lucifer.pekelny | 10.03.2012 08:26

Rok se sešel s rokem a tak jako v letech předchozích web Spartaforever vyhlásil soutěž o Nejhezčí fotbalistku Sparty pro rok 2011.
Předchozí tři ročníky ovládla Irena Martínková a otázkou pro letošek tedy bylo, jestli Irena bude pokračovat v plnění výher pětiletky, nebo ji některá z dalších pohledných a sympatických spoluhráček vystřídá na pomyslném trůnu.

Tento ročník získalo body 38! fotbalistek ACS, přičemž vítězkou se naprosto překvapivě…. stala opět Irena :-). Gratulujeme!

Pořadí na prvních místech vypadalo takto:

1. Irena Martínková 194 body
2. Lenka Gazdíková 154 body
3. Markéta Ringelová 145 bodů
4. Dominika Týlová 123 body
5. Lucie Martínková 96 bodů
Tak jako každoročně jsme Ireně předali ceny pro vítězku a trochu ji vyzpovídali:

Ahoj Irčo, tak ses už počtvrté stala poměrně s luxusním náskokem 40 bodů staronovou /pokud se to dá vzhledem k tvému věku vůbec tak napsat/ - Nejhezčí fotbalistkou Sparty pro rok 2011…
Obligátní otázka – co ty na to? :-)


Vždy mě to moc potěší :-). Děkuji fanouškům za hlasy!

Vzhledem k tomu, že jsi vyhrála už 3 minulé ročníky a tím proběhly už 3 rozhovory, víme už o tobě asi prakticky všechno :-). Tudíž bychom tento „missí rozhovor“ mohli pojmout trochu netradičně a věnovat se v něm nejen tobě, ale i ženskému týmu fotbalové Sparty a vzít to tak nějak víc zeširoka.


V loňském roce se ve vašem týmu odehrálo několik změn. Odešel kondiční trenér Maráček, Dušan Žovinec přešel k reprezentaci mužů, přišel Martin Šeran…. V čem vidíš ty konkrétně změny? Trénujete teď jinak /víc, míň, jiné zaměření tréninků…/, změnil se herní styl atd?

Ano několik změn opravdu proběhlo. Míla Maráček musel odejít, což mě samotnou mrzí, protože jako kondiční trenér byl výborný. Dušan Žovinec sice pracuje na fotbalovém svazu, ale nám se stále věnuje, jen už není v pozici trenéra, ale managera. Martin Šeran k nám přišel z několika důvodů: Dušanovi nešla skloubit práce s trénováním a Láďa Stránský se stal tatínkem na plný úvazek :-), tak musel přijít někdo další kdo by se nám věnoval a vypomohl tak Lubošovi Žovincovi v trénování.

V loňském roce to vypadalo, že holky ACS už v lize nejsou tak suverénní, derby jsou podstatně vyrovnanější a krom jednoznačných zápasů se soupeřkami z nižších pater tabulky už nejsou vaše zápasy tak jednoznačné, jako bývaly… čemu to přisuzuješ?

Já osobně si myslím, že v letní přípravě jsme neodtrénovali tolik co jindy a to mělo za následek tu podzimní část.

Na podzim byl jeden z vašich úspěchů postup v LM a dvojutkání s Lyonem. O tom už bylo napsáno hodně, zajímá mě teď spíše fotbalová stránka věci. I přes srdnatý výkon byly oba výsledky poměrně jednoznačné – jak se člověk cítí, když „doma“ je o třídu a víc lepší, než ostatní a pak přijde takovýto zápas a vidí to i z opačné strany?

Na obě strany mě to mrzí. Na jedné straně je to o tom, že chceme hrát těžká utkání, která by nás posunula výš, ale v naší lize takových zápasů hrajeme jen pár. Na druhé straně jsme chtěli být vyrovnaným soupeřem Lyonu, ale pravda byla někde jinde.

Je podle tebe rozdíl v týmech kromě toho, že kupříkladu hráčky Lyonu jsou plně profesionalizované a tudíž se věnují jen fotbalu i ve vyšší konkurenci? Respektive otázka je asi i odpovědí, spíše mě zajímalo, jaký vidíš poměr – k přiblížení se např Lyonu by podle tebe pomohla více vyšší konkurence a tím nároky na hru v lize, nebo hypotetická plná profesionalizace týmu?

