Redakce | 17.02.2010 08:41

Ženy si k naší potěše stále častěji nacházejí cesty do hlediště našeho chrámu, úspěšně pronikají na fotbalové trávníky a mají své výsostné postavení i zde na našem internetovém trávníku. Rádi si čteme jejich reportážní postřehy ze zápasů Sparty, pod drobnohledem máme ženský tým Spartičky, pravidelně rozhodujeme boj o nejhezčí fanynku ve volbě Miss a dokonce jsme jim dali prostor obdivovat naše sexy těla v mužské obdobě této soutěže. Do řady sparťanských fanynek krásně zapadá i Česká miss 2008 Eliška Bučková. V milém rozhovoru pro web Sparta Forever nám prozradila řadu zajímavostí, zabrousili jsme do její práce a též ohodnotila účastnice loňského ročníku Miss SF.


Eliško, vítejte při rozhovoru pro náš fanouškovský portál. V jednom z rozhovorů pro média jste se v minulosti vyjádřila, že jste fotbalové fanynka a Vaše srdce patří našemu klubu z Letné. Co je na tom pravdy? :-)

Musím to trošku poopravit, jestli máte na mysli mé „fotbalové srdce“, tak to potom ano :-)

Co se Vám tedy vybaví, když se řekne Sparta?

Dříve to byl jeden fotbalista :-). V současnosti se mi vybaví především sparťanský dres a spousty dobrých fotbalistů.

Jak jste se vůbec ke kopané a Spartě dostala? Říká se, že sparťanem se člověk musí narodit a je jen pro vyvolené. :-)

Já se tak určitě vyloženě nenarodila. Dá se říct, že jsem fotbal začala registrovat až nějak v šestnácti. Mohla za to první láska a kamarádi, kteří za Spartu kopali :-)

Jak často vlastně Spartičku sledujete?

Nejsem úplně horlivá fotbalová fanynka, takže když mám čas a přítel fotbal pustí, dívám se s ním. Na Spartě jsme například také s holkama fotily plakát v dresech.

Utkvěl Vám nějaký zápas v paměti?

Asi žádný, já to zase až tak moc neřeším :-)

Jak byste se jako fanynka charakterizovala? Jaká jste? Fandíte třeba, máte dres či šálu…

Jeeeej, tak teď začínám pochybovat o tom, že jsem fotbalová fanynka :-) Ráda se podívám na fotbal v klidu doma v televizi, popřípadě v nějaké hospůdce, užiji si té atmosféry, ale tím to pro mě končí.

Jaký je vlastně Váš úplně nejoblíbenější fotbalista a proč je to zrovna on?

Asi Petr Čech. Chytá skvěle a líbí se mi jeho chování. A z těch zahraničních je to Lionel Messi.

Mimochodem, slyšela jste před naším rozhovorem někdy o webu spartaforever.cz? Víte o něm něco? :-)

Ano, je to skvělý web :-) Samozřejmě, že jsem se s ním seznámila. Jsou tam zajímavé články a odkazy. Je to super.

V jednom z rozhovorů jste se zmínila, že Vám ani jako modelce není cizí klasické české jídlo. Dáte si prý ráda knedlo-zelo-vepřo, dopřejete si vínko a léčíte se občas slivovicí. Co takhle fotbalová kombinace pivo a klobása?

Miluji české jídlo a miluji klobásy. Přítel vozí domácí maďarské klobásy a ty jsou úplně nejlepší. Pivo moc nemusím, dám si raději víno, ale občas na trávení si jej dám :-)

Máte čas si třeba fotbal sama zahrát? Pokud byste byla fotbalistkou, jaký post byste zvolila? Co třeba rychlá útočnice, nebo naopak tvrdý bek? :-)

Už jsem měla možnost si zakopat. Dokonce jsme hrály s týmem modelek proti jiným modelkám. A bylo to super. Já jsem se nejlépe cítila v bráně :-)

Jaké sporty preferujete ve volném čase a jak ještě čerpá energii Česká miss?

