lu.pe, pesfilipes | 23.04.2010 09:30

Jak jistě návštěvníkům stránek Sparta Forever neušlo, v polovině ledna byly vyhlášeny výsledky již čtvrtého ročníku ankety o „Nejhezčí fotbalistku Sparty“. Tato, mezi čtenáři SF velmi populární, anketa, si už našla stálé místo v našem sparťanském dění a na jejích výsledcích se spolupodílí stále více hlasujících. První tři ročníky (Zuzka Kozlová, Lenka Gazdíková, Irena Martínková) si rozdělily hráčky z různých postů (útočnice, gólmanka, záložnice) a z tohoto pohledu se tedy zdálo být skoro očekávatelné, že v roce 2009 přijde řada na někoho z obrany. Tento „logický“ předpoklad vzal po rozpečetění a přepočítání volebních lístků záhy za své a dokonce přinesl do této soutěže velkou novinku. Jednak tedy defenzivní řada A mužstva Sparty žen zůstala bez titulu a druhak se povedl loňské královně nevídaný kousek, když si vítězství zopakovala i v roce 2009.

Irena Martínková tentokrát vyhrála poměrně velkým rozdílem 59 bodů (vloni o pouhých 7b.před sestrou Lucií) před Markétou Ringelovou, což při pohledu do výsledkových listin předchozích ročníků zavdává důvod k silnému dojmu, že dvojnásobné vítězství v této anketě zdaleka nemusí být konečnou stanicí…

Krátce po poledni se dva vylosovaní šťastní vyslanci SF sešli v centru Prahy s drobnou sympatickou a skoro nesmělou slečnou. Ta se po chvilce ujištění, že pánové nejsou „hodnými strýčky z endéer na lovu“, trochu osmělila a záhy po usednutí v klidné kavárně zpříjemnila hodinku povídání s nekončícím úsměvem na tváři. Byla to opravdu milá společnost přirozené, nenudící a možná až nezvykle otevřené dvojnásobné „Královny krásy“. Při povídání se nevyhnula žádné z otázek, ať se týkaly čehokoli – školy, tréninků, zápasů, či třeba i zranění, trenérů, každodenního dojíždění, aj. Hlavním bodem setkání ale nebylo „tahání pikantností“ z kabiny našich holek, nýbrž předání „korunky“, diplomu a drobných cen vítězce. Po splnění této milé povinnosti jsme již Irenu Martínkovou nechtěli připravovat o další volný čas, zejména když se jednalo o jediný den v týdnu, kdy nemá na programu trénink.

Každopádně je dobře připomenout, že tato anketa není tím hlavním, proč všechny naše holky máme rádi (ač tedy někteří některé o malinko raději :-) ). Tím hlavním důvodem je především to, že se hrdě bijí za klub našich srdcí, v dresech nám nejmilovanějších. A že tak díky dlouhodobě nejlepšímu trenérovi ženských týmů v republice (Dušanu Žovincovi) dělají s pravidelným přísunem titulů, nás těší nejvíce. Na holky je prostě spoleh.


Ireně jsme položili několik otázek za redakci i od spolupracovníků redakce a zde offline přinášíme:


Zvítězila jsi v anketě v roce 2008, v roce 2009, plánuješ dovršit letos minimálně zlatý hattrick? /jak máš velkou poličku na ceny? :-) /
Tak to je na fanoušcích, tohle se nedá ovlivnit. Na hřišti ano, ale v této anketě ne. To jsou názory lidí, kteří se jdou podívat na náš web a poté nás hodnotí.

Budeš muset za titul v soutěži Miss něco zaplatit do společné týmové kasy?
Tak to nevím. Myslím si, že za to vítězství asi ne, až za ten článek na internetu a vyvěšenou fotku na stránkách asi budu muset :-)

Pokud bys nebyla jednou ze soutěžících, ale návštěvnicí webu, která hlasuje - jaké by bylo tvé pořadí v anketě Miss Fotbalistka Sparty na prvních třech místech?
Lenka Gazdíková, Markéta Ringelová a Dominika Týlová.

Jaká byla Tvoje fotbalová kariéra od začátku? Kdy a kde jsi s fotbalem začínala a v jakých týmech jsi působila?
K fotbalu mě přivedli kamarádi z Přerova nad Labem, se kterými jsem společně se sestrou chodila na jakýkoli plácek kopat do balonu. Jednou nás uviděl trenér místní přípravky, který říkal, že nám fotbal jde, ať zkusíme hrát s klukama za Přerov. Na druhý den jsme přinesly fotku, dvacet korun a začaly jsme hrát.
Do Sparty jsem se dostala z dívčího klubu v Předměřicích, odkud si mě společně se sestrou a Sašou Mouchovou vyhlédl trenér Sparty Dušan Žovinec.

Troufla by sis v případě nouze odchytat zápas v bráně? Není myšlen zápas, kdy soupeře nepustíte přes půlku :-)
No tak, to je asi jediný post, na který bych si doopravdy netroufla. Určitě ne dobrovolně, musela by to být doopravdy poslední možná varianta, abych si tam musela stoupnout zrovna já.

Jakou vzdálenost uběhneš v tzv. Cooperově běhu na 12 min? Popřípadě kdo z týmu je v tomto ohledu nejlepší?
Uběhnu něco přes tři kilometry, ale kolik to bylo přesně to nevím.

Mnoho fanoušků považuje ženský fotbal za jiný sport. Jaký je tvůj názor?
Určitě se to nedá srovnávat s mužským fotbalem, jak v rychlosti, tak v síle. Dispoziční předpoklady jsou úplně jiné. Ale rozhodně je na co se koukat i v ženském fotbale i tady se rodí krásné akce a padají hezké góly.

Jak se daří skloubit studium VŠ, tréninky a zápasy? Zbývá vůbec čas na zábavu? Pokud ano, jak nejraději trávíš volný čas?
Skloubit se to dá, ale je to náročné a volného času už tolik nezbývá. Když mám volno tak si ráda zajdu odpočinout do sauny a vířivky, nebo se jdu „projít“ po golfovém hřišti (zahrát si golf), na kolečkovky, někdy zhlédnu nějaký ten film v kině.

Jakou máš představu o své další kariéře? Je pro Tebe Sparta vrcholem, nebo by ses nebránila zahraničnímu angažmá? Do kolika let máš představu hrát na vrcholové úrovni?
No tak na „vrcholové úrovni“ jak říkáš :-), mám v plánu hrát určitě do konce studií a poté se uvidí. Jinak kdyby byla možnost zahraničního angažmá, nevím, zda bych odešla ze Sparty, záleželo by…

Jak se vám hráčkám hraje v dresech mužských? Nemáš pocit, že jste pro jméno Sparty udělaly dost úspěchů na to, aby klub investoval do koupě dresů dámského střihu?
V dámském střihu dresu by se nám určitě hrálo lépe (trenky bychom si nemusely několikrát ohrnovat) a i by nám více slušely :-), ale musí nám stačit to, co máme a že toho není zrovna málo. Jsou kluby, kterým se o věcech co dostáváme my ani nezdálo. Sparta nám dává dost.

Začíná nadstavbová část ženské ligy. Projevilo se to nějak na trénincích a přípravě do zápasů? (větší intenzita tréninků, či menší… šetření opor v lehčích zápasech atd.. )
Jediná změna je v množství tréninků, která se změnila ze tří na čtyři tréninky týdně.

S reprezentací se vám podařilo vyhrát v Azerbajdžánu i v Belgii a oplatit jim tak porážku doma. V boji o postup vás čeká i dvojzápas se silnými Švédkami. Jak si tým na soupeřky věří? A věříš ty osobně, že reprezentantky Švédska porazíte a dotáhnete v tabulce?
Tak určitě to budou nejtěžší zápasy ze skupiny. Do těchto dvou zápasů půjdeme naplno a budeme se snažit uhrát ten nejlepší možný výsledek, jako vždy. Jak to dopadne, si necháme na léto.

Jaká je tvůj oblíbený/sympatický hráč mužského týmu ACS a co říkáš výkonům Sparty /muži/ v této sezoně?
Má oblíbená osoba z A týmu mužů odešla. Zatím se Sparta drží na přední příčce v tabulce, sice jen díky dobrému skóre, ale je tam, a to je dobré, ale skvělé bude, když vyhraje v Ostravě a potvrdí tak první pozici v Gambrinus lize - pevně tomu věřím :-)

Sledujete (hráčky ACS) aktivity SpartaForever a nahlédnete občas na diskuzní fórum?
Občas sleduji aktivity SpartaForever, ale diskuzního fóra se nezúčastňuji.

Jak vnímají hráčky ACS snahu SpartaForever o větší propagaci týmu žen Sparty a jejích zápasů? Popřípadě jestli je znát tato snaha na návštěvnosti utkání, či popularitě hráček?
Nebudu mluvit za nás za všechny, protože nevím, zda snahu SpartaForever spoluhráčky vnímají stejně jako já, ale snad ano. Určitě každá podpora a propagace ženského fotbalu je skvělá, vážíme si toho a děkujeme za to!!

Nejoblíbenější kniha, film, hudební interpret?
Nejoblíbenější knihou je Stařec a moře od Ernesta Hemingwaye, filmem Hříšný tanec a Alicia Keys.

Jaký máš oblíbený tým v zahraničí? /týmy/ A jakého hráče?
(+speciální podotázka od nejmenovaného fanouška/paolo.maldini/ : Jaký máš vztah k AC Milan? ) :-)

K AC Milan nemám žádný vztah, spojuje nás jen fotbal :-) Oblíbeným týmem je Barcelona a hráč Messi.

Nadšence, který s vámi absolvoval tréninkový výběh bys nazvala bláznem, odvážlivcem nebo roztomilým nekňubou?
/zasilatel otázky Tommy na položení trval/ :-) :-) :-)

Sympaťákem :-)


Díky za rozhovor a ať se daří!
Více o ženském týmu Sparty se můžete také dozvědět na jejich neoficiálních stránkách :


spartanky.tym.cz

lu.pe, pesfilipes | 23.04.2010 09:30 Vstoupit do diskuze
7