fakt radost jako snad naposled proti Bolce. Takhle se to dělá! Nebyla by to Spartička, kdyby nám nepřipravila bonusek v podobě samostatného nájezdu soupeře 3 minuty po našem gólu, ale Domino suprově likviduje mezi nohama.

Od máleminfarktu Tupty v 83. bych ale kluky chtěl pochválit, že to dohráli s přehledem: nedopustili žádnej blázinec ani tlak soupeře. Hezky pěkně: získaný faulíky, předskočení a/nebo odtlačení Liberečáci, šmrdlaná kolem kruhu…

Promrzlej, ale spokojenej se vracím domů a pouštím si ještě vybraný pasáže v TV (žena se mně jako pokaždý nechápavě ptá, jestli si opravdu pouštím zapas, na kterým jsem zrovna byl). V O2 studiu si chrochtá Holas, kterýho kluci se dneska prosadili (a to na obou stranách).

P.S.: omluvte, prosím, nešťastný načasování reportu: je hrozně těžký psát po majkovi! Ani nevím jestli to patřičné slovo je „influencer” nebo spíš „opinion maker” – prostě před jeho souhrnem nikdo nemůže dospat. A ve stínu tohoto velikána těchto stránek to pak všechno vypadá jako hrozný plkání :)

Sparta Forever!

Novák


AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Góly: 5. Karabec, 80. Pulkrab – 33. Frýdek. ŽK: DMK, Haraslín, Laco Krejčí – Fukala, Purzitidis. Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Vodrážka. Diváci: 977.

Sparta: Holec – Wiesner, Panák, LK37, Hancko – DMK (61. Pulkrab), Pavelka, Sáček, Karabec (80. Dočkal), Haraslín (69. Laco Krejčí) – Hložek.

Liberec: Knobloch – Koscelník (66. Tupta), Gebre Selassie, Chaluš, Mikula, Fukala – Tiéhi (80. Michal), Ch. Frýdek, Faško (66. Purzitidis) – Rondić (72. Mészáros), Rabušic (72. Hilál).


Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Co týden dal a dá (19. díl)

Skotská nám nechutnala - report z výjezdu za Spartou do Skotska

Je libo sparťanský sedací pytel?

Další historický debakl - report z výjezdu na Slovácko

Co táden dal a dá (18.díl)

Hlasujte o MISS SPARTA FOREVER 2021

Co týden dal a dá (17.díl)

Was wollen wir trinken....report z výjezdu busem do Lyonu za Spartou

Sbírka pro Pavku S. - realizace

Názory - Má Bořek Dočkal stále co dát současné Spartě?

Novák | 30.11.2021 10:54 Vstoupit do diskuze
5