Janina | 15.10.2010 11:15

Máme konec babího léta, nastává to „pravé „ fotbalové počasíčko, déšť, mlhy, plískanice, mrazíky, prostě paráda :-) O víkendu, respektive v sobotu nás čeká další díl seriálu Gambrinus liga, tentokrát utkání s Teplicemi, více zde: Pozvánka na utkání Sparta - Teplice. Ovšem nejen to. Pojďme si udělat celou sparťanskou sobotu! Přijďme podpořit naši juniorku která hostí zatím vedoucí tým 2.ligy FC GRAFFIN Vlašim, utkání začíná v tradičních 10:15 na hřišti v Horních Počernicích. Tak pokud bude chvilka času před sobotním obědem, zajděte kluky podpořit v boji o další body. No a po obědě šup do nějaké osvěžovny a pak hbitě na Letnou, za dalšími ligovými body. Jako malou pozvánku na duel naší rezervy přijměte rozhovor s členem našeho béčka, Petrem Glaserem, který nám všem zprostředkovala Janina.


Do sbírky rozhovorů "O Spartě s.. " tentokrát rozhovor s hráčem našeho druholigového týmu Petrem Glaserem. Petr hraje na postu záložníka, s fotbalem začínal ve známých Blšanech, poté následovala cesta rovnou na Letnou. Ve Spartě je od svých 15 let, takže už pěkných 7 let. Kdyby jsi měl vybrat, kdo je jeho vzor, byl by to Tomáš Rosický. V létě se dostal na soustředění s ruským týmem, nakonec však zůstal ve Spartě což je jedině dobře :), pokud Vás zajímá více o tomto záložníkovi začtěte se do krátkého rozhovoru. Tímto Petrovi veřejně děkuji za chvilku času strávenou nad rozhovorem :)


Jak hodnotíš vstup B týmu do nové sezony? Ze zatím 10 zápasů, 17 bodů..

Hodnotí se to dobře,vstup se nám povedl a je jen vidět,že máme kvalitní kádr,doufám,že ještě nějaký body uhrajeme....

Kde myslíš,že máte největší slabiny nebo naopak v čem jste silní?

Slabinu máme v tom,že nemáme zkušený kádr a některý týmy nás porážejí tvrdou a chytrou hrou,my se snažíme o kombinační fotbal, ale někdy to nestačí.... Silní jsme asi v pohybu,jsme mladí a musíme tu zkušenost nahrazovat rychlostí a kombinací....

Jaké máte cíle v letošní sezoně?

Cíl je jako každej rok zachovat druhou,a teď, když se nám daří budeme chtít hrát co nejvýše abychom nemuseli hrát o záchranu jako v minulých sezonách!!

V létě jsi absolvoval soustředění s ruským týmem Anži Machačkala, liší se výrazně jejich soustředění od těch českých? A lákala by tě ruská liga?

Byl jsem tam 14 dní a za tu dobu jsme tam neběhali dlouhé tratě to se asi liší...jinak je náplň podobná....je to hlídané sporttestery,takže každej byl hlídanej. Určitě by mě lákala,ale mysíim,že momentálně mám k tomu daleko...

Jak vidíš šance, prosadit se do A týmu?

Do prvního týmu jsem nakoukl párkrát, ale nikdy ne na stálo,uvidíme co bude dál!

Často je i přesun opačným směrem, hráči z A týmu jdou do B, u některých by se dalo i říci, že je to nebaví a zabírají místo těm, co by hrát chtěli..Neberete to tak někdy?

Určitě není příjemný,když celej týden trénujete a pak příjde hráč z A týmu a musí hrát...ale jsme profesionálové a musíme to brát tak jak to je!!

Objevily se plány na soutěž B týmu, jaký máš na toto názor? Podle mě, by zrovna Vám to uškodilo..

Určitě ano,uvidíme jak to dopadne ale podle toho co já vím,tak Sparta je proti tomuhle nápadu!Jako juniorka hrajeme jen my druhou ligu tak nevím jak by to vypadalo proti ostatním to si netroufám říct...:!