Ráda se věnuji in-linům, běhání a badmintonu. Nejlépe se také odreaguji při vaření, sledováním nějakého hezkého filmu a spánkem.

Pojďme udělat takový nenápadný můstek. Víte, že i fanoušci volí svou fanouškovskou Miss?

Nepovidejte, vážně?? :-)

Vybírají z přihlášených sparťanských fanynek. Loni proběhl již šestý ročník. Jak si představujete takovou sparťanskou miss? Co by měla splňovat a jaká by měla dle Vašeho pohledu být?

Hmm...asi by při pohledu na ní mělo být jasné, že je to sparťanka tělem i duší. A určitě by měla i hezky vypadat :-)

Zkuste třeba říci, pro které tři byste v tom minulém ročníku hlasovala a proč?

Martinka, Lenička s Natálkou a Káťa. Ty mi přijdou nejoriginálnější.

Pojďme tedy rovnou k Vaší zajímavé práci. Z mého pohledu se dají vystopovat podobnosti s fotbalem :-) I vy v oblasti modelingu musíte stejně jako fotbalisté bojovat o své místo, na něž je celá řada konkurentek. Jak je porážíte?

Ze začátku jsem měla s tím „prorážením“ problém. Byla jsem vychovaná k nesobectví, ale ve světě modelingu to nejde. Pokud není člověk sobecký a nemá ostré lokty, pak se jen těžko prosadí. Postupně se učím a v některých věcech jsem nekompromisní.

Ve všech rozhovorech zmiňujete, že jdete svou cestou, jste stydlivá a nenecháváte se zlákat na focení a předvádění spodního prádla. Je to právě ta cesta, jak porazit konkurentky, které spíše zaujímají skandály?

Já se nechci vystavovat v pánských časopisech. Jsem stydlivá a nepotřebuji se všem ukazovat nahá. Prádlo nepředvádím, ale je možné, ze někdy do toho také spadnu, ovšem jenom se šátkem…Existuje hranice, za kterou nepůjdu.

Další podobnost. Stejně jako fotbalisté musíte porážet nervozitu, abyste podala dobrý výkon na přehlídkovém mole, kdy na Vás kouká několik stovek či tisíců párů očí. Jak na to jdete?

Přehlídky jsou moje práce, takže teď už tu nervozitu nevnímám. Jsem sice trémistka, ale naučila jsem se ji ovládat. Jinak bych v modelingu moc neuspěla…

Máte tedy nějaké rituály? Fotbalisté mají různé, z nichž některé nelze ani publikovat. Z těch slušnějších je to třeba ustálené oblékání výstroje. Nebo si dávají stále stejné jídlo před zápasem, mají talisman či si nemění vítězné oblečení. Co vy a rituály?

Když jsem nervózní, tak se modlím. To mi pomáhá více než nějaké talismany… :-)

Takže to není o tom nejdříve nasadit vždycky levou lodičku, potom teprve pravou náušnici a když to nedodržíte, tak je to v pytli… :-)

Ne ne, to vůbec.. :-) Já nejsem pověrčivá, takže u mě žádné rituály nehrozí.. :-)

K čemu se dá ve světě modelingu přirovnat vlastní branka na fotbalovém hřišti, nebo neproměněná šance útočníkem?

Asi upadnutí na přehlídkovém mole nebo plácnutí nějaké blbosti při živém rozhovoru.

Naše milé povídání se blíží ke konci. Co byste na závěr vzkázala sparťanským fanouškům?

Ať fandí dál tak, jako doposud!

A co byste popřála Spartě?

Ať vyhrává a nezklame svoje fanoušky :-)

Díky za rozhovor. A Vám pochopitelně hodně štěstí, krásy a ať Vám to na přehlídkovém mole dobře běhá… :-)


Redakce


Zdroj fotografií: Electronic Arts, Dataconsult, JV

Redakce | 17.02.2010 08:41