Myslím, že oba atributy by pomohly ke zlepšení naší hry. Tím významnějším by samozřejmě byl profesionalizace týmu, který by nám umožnil věnovat se více fotbalu. To znamená nechodit po práci (škole) na trénink, ale trénovat dvakrát denně.

Kdo z vašeho týmu by dle tebe např. po příchodu do týmu Lyonu řekněme do roka byl schopen hrát v A týmu? Nebo je rozdíl až takový, že nikdo?

Já myslím, že je... sestra :-)

Podzimní část sezony jsme ať už sledováním naživo, nebo zprostředkovaně „dohráli“ s vámi a po jejím skončení vám nastal odpočinek a zimní příprava. Můžeš nám nějak přiblížit, jak vše probíhalo, náplně tréninků, soustředění, případně změny proti minulé přípravě?

Náplň tréninků v přípravě je hodně podobná každý rok, na začátku přípravy na trénincích běháme delší úseky, které ke konci přípravy vystřídají schody a sprinty. Soustředění bylo samozřejmě náročné, trenéři nás dřeli. Před snídaní jsme chodili na delší výběh, po snídani následovalo opět běhání, které bylo zaměřeno na rychlostní vytrvalost a odpoledne jsme společně vyráželi na běžky. Po večeři nás masér Kuba nestačil masírovat.

Jedna změna byla, minulou přípravu jsme hráli pražský turnaj proti klukům. Letos nás trenéři nepřihlásili, ale sehnali nám přípravné zápasy proti dorostům.

Vloni na přelomu jara a léta se povedlo s velkým přispěním Sparty zrealizovat kalendář. U fanoušků to mělo pozitivní a celkem slušný ohlas, co vím, hráčkám se líbil také – jak se líbila myšlenka, trochu hektická realizace v rekordním čase a samozřejmě i výsledek tobě?

Už samotný nápad se mi líbil. Tyto věci mě baví. Fanoušci to dobře připravili, zrealizovali a výsledek byl moc hezký. Děkujeme :-)

Po kalendáři jsi spolu s některými spoluhráčkami fotila ještě kolekci fotek pro mediálního partnera – nechystáš se přejít od kariéry hráčky k focení? A bude oděvu ubývat? :-)

:-) Oděvu určitě ubývat nebude…myslím si, že to stačilo.

Po troše odlehčení k nové sezoně – kdy začínáte ligovou sezonu?
Popřípadě můžeme pozvat fanoušky na váš první zápas, který nebude ligový, ale pohárový – kdy a kde bude?


Ligu začínáme hrát 18. 3. s Brnem, budeme se hrát na hřišti soupeře v Ivanovicích. Jinak kdo by chtěl, může zavítat na pohárový zápas, který budeme hrát také proti Brnu už tuto neděli na Strahově od 13 hodin.
Co se týče fanoušků – vnímáte stav, že na vás chodí postupně víc a víc lidí? Samozřejmě věřím, že to těší, spíše byl dotaz směřován tak, jestli fandění vnímáš třeba ty konkrétně i při zápase, nebo jsi ponořená do hry a diváky vnímáš jen před zápasem, nebo po něm?

Nejprve bych chtěla poděkovat fanouškům, kteří chodí na naše zápasy, je to opravdu moc pěkné. To, že chodí stále víc lidí jsem si všimla a jsem moc ráda. Doufám, že fanoušci budou chodit i na jaře a my se jim odvděčíme hezkou hrou a výhrami. Při samotném zápase fandění občas zaslechnu při přerušení, ale jinak ne.

Za rok bude známa opět vítězka této ankety, pořádaná Spartaforever – hodláš dohnat v počtu titulů bratry Pospíšilovy v kolové a dotáhnout to na 20, nebo předpokládáš, že tě některá z tvých spoluhráček udolá? Pokud ano – tvůj tip? :-)

Jsem ráda, že se líbím fanouškům. Ani jeden rok mi tipování nevyšlo, tak letos bude změna a tipovat nebudu.

Ještě jednou děkuju všem za hlasy!:-)


Díky za rozhovor…. A chceme double – áááléééé :-).


lucifer.pekelny

lucifer.pekelny | 10.03.2012 08:26 Vstoupit do diskuze
7