Vyhovují Vám zápasy od 10:15? Nemyslíš, že to škodí návštěvnosti na vašich zápasech?

Na tomto čase jsme se domluvili všichni v kabině,nemyslím si,že by nám to škodilo,spíš nám škodil stadion Strahov,protože byl veliký a kontakt s lidma byl dál než teďka na Xaverově,kde je to už lepší...:!!

Komu bys přál, aby z 1.ligy sestoupil do druhé? Naopak komu bys přál postup?

Nepřál bych to nikomu,to nemůžu říct...:) Postup asi Dukle,protože hraje dobrej fotbal...

Na kterého spoluhráče,s kterým aktuálně nehraješ,vzpomínaš nejradši?

Těch kluků je moc...:) ale asi Martin Zeman s kterým jsem prošel celý dorost..:)

Prožíváš, jak v roli fanouška, tak diváka, nějaké zápasy více? Co třeba derby se Slavii?

Derby prožívám specificky,protože přítel mojí sestry hraje za Slávii...:) takže musím fandit oběma,ale vždycky je na prvním místě Sparta...:)

Aktuálně bylo Áčko vyřazeno z Ondrášovka cupu od Sokolova, překvapila tě tato porážka?

No...:) docela ano,protože Sparta má kvalitu úplně jinde než Sokolov,s kterým jsme hráli už i my a mohli jsme tam vyhrát....ale i takovéhle zápasy jsou taky a stává se,že favorit vypadne...

Nedávno vylítl do zápasů áčka Jakub Podaný, vlastně na začátku sezony hrál ještě za béčko, je tam více kluků, kteří by takhle oživili hru áčka?

Kuba jen potvrdil svou formu ze začátku co podával za béčko,a teď se ho to drží a snad vydrží ještě dlouho...Netroufnu si tvrdit jestli by někdo oživil hru to je na jiných lidech než na mě...:)

S tím souvisí, že podle mě dává Sparta málo šancí odchovancům..Kupují se noví a noví hráči a jakoby se na vás v béčku zapomíná, nemáte někdy takový pocit??

Sparta vždycky hraje na špici a podle toho musí mít kvalitní kádr,ale jak ukázali už některý kluci,tak v béčku jsou taky kvalitní fotbalisti...:!!

Sleduješ fanouškovské stránky spartaforever.cz? Pokud ano, jaký máš na ně názor ;)

Určitě sleduju,je dobré mít takové stránky a dozvědět se nějaké novinky.....

Z dílny fanoušků se objevil i projekt 12.hráč, sledujete třeba takové věci?

Zaregistrovali jsme to,ale nějak se o tom nebavíme,ale každej vnímá dění v klubu.....

Na zápasech se objevují různá chorea, ať v kotli či celostadionové, myslíš že to přidá atmosféře na fotbale, libí se ti?

Určitě přidá,hráč to vnímá i fanoušek okolo a pak to víc vtáhne do hry....je to jedině dobře...

Kromě těchto aktivit, se objevuje pyrotechnika, vadí vám třeba při zápase?

No je to určitě nebezpečné i když to vypadá pěkně,ale myslím,že na stadiony to nepatří...

Velmi aktuální je teď Okresní přebor, oslovil tě tento seriál?

Viděl jsme pár dílů, ale zatím mě to spíš zklamalo....

Socialní sít Facebook, koukáš tam na stránky Sparty? Třeba diskuze pod článkem z vašeho zapasu? Na názory, často od opravdových expertů :-))

Určitě to sleduji,jako všichni.....je dobře,že se o to lidi zajímají....

Závěrem, máš nějaký vzkaz pro fanoušky Sparty? :)

Musím poděkovat za všechny,že nás chodíte podporovat na naše domácí zápasy a doufám,že vám to vydrží,protože se hraje za podporou fanoušků úplně jinak....:)

Díky za rozhovor.Janina

Janina | 15.10.2010 11:15 Vstoupit do diskuze
11