lucifer.pekelny | 24.09.2010 07:50

Po rozhovorech s několika hráči Sparty jsme usoudili, že bychom rozhovory mohli rozšířit i o jiné zajímavé lidi, kteří působí ve Spartě. Jako první se nabízel ředitel komunikace Ondra Kasík a kupodivu jej nebylo nutno přemlouvat a s rozhovorem souhlasil.

Na rozdíl od minulých rozhovorů, které jsme posílali přímo jemu a dostali zpět namluvený rozhovor k přepisu nám u tohoto sám nabídl, že otázky nechce vědět předem a ať jej vyzpovídáme osobně a nešetříme ho.

Ve středu po vyhraném derby se rozhovor uskutečnil a kromě příjemného povyprávění o všem možném poté trpělivě a jak se dočtete v rámci možností dost otevřeně téměř hodinu odpovídal na otázky. Rozhovor jsme záměrně nechali skoro autentický, v hovorové mluvě.

A nyní již k otázkám a odpovědím:

Můžeš nám zkráceně popsat svůj životopis? Vzdělání, předchozí zaměstnání…

Tak nejdřív vzdělání. Šestileté gymnázium Na Vítězné pláni, pak rok Pedagogická fakulta, pak pětiletý magistr – Fakulta sociálních věd, obor Mediální studia.

Profesní životopis – Deník Sport od roku 1999 do roku 2007, potom půl roku studijní pauza, pár měsíců jsem se podílel na tvorbě časopisu Sportstar. Potom už přišla Sparta….

Když jsi přicházel na Spartu, bylo to tak, že jsi byl osloven s nabídkou, nebo ses účastnil výběrového řízení? Pokud ano, jak takový konkurs na místo tiskového mluvčího probíhá?

Neúčastnil jsem se žádného výběrového řízení. Místo mi bylo nabídnuto přímo Kubou Otavou – mým předchůdcem. Na základě čeho mě oslovil, to asi není otázka pro mě. Ale s Kubou jsme se už v té době poměrně dlouho znali, působili jsme jednak jako kolegové sportovní novináři, ale byli jsme hlavně kamarádi. Měl jsem za sebou i pár rozhovorů s panem doktorem Křetínským, takže i ten věděl, kdo jsem, když se tady na Spartě začalo skloňovat moje jméno.

Podle čeho se měří úspěšnost práce tiskového mluvky?

Označení tiskový mluvčí je v mém případě trochu zavádějící, protože do mých kompetencí spadá částečně i obchod a hlavně P.R.. Čistě pozice tiskového mluvčího se měří asi monitoringem tisku – jak je pozitivní, nebo negativní, jakým způsobem dokážeme do novin dostat naše témata. Jak dokážeme s médii na základě osobních kontaktů komunikovat, je důležitý, abychom byli informovaní o vnitřních procesech v redakcích.

Prvořadá věc je ale to, jakým způsobem fungujeme my jako Sparta navenek. Znamená to budovat image Sparty jako otevřeného klubu, jehož hráči budou mluvit s médii, veřejností, jehož hráči vystupují na setkání s fanoušky. S tím jsem i šel na Spartu, aby hráči, kteří třeba měli v minulosti velké problémy s tím se vyjadřovat do novin, trochu přehodnotili názor.

Myslím, že se to podařilo. Nebo alespoň já mám v tom ohledu vnitřně dobrý pocit.

Druhá část, která se netýká až tak funkce tiskového mluvčího, je zodpovědnost za oblast P.R. aktivit – což je sledovanost interních médií. S tím souvisí, jaký plníme ofiko web, Facebook, jaký obsah umíme vytvářet sami, jak často ho produkujeme – jestli jsou to jen tištěné věci, nebo i audiovizuální. Je to zkrátka strašně široký, spadá do toho spolupráce s partnery, spolupráce na kampaních s Nike, s Fortunou…

Účastníš se pořád jednání managementu?

Pokud se jedná o zasedání představenstva, tak tam osobně přítomen nejsem, nicméně když k nějakému problému zasedá vedení klubu, tak u těch jednání nechybím.

Máš kdykoliv přístup do kabiny hráčů?

Kdykoli. I když v ní nejsou hráči … Ne, nejsem v kabině při taktických poradách, tam mají své místo skutečně jen hráči a realizační tým. Jinak z toho mám já osobně dobrý pocit, není to tak, že bych musel čekat za dveřmi a klepat. Naopak, je důležitý, aby člověk v mojí pozici byl součástí kabiny a byl v ní každý den, i když se zrovna nestane nic zvláštního.

Co dělá tiskový mluvčí během zápasu?

Hodinu před zápasem předtáčka s asistentem, případně s panem Chovancem pro Českou televizi, zajištění servisu pro tiskové středisko, dodání soupisek, dodání tiskových materiálů.

To ale samozřejmě nedělám sám, pomáhají mi kolegové z mého oddělení. Od výkopu pak trávím většinu zápasu na novinářské lávce. Částečně i proto, že je tam podle mě absolutně nejlepší výhled, a taky si tam ten zápas dokážu nejlíp užít. Nikdo mě tam nemůže okřiknout, když řvu.

Po zápase rozhovor s hráči pro televizi, zajištění trenéra, v našem případě GSM J. Chovance pro rozhovor, zajištění hráče utkání, vyslání nejméně dvou hráčů k dispozici píšícím médiím, tisková konference…

Jaká největší chyba tě na tvé pozici mluvky potkala?

Když jsem tu působil krátce, tak jsem přesně nevěděl, na koho se v případě řešení některých problémů obrátit, abych získal požadovanou informaci třeba během jedné minuty a dozvěděl se přesně to, co potřebuju…

Chvíli trvalo, než si i klub a lidi v něm zvykli na mě… Někdy jsem třeba váhal víc, než jsem měl. Někdy je možná chyba i to, že jsem poměrně impulzivní typ.

Konkrétní chyba, kterou si hned vybavíš, takovou nemáš?

No, já ke svojí práci přistupuju myslím s dost velkou sebereflexí, každý vyjádření následně zkoumám a hledám v něm skuliny, kterých mohou média využít. Každý rozhodnutí si přehrávám v hlavě. Navíc můj nejlepší kamarád je takovej kritik, že by to možná pár lidí neustálo a skončilo by v Bohnicích. Poslouchám i lidi kolem sebe a snažím se chyby minimalizovat.

Určitě se stalo, že jsme v nějaké situaci váhali, jestli dát hráče k dispozici médiím, aby mluvil třeba o nějakým problému, přičemž já byl toho názoru, že bude nejlepší, když budeme otevření a hráč médiím k dispozici bude, i když to pro něj nemusí být příjemný. Ve výsledku se nám to potom vrátilo jako bumerang a sám jsem si uvědomil, že jsme toho kluka měli víc chránit.

Jaký máš vztahy s ostatními tiskovými mluvčími, s kým nejlepší a nejhorší?

Se všemi tiskovými mluvčími mám úplně standardní vztahy, nemám mezi nima ani žádného nepřítele na život a na smrt, ani mezi nima nemám životního kamaráda.

Dáváš našim hráčům či Jozefu Chovancovi mediální tréninky?

Nic, co by se dalo nazvat mediálním tréninkem ve smyslu že by si 30 hráčů a 8 členů realizačního týmu sedlo do zasedačky a já tam pouštěl powerpointové prezentace a kreslil grafy, tady není, to určitě ne. Ale před každým větším rozhovorem se s hráči bavíme, snažím se jim dá příklady otázek, na které budou odpovídat.

Jakým způsobem se sebevzděláváš v oblasti komunikace s médii? Nebo již není třeba a vše víš? :-)

Já se sebevzdělávám každý den, když přijdu sem, protože ta práce je tak pestrá, že tě každý den potká něco novýho. To není klišé, ale fakt… Žádná institucializovaná forma studia už ne, i vzhledem k tomu, že nejsem úplně studijní typ.

Udělal jsem vysokou, za což jsem rád, moji rodiče jsou na to hrdí, ale nebyl jsem prototyp studenta, který chodil ve svetru, s krosnou a v pohorkách do knihoven.

Co dělá z tiskového mluvčího dobrého tiskového mluvčího?

Už jsem víceméně odpovídal v otázce dříve, ale je to na hodnocení spousty lidí. Mluvčího hodnotí v první řadě jeho nadřízení, což je to nejdůležitější kritérium. Dál ho ale hodnotí hráči, fanoušci. Každý dle svých kritérií a měřítek… I já sám hodnotím svoji práci… Těch kritérií je strašně moc a je trošku problém, když se u zmiňovaných skupin liší.

Jak hodnotíš vystupování našich hráčů do médií? Kdo je dobrý a kdo by naopak potřeboval potrénovat?

Vystupování našich hráčů v médiích hodnotím kladně, je vidět, že jsme ušli kus cesty. Jmenovitě? Pokaždé si rád přečtu rozhovor s Tomášem Řepkou, protože je to vždycky zajímavý čtení a myslím, že nejsem sám, koho ty jeho rozhovory baví.

Je to strašně zajímavej člověk, neschovává se za fráze, hrozně dobře mluví, takže ve chvíli, kdy sám třeba organizuju rozhovor, tak se těším hned na tu první verzi, kterou mi novinář pošle a kterou si čtu v počítači. I většina mladých kluků ví, co chce říct, je to jiná generace, žádný stydlivky.

Jak se osobně srovnáváš s faktem, že ne vždy můžeš tlumočit svůj názor, resp. Ty osobně můžeš mít soukromě jiný názor a musíš samozřejmě vyslovit stanovisko nadřízených, přičemž jsi s ním samozřejmě spojován ty?

Jsem ve Spartě rok a tři čtvrtě a nikdy se mi nestalo, že bych měl zásadně jinej názor než ten, kterej jsem říkal do médií. To se nestalo nikdy. Spíš je to, co já říkám, nějaký konsenzus, nebo výsledek debaty několika lidí. Nikdy jsem neměl takovej problém, že bych si večer zapnul televizi, tam bych se viděl mluvit a styděl bych se za to, nebo bych s tím zásadně nesouhlasil.

Na což navazuje i otázka - Můžeš na některé jevy reagovat v masmédiích přímo - bez vědomí vedení.. např. jako subjekt, nikoli ofiko stanovisko klubu?..

Záleží na důležitosti věci. Pokud je to něco opravdu důležitýho, nikdy se nestane, že já sám bych sděloval nějaké stanovisko. Spíš je to tak, že já vymýšlím komunikační scénář. Ten předkládám dalším lidem.

Jak ses vypořádal s tím, že tě část fanoušků při příchodu z Deníku Sport neměli zrovna v oblibě?

Těžce… Ale… Nechtěl jsem to na sobě nechat znát. Já jsem pryč ze Sportu teď už tři roky, což je poměrně dlouhá doba. Mezi odchodem ze Sportu a příchodem na Spartu uběhla nějaká doba, nepřecházel jsem z jedné firmy hned do druhé.

Ale k otázce. Vadilo mi to… nebo ne vadilo, ale nebyl to dobrej pocit. Ale nezbývá ti v tu chvíli nic jinýho, než ty lidi přesvědčit, že tady nejsi proto, abys cizopasil na tom klubu, nebo aby ses sám zviditelňoval, ale ukázal jim, že se snažíš pracovat pro ten klub.

Ve chvíli, kdy si podle některých tvých kroků lidi řeknou, že se snažíš o zlepšení, je to dobře. To je podle mě cesta, jak lidi, který mi třeba nebyli úplně nakloněný, přesvědčit.

Já jsem s tím svým způsobem trochu počítal, nešel jsem sem s pocitem, že nikdo neví, jakou mám za sebou kariéru v novinách. Spoustu věcí už jsme si vyříkali. Osobně, nebo i pomocí e-mailů. Věřím, že jsme mnohem dál než třeba před rokem, a vzájemně jsme se pochopili.

Dneska žádný problém necítím, ale stejně jako hráči musí v každém zápase dokazovat, že na Spartu mají a že do ní patří, tak i já jsem si moc dobře vědom, že i já musím svými kroky pořád dokazovat, že jsem ve Spartě proto, abych klubu pomohl.

Tisková mluvčí Lechu byla tak krásná… zapracuješ taky na sobě? Kdy začneš?

Tisková mluvčí Lechu byla fyzicky velice přitažlivá, nicméně… Myslím, že bychom si lidsky určitě nesedli. Ale pokud je tazatelem poukazováno na estetičnost, tak jak tazatel, tak i já moc dobře víme, že takový estetický hodnoty jako ona já nikdy nedosáhnu.

Umíš hrát vůbec fotbal? Pokud ano, kde jsi hrával a za jaký tým případně ted hraješ? Jaký post je ti herně nejbližší?

Hrál jsem, fotbal mám moc rád, stejně jako další sporty: tenis, kolo. Teď ale fotbal hraju míň kvůli kolenům a rameni, se kterými mám problémy.

Byl jsem hrdým hráčem a dneska jsem fanouškem Ostrovanu Zadní Třebaň. Shodou okolností za tenhle tým hrál i Honza Prušinovský – člověk, kterej je jako režisér podepsanej pod seriálem Okresní přebor. A hraje tam několik mých bývalých spoluhráčů v rolích komparzistů.

Takže jsem poznal fotbal přesně na té úrovni, o které mluví ten seriál. Hrál jsem stopera, nebo pravýho beka, což asi souviselo s tím, že mám za sebou kariéru judisty a takový ty osobní souboje mně jsou bližší než nějakej styl Messi – nikdy jsem nebyl žádnej malej Mozart.

Nejpozději v patnáctý minutě každýho zápasu mi spoluhráči z dorostu říkali: Uvědom si, že teď děláš fotbal a ne judo… Takže to byl asi tak můj styl…

Jsi známý svým elegantním oblečením. Jakou značku preferuješ? Kupuješ si košile v Pařížské ulici, nebo v Kotvě?

/dlouhý smích/ …Rád bych si kupoval košile v Pařížský… Ale Řepa mi sliboval, že mě tam vezme a ještě mě tam nevzal…

Tak to chápu i jako jeho závazek, protože on mi doporučuje Pařížskou ulici a já se tam rád půjdu podívat a rád si nechám doporučit od Tomáše pár kousků.

Jaký je tvůj největší kamarád ve Spartě? /nemusí se jednat o hráče/

Kuba Otava, i když na mě mimo kancl vůbec nemá čas a neustále se vymlouvá, když máme jít na pivo. A taky Tomáš Křivda, protože si nás lidi pletou a občas místo mě nadávají jemu.

Jakým způsobem nyní držíš na uzdě své bývalé kolegy ze Sportu?

Těžko říct, co znamená držet na uzdě. Pro to, aby Sport psal dobře o Spartě, je zejména důležitý, aby měla Sparta výsledky. Ten novinář reaguje vždycky na výsledky a na to dění. To znamená, že když Sparta svými výsledky nezavdává příčinu k tomu, aby se o ni psalo negativně, tak to má ten novinář minimálně těžší.

Neříkám, že nic nedokáže vykouzlit, i když Sparta zaznamená úspěch, ale to je jiná otázka.

Pokud se budeme bavit o Sportu, nemyslím si, že by náš vztah byl definovanej tím, že oni mě, nebo já je držím na uzdě. Každopádně v poslední době jsem byl z některých jejich článků stejně jako celé vedení Sparty rozčarovanej. Tentokrát to podle nás přesáhlo jistou mez a my na to budeme reagovat, konkrétní kroky již máme připravené a realizujeme je.

Kdo z novinářů na tiskovce sní nejvíce chlebíčků?

Já myslím ,že o tenhle primát by se jich pár podělilo. My samozřejmě víme, o koho jde. I oni to dobře vědí. Nebudu je jmenovat, ale máme tam několik rekordmanů.

Nejenom co se týče chlebíčků, ale my vydáváme do teplýho úseku i párečky, který jsou taky poměrně oblíbený.

Teď jsme zařadili do programu v utkání s Palermem i špagetky, a bylo to též velmi pozitivně přijato.

Myslím si, že fotbal je svým způsobem společenská událost a tisková konference o to více. A že by tím pádem i ustrojení účastníků mělo mít jistou úroveň. Myslím, že oděv může být klidně záplatovaný, ale měl by být čistý… Jak na Tebe působí oblečení zejména přítomných novinářů?


Jak kdy a jak v konkrétním případě. Neposuzuju člověka, jestli je na tiskový konferenci v obleku, nebo v normálním vycházkovém oblečení. Spíš jak to oblečení vypadá a jestli je čistý. To prostředí tady není nastavený tak, jako třeba v Anglii.

Já si nemyslím, že je úplně nutný, aby čeští novináři nosili obleky a kravaty, v českých podmínkách to není zaběhnutý.

Kdo z novinářů má dle tebe Spartu nejméně v lásce? Kdo jmenovitě se snaží psát nefér a
nevyvážené články?


Já rozlišuju novináře spíš na ty, kteří mají ostré pero a na ty, kteří nemusejí být negativní za každou cenu. Netroufal bych si říct, že je nějaký novinář vysazený jen na Spartu, nebo jen na Slavii, nebo jen na Baník. Spíš pozoruju, že mají někteří novináři řekněme agresivní styl psaní. A pak jsou jiní, kteří nemají potřebu být tak agresivní a nestydí se pochválit. Jsou novináři, podle kterých se dělá všechno jenom špatně. Bohužel mnohdy zapomenout navrhnout vlastní scénář.

A že bych měl říct jmenovitě někoho, kdo škodí Spartě… Za prvé bych se asi zachoval neprofesionálně, což nechci a za druhé si nejsem jistý, co by se stalo, kdybych byl konkrétní. Nevím, jestli bych toho jedince pohaněl, nebo jestli bych mu vlastně polichotil. A ani jedno bych nechtěl, protože ty vztahy musí být nastaveny na rovině a neměly by být postaveny na tom, že někoho pohaním, nebo řeknu nějaký názor, kterým bych naopak glorifikoval…

Jak se řeší s novináři, když napíší nepravdivý článek?

Řeší se osobně. V případě, že se jedná o zásadní pochybení, tak se řeší s jejich vědomím s jejich nadřízeným.

Má některé z médií na Letnou stop? Popřípadě uvažuje se o tom?

Neuvažuje se o tom, že by některé medium mělo mít stop, zvažuje se – a to není novinka – v případě některých médií neposkytování žádnou nadstavbu. To znamená žádné individuální rozhovory.

Jaké nejneobvyklejší médium žádalo Spartu o materiál, rozhovor, odpovědi na otázky..atp?

Byl to časopis Dopravák, periodikum Odborových svazů řidičů tramvají, metra a autobusů Dopravního podniku Hlavního města Prahy. Žádali o rozhovor s Tomášem Řepkou řekněme v dost exponovaný době, kdy bulvár přetřásal jeho osobní život. Přidali poznámku, že Dopravák není žádný bulvár.

Jaký máš názor na to, že na tiskových konferencích je účastno velké množství novinářů, ale dotazů je minimum? Mají články již sesumírované předem a informace nepotřebují, či jsou jen stydliví mezi lidmi a rozohní se až doma?

Je to každopádně škoda. Mrzí mě, že někteří novináři neumí využít tu šanci zeptat se člověka jako je Jozef Chovanec na jeho názory a postřehy.

Je mi to mnohdy líto, protože je často plný sál a když padnou po utkání čtyři otázky, tak se ptám, jestli není zbytečný tiskovou konferenci dělat a nedat jen čtyři věty na web a ty by si všichni přebrali.

Myslím, že by se zástupci některých médií měli ptát víc i kvůli sobě, aby byli víc informovaní a měli větší přehled o tom, jak to na Spartě chodí a měli svoje články víc informačně nasycené.

Plánuje Sparta zjednodušení rezervací vstupenek? Ve smyslu např možnosti rezervace a
následného zaplacení a vytištění vstupenky v terminálech Sazky, či jinde – jako je to např u divadel. Odpadly by snad poté nevyzvednuté rezervace a problém se spekulanty a překupníky.


Je to věc, kterou chceme posouvat dál. Na druhou stranu je k tomu potřeba podniknout spoustu kroků. V tuto chvíli nemůžu přesně říct, že například od jara budeme mít jednodušší a lepší rezervační systém. I když bych chtěl, v tuhle chvíli to neumím říct.

Jak se počítá návštěvnost na Spartě? Je to dle turniketů, nebo počet prodaných vstupenek + prodaných permanentek?

Podle turniketů.

Počítá se s větší péčí o oficiální web Sparty? Nemám na mysli grafickou, či obsahovou stránku, ale zejména odpovědi na dotazy na foru, zdá se mi, že tam chybí moderátor. Jinak by tam zřejmě nicky s fotem GSM s kosočtvercem přes obličej nebyly. Nebo necháváte až tak svobodu projevu?


Já jsem měl radost, že se nám teď podařilo zodpovědět otázku člověku, kterej tam dal něco, co bylo třeba zodpovědět v horizontu hodin a dal pod to poznámku „A teď se ukáže, jestli to tady někdo sleduje“ a my jsme byli schopni na to zareagovat. To mi udělalo radost. Ale to oficiální forum je věc, o kterou se do budoucna musíme postarat víc.

Zmíněný nápad s moderátorem… možná jo, ale na druhou stranu si nedovedu představit, že budu mít vyblokovanýho člověka jako admina, kterého mají na velkých zpravodajských webech a který má za úkol jen mazat nevhodný komentáře.

Pokud chce někdo dělat takovýhle prasárny… Víme, že bychom měli zareagovat rychleji, na druhou stranu si to ten člověk musí srovnat i sám se sebou, jestli je velkej hrdina doma v obýváku s papučema a podepíše se nickem xyz… Já ani nemám chuť kromě toho, že ho smažeme, se tím nějak víc zabývat.

Chystají se nějaké změny v ZC? Při osobní návštěvě je servis ok, ale telefony jsou zásadněne zvedány, i když v ZC nejsou zákazníci, o vyřizování e-mailů nemluvě.

Kritika zákaznického centra není novinka, na druhou stranu ti kluci udělají spoustu věcí dobře a není žádná odezva, pak se jedna věc zpozdí a hned jsou pranýřovaní. A po celém klubu pak létají e-maily, že si ten člověk permanentku už nikdy nekoupí.

Navíc oni jsou ti, kteří to schytají, když se klubu nedaří, někdo si jde koupit permanentku po prohraném zápase a klukům tam vysvětluje, že jim dává peníze, jako by je opravdu dával fyzicky těm dvěma a jim zůstaly…

Ale snažíme se klukům technologicky a systémově vyhovět tak, abychom jim tu práci ulehčili a aby se nestávaly věci, které se stávají teď.

Stravuješ se během utkání ve VIPce, nebo jsi okusil i produkci stánků? Pokud ano, jak ti chutnalo? Stihls kvůli frontě druhý poločas?

Nestravuju se ve stáncích, během zápasu nejím vůbec. Vím, jak naši fanoušci na občerstvení reagují, před časem byla na Spartaforever diskuze o kvalitě občerstvení, u které jsem se fakt zasmál, protože si tam spousta lidí dala dost práce s připodobněním některých jídel z produkce našich občerstvovacích stánků.

Celkově ta situace samozřejmě vtipná není. Já toto přímo pod sebou nemám, ale vím, že lidi. kteří za to zodpovídají, v těch stáncích jedí.

Nevím, jestli každý zápas, nebo jednou za tři zápasy, ale procházejí stadion a objednávají si a jedí. Jestli stihnou druhý poločas nevím.

V jaké oblasti má dle tebe Sparta ještě co dohánět vůči vyspělým západním klubům?

Já to budu brát čistě za svoji oblast, o ostatních mi mluvit nepřísluší. Ale co se týče mě, hodně sledujeme, jak jinde pracují se svým ofiko webem, náš sen je mít nejen Sparta Youtube Channel, ale mít jakousi obdobu televize.

To znamená být schopni vyrábět i formáty jako diskusní pořad, reportáž z cesty Sparty do zahraničí… hodně jsme se inspirovali u PSV Eindhoven, což tedy v našich finančních možnostech není, ale oni v den zápasu, kdy tady hráli Evropskou ligu, měli na svém kanálu skoro hodinový pořad. Včetně toho, že investovali na cestu dvou lidí do Prahy, měli tam rozhovor s Jozefem Chovancem, měli tam procházku Prahou, podrobně v kameře ukázali lidem – tohle je Václavák, sem se jděte podívat, sem jděte na pivo, tady jsou takový a takový ceny…

Sleduješ web SF pravidelně? Zkus prosím porovnat s oficiálními stránkami. Přispíváš na SF? Prozrazovat nick nemusíš...

Několikrát denně. Pečlivě… víceméně nevynechávám žádný rubriky.

Do debat velká versus malá vlajka se nezapojuju, jelikož jako člověk, který tam nemá žádný nick a žádný účet, ani nemůžu. Nepřispívám záměrně, nemyslím si, že je to fórum laděno tak, že by se do něj měl zapojovat oficiální představitel klubu. Spíš to beru jako inspiraci.

A co se týče porovnání webů, je jinej, je hodně jinej, než náš ofiko web. Je jinej už tou svou skladbou obsahu, my se soustřeďujeme na tenhle barák, my děláme rozhovory s lidmi odtud, jsme jakoby specializovaní na tu Spartu jako klub, na lidi, kteří tu dělají.

Ty fanouškovský stránky dělají lidi, kteří nejsou až tak „uvnitř“, mají jiný pohled a já nechci porovnávat, jestli je někde míň rozhovorů, nebo víc rozhovorů.

Prostě oficiální web je pohled zevnitř a Spartaforever je pohled jakoby zvenku. Každopádně lidem ze SF díky za to, co všechno dělají… Ostatně díky všem fanouškům a zejména těm, kteří s námi spolupracují. Víme, že je to stojí hodně času a práce. Klobouk dolu.

Máš představu o tom, co budeš dělat, až tě Sparta vyhodí? /třeba už po zveřejnění tohoto rozhovoru :-)))))) /

Tak snad se to nestane. Ale moje vize je, že se budu celý život motat kolem sportu. To je moje přání. Sport jsem sám aktivně dělal a dostal možnost se v něm pohybovat dál, za což jsem moc vděčnej. Ale nepřemýšlím o tom, co bude, až nebudu na Spartě.

Tady je ještě dost práce, mám pořád velkou motivaci, baví mě to. Je to nejlepší práce, kterou jsem dosud poznal.

Díky za rozhovor, za vstřícnost a hodně úspěchů v práci pro Spartu!

lucifer.pekelny

lucifer.pekelny | 24.09.2010 07:50 Vstoupit do diskuze